28 تیر 1403 - 5:36

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

معاون وزیرنفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

مصمم به بومی‌سازی نیازهای صنعت پتروشیمی هستیم​

به گزارش پول نیوز، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پترشیمی گفت: مصمم به داخلی سازی تمام نیازهای صنعت پتروشیمی هستیم و تا 4 سال آینده به خودکفایی کامل می رسیم.

مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در نخستین روز از برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جریان بازدید از غرفه های سازندگان داخلی اظهارکرد: مصمم به داخلی سازی تمام نیازهای صنعت ارزش آفرین پتروشیمی هستیم و تا 4 سال آینده به خودکفایی خواهیم رسید.

وی ادامه داد: طرح های پتروشیمی مختلفی در سطح کشور فعال هستند و سازندگان ایرانی می توانند بسیاری از نیازهای این طرح ها را در راستای جهش تولید تامین کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: استفاده حداکثری از توان تولیدکنندگان و سازندگان داخلی برای انتقال دانش فنی، بومی سازی و توسعه فناوری های نوین می تواند منجر به تحقق برنامه ریزی های انجام شده برای توسعه صنعت پتروشیمی شود.

شاهمیرزایی با بیان این که برای کالاهای ساخت بار اول شرکت های ایرانی باید فعال تر شوند، گفت: طرح ها و مجتمع های پتروشیمی بزرگترین بازار برای سازندگان ایرانی به شمار می روند.

شاهمیرزایی به راهبردهای دولت در حوزه پتروشیمی اشاره کرد و ادامه داد: مهم‌ترین بخش راهبرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تکمیل توسعه زنجیره ارزش و حمایت از دانش‌بنیان‌ها، ساخت داخل و بومی‌سازی کاتالیست‌هاست.

وی تأکید کرد: راهبرد دولت در حوزه تولید، استفاده حداکثری از ظرفیت نصب‌شده در صنعت پتروشیمی با استفاده از دانش و ساخت داخل است.

به گزارش نیپنا، بیست و هشتیمن نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح امروز (چهارشنبه، 19 اردیبهشت ماه) در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

این رویداد با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» روزهای ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

-ارزش-محصولات-پتروشیمی-تا-هفت-سال-آینده-تکمیل-می-شود-پتروشیمی-شاگرد-اول-سبد-صادرات-مواد-غیر-نفتی-کشور-است
14030412152801814304604910
همچنین بخوانید
آخرین اخبار