22 ژوئن 2024 - 9:38

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ماجرای هک تاکسی اینترنتی اوبر در شبکه داخلی

اوبر در حال بررسی حادثه امنیت سایبری پس از نفوذ یک هکر به شبکه داخلی خود است.

به گزارش پول نیوز، ماجرای هک تاکسی اینترنتی اوبر در شبکه داخلی

اوبر روز پنجشنبه تایید کرد که دچار یک حادثه امنیت سایبری شده و یک هکر به شبکه داخلی آن نفوذ کرده است. بر اساس گزارش نیویورک تایمز که خبر هک را منتشر کرد این غول بزرگ روز پنجشنبه این رخنه را کشف کرد و در حین بررسی این حادثه چندین سیستم ارتباطات داخلی و مهندسی خود را آفلاین کرد. اوبر در بیانیه ای گفت که در حال بررسی یک حادثه امنیت سایبری است و با مقامات قانونی در تماس است، اما از پاسخ دادن به سؤالات اضافی خودداری کرد.

هکر پشت این مسئله ادعا می کند ۱۸ سال دارد. او به تایمز گفت که اوبر را به خطر انداخته است، زیرا این شرکت امنیت ضعیفی دارد. گزارش شده است که مهاجم از مهندسی اجتماعی برای به خطر انداختن حساب (Slack) یک کارمند استفاده کرده و او را متقاعد می کند تا رمز عبوری را که به آن ها امکان دسترسی به سیستم های (Uber) را می دهد به او بدهد. این یک تاکتیک محبوب در حملات اخیر علیه شرکت های معروف از جمله (Twilio، Mailchimp و Okta) است.

اندکی قبل از آفلاین شدن سیستم اسلک در بعدازظهر پنجشنبه کارکنان اوبر پیامی دریافت کردند که در آن نوشته شده بود: اعلام می کنم من یک هکر هستم و اوبر دچار نقض اطلاعات شده است. هکر همچنین گفته است که رانندگان اوبر باید دستمزد بیشتری دریافت کنند.

همچنین اعتقاد بر این است که مهاجم به سرویس های ابری (Uber) از جمله سرویس های وب آمازون (AWS)، (Google Cloud) و (GCP) دسترسی مدیریتی پیدا کرده است جایی که (Uber) کد منبع و داده های مشتری های خود را ذخیره می کند. سام کوری، مهندس امنیتی این نقض آشکار را یک “مصالحه کامل” توصیف کرد و گفت که عامل تهدید احتمالاً به تمام گزارش های آسیب پذیری شرکت دسترسی داشته است. از آن زمان این شرکت برنامه پاداش باگ (Uber) را غیرفعال کرده است.

در بیانیه ای که این شرکت داده است کریس ایوانز، مدیر ارشد هک اعلام کرده که این شرکت در تماس نزدیک با تیم امنیتی (Uber) است داده های آن ها را قفل کرده و به تحقیقات آن ها کمک خواهد کرد. این اولین بار نیست که اوبر به خطر افتاده است. در سال ۲۰۱۶ نیز هکر ها اطلاعات حساب ۵۷ میلیون راننده را به سرقت بردند و سپس به اوبر مراجعه کردند و صد هزار دلار برای رفع هک درخواست کردند. اوبر این پرداخت را به هکر ها انجام داد، اما اخبار مربوط به آن را برای بیش از یک سال مسکوت نگه داشت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5-2-2+copy
01
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ