28 تیر 1403 - 4:38

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مدیریت قطع برق با نیروگاه گهرزمین

به گزارش پول نیوز، نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیکاری در این منطقه به پایین ترین حد ممکن رسیده گفت: به همت شرکتهای بزرگی همچون گهرزمین، اشتغالزایی خوبی صورت گرفته است.

محمد معتمدی زاده از نقش صنایع و معادن در تولید، اشتغالزایی و رفع بیکاری در سیرجان خبرداد و گفت: شرکت معدنی و صنعتی گهر زمین یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدی در سیرجان، ایران و جهان است که با فعالیت های چشمگیر خود، نقش برجسته و تاثیرگذاری در رونق اقتصادی سیرجان و ایران داشته است.

وی با اشاره به اهمیت تولید گفت: رهبر انقلاب سالهاست بر تولید تاکید می کنند و سال 1403 را نیز با عنوان “جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری کردند و چون ایشان بر جهش در تولید تاکید کرده اند، باید تلاش بیشتری نسبت به سالهای گذشته صورت بگیرد تا سیاستگذاری رهبر انقلاب به اجرا برسد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تولید بسادگی صورت نمی گیرد گفت: برای آنکه تولید اجرایی شود، گزینه های بسیاری باید کنار یکدیگر قرار گیرد و برای آنکه جهش در تولید داشته باشیم، باید تحولی اساسی در بسیاری از بخشها رقم بخورد.

همچنین بخوانید  قدرت نمایی گهرزمین در بومی سازی فناورانه

وی از قطع برق به عنوان بزرگترین چالش کنونی تولید یاد کرد و گفت: هرگاه با فعالان عرصه تولید سخن می گوییم، فریادشان از قطع برق به آسمان بلند است زیرا تولید به ویژه در صنایع به برق وابسته است.

معتمدی زاده با ابراز تاسف از اینکه دولت نتوانسته برق مورد نیاز صنایع را تولید و تامین کند گفت: با افزایش گرما، شاهد مصرف بیشتر برق خانگی هستیم و ظرفیت تولید نیز محدود است، به همین دلیل صنایع در اقدامی تاثیرگذار به سوی تولید برق خصوصی گام برداشته اند.

وی با تاکید بر اینکه برای تولید برق به نیروگاه نیاز است گفت: بدلیل آنکه احداث نیروگاه در بخش خصوصی به منظور تامین برق مورد نیاز بسیار اهمیت داشت، بسیاری از شرکتها از جمله شرکت صنعتی و معدنی گهر زمین در این حوزه با جدیت وارد عمل شد که بدلیل تاثیرگذاری مثبت، رسانه‌ها نیز از این رویکرد استقبال کردند و به اطلاع رسانی گسترده پرداختند.

نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه با چالش جدی قطع برق در صنایع روبرو هستیم گفت: قطع برق نه تنها باعث شده، صنایع به سود لازم نرسند، بلکه شاهد زیان صنایع از قطع برق هستیم که گهر زمین نیز از این بحران زیان دیده و تاثیرات مخربی بر تولید آن گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه توصیه بر این بوده که برای مقابله با قطع برق، صنایع در زمینه احداث نیروگاه‌ پیگیر باشند گفت: شرکت گهرزمین در این زمینه به خوبی پیگیر بوده و نیروگاهی با ظرفیت تولید۱۰۰۰ مگاوات برق ایجاد کرده است.

معتمدی زاده با اعلام اینکه هرگاه مسوولان برای بازدید از صنایع و معادن سیرجان به منطقه سفر می کنند، پروژه تولید برق نیز کلید می خورد یا افتتاح می شود گفت: در بازدیدی که وزیر صمت بتازگی از سیرجان داشت، بسیاری از پروژه‌ها را افتتاح کرد که یک نیروگاه تولید برق نیز افتتاح شد.

وی با اعلام اینکه وضعیت تولید و تامین برق به اندازه ای نامناسب است که روزانه بیش از ۵ ساعت قطع برق داریم گفت: با توجه به کمبود برق و قطعی ‌های مستمری که صورت می‌گیرد، صنایع باید به سمت تامین برق بروند و با احداث نیروگاه‌های اختصاصی با قاطعیت و جدیت برای مقابله با قطعی برق عمل کنند.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در بخش صنعت و کشاورزی قطع برق لطمه های بسیار سنگینی وارد کرده گفت: قطع برق باعث شده روند تولید با چالش و مشکل روبرو شود که خوشبختانه شرکتهای بزرگی همچون گهرزمین با احداث نیروگاه هم به استمرار تولید خود و هم به تامین نیاز مردم کمک کرده اند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار