28 تیر 1403 - 4:25

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

کمبود برق مانع توسعه شرکت ملی صنایع مس نشد

به گزارش پول نیوز، شرکت ملی صنایع مس همواره بر تولید و صادرات تاکید داشته و تا به امروز نیز پرونده درخشانی در این موضوع از خود به ارمغان گذاشته است.
در سال گذشته، ارزش صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی برای نخستین بار به مرز 13.7 میلیارد دلار رسید که این رقم ۹ درصد بیش از عملکرد مدت مشابه سال ماقبل (۱۴۰۱) بود.
در این مدت صادرات زنجیره فولاد به ارزش ۶.۱ میلیارد، بالاترین سهم را در این بخش به خود اختصاص داد. پس از آن زنجیره مس با صدور ۱.۶ میلیارد دلاری در جایگاه دوم قرار گرفت. در ادامه، سهم زنجیره آلومینیوم به ۹۰۲ میلیون، روی ۵۴۷ میلیون، زغالسنگ و کک ۵۰۰ میلیون و سیمان به ۳۸۴ میلیون دلار رسید.
در این میان شرکت ملی صنایع مس ایران یکی از بازیگران اصلی در تولید فرآورده‌های معدنی بوده است و نقش مهمی در صادارات محصولات این بخش دارد.

کمبود برق نباید مانع تولیدات باشد
فصل تابستان طی سال‌های اخیر به مانعی برای کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی تبدیل شده است و مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.
اما شرکت ملی صنایع مس ایران، با همه توان خود در تلاش است تا این معضل بزرگ را از پیش پای خود بردارد تا خدشه‌ای بر میزان تولیدات این شرکت وارد نشود.
مدیرعامل این شرکت معتقد است که با عنایت به شعار سال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده است، هیچ مشکلی نباید مانع تحقق این مهم شود.
دکتر حسین مدرس خیابانی با اشاره به مشکل قطع برق در مجتمع‌های تولیدی اظهار کرد: باید از حداکثر توان نیروگاه‌های اختصاصی برای تامین نیاز برق شرکت ملی مس و جلوگیری از کاهش تولید استفاده شود.
تامین برق با انرژی خورشید
وی با بیان اینکه پروژه احداث نیروگاه 42 مگاواتی خاتون آباد درحال اجراست، افزود: قرارداد ساخت 2 نیروگاه جدید خورشیدی با ظرفیت 42 مگاوات با گروه مپنا منعقد شده است که امیدواریم تا سال آینده آماده بهره‌برداری شده و برق تولیدی در مجتمع‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین بخوانید  اخبار شرکت صنایع ملی مس ایران از نگاه پول نیوز (+فیلم)

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه با اشاره به ضرورت نوسازی و بازسازی ناوگان مورد استفاده در مجتمع‌های تولیدی تصریح کرد: فاز نخست نوسازی ناوگان در دست اقدام است که بر این اساس در کوتاه ترین زمان ممکن، 21 دستگاه اتوبوس جهت حمل و نقل همکاران شاغل در مجتمع‌ها با همکاری شرکت‌های خودروساز نوسازی و بازسازی خواهد شد.
به نظر می‌رسد مشکلات کمبود برق نتواند مانع توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران شود احتمالا امسال نیز شاهد رکوردزنی جدیدی از این شرکت در زمینه تولیدات و صادرات باشیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار