24 تیر 1403 - 4:16

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

روند جدیدی برای شاخص کل بورس آغاز خواهد شد؟ + عکس

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: انتظار داریم در محدوده ۲.۲۰۰.۰۰۰ واحد که حمایت مهمی هم است، شاخص کل بورس حمایت شده روند جدیدی را آغاز کند.

به گزارش پول نیوز، علی ملک لی تحلیلگر بازار سرمایه گفت: شاخص کل بورس تهران در هفته گذشته با عدد دو میلیون و ۲۶۶ هزار واحد شروع به کار کرد و در پایان هفته و کاهش حدود ۲ درصدی، به عدد دو میلیون و ۲۱۹ هزار واحد رسید تا هفته ای سراسر منفی در بورس تهران رقم بخورد.

او افزود: شاخص کل بورس بیش از دو هفته است که با شیب ملایم به سمت پایین حرکت می کند و ما انتظار داریم در محدوده ۲.۲۰۰.۰۰۰ واحد که حمایت مهمی هم است، شاخص کل حمایت شده روند جدیدی را آغاز کند. در غیر این صورت میتوان شاهد اعداد پایین تر نیز بود.

شاخص کل

این تحلیلگر بازار سرمایه در ادامه اظهار کرد: شاخص کل هم وزن که نماگر بهتری از وضعیت بورس تهران است نیز حرکتی شبیه به شاخص کل داشت. این شاخص در روز اول کاری هفته گذشته با عدد ۷۵۱ هزار واحد شروع به کار کرد و پس از کاهش حدود ۲ درصدی، در پایان هفته به تراز ۷۳۷ هزار واحد رسید.

او می گوید: حمایت معتبر این شاخص نیز محدوده ۷۲۵.۰۰۰ واحد است و در صورتی که بتواند در این محدوده حمایت شود، میتوان گفت که برای این شاخص روند جدیدی آغاز خواهد شد.

شاخص کل هم وزن

شایان ذکر است دیدگاه های فوق صرفا تکنیکال بوده و عوامل و اخبار زیادی مانند مناسبات سیاسی و تصمیمات اقتصادی، می تواند بر روند این شاخص ها تاثیر بگذارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

S82_0024
NDgwMmM9t1ut
همچنین بخوانید
آخرین اخبار