27 تیر 1403 - 23:51

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

چجوری گرامر زبان انگلیسی رو تقویت کنیم؟

چند نکته ضروری برای تقویت گرامر زبان انگلیسی همراه با معرفی بهترین سایت خرید کتاب زبان با تخفیف

به گزارش پول نیوز، برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی راه‌های متفاوتی وجود دارد؛ مثلا می‌توانید فیلم و سریال زبان اصلی ببینید تا وقتی در جریان فیلم قرار گرفتید، مکالمات را با دقت بشنوید و گرامرش را در ذهن بسپارید. همچنین می‌توانید پادکست و موزیک گوش کنید و در حین تقویت گرامر، دایره‌ی لغاتتان را نیز گسترش بدهید. اما بهترین روش برای آموزش دیدن  Grammar  شرکت در کلاس‌های گروهی و فردی و استفاده از کتاب‌های آموزشی گرامر زبان انگلیسی که می‌توانید با یک نگاه کلی در این فهرست تمامی منابع مهم را با قیمت‌های مناسب مشاهده کنید.

اگر شما جزو والدینی هستید که دغدغه آموزش گرامر انگلیسی را به کودکانتان دارید، بهتر است اجازه بدهید تا در کلاس‌های عمومی شرکت کنند؛ که خب طبعا در این صورت یک استاد زبان مهربان، راهنمای آنها خواهد بود و همه‌ی موارد را با حوصله و علم کافی موزشآآموزش می‌دهد. یکی از مسائل مهمی که در اینجا مطرح می‌شود انتخاب بهترین کتاب‌های زبان انگلیسی برای کودکان مناسب با سطح آنهاست .

اگر هم حوصله‌ی کلاس ندارید و دلتان می‌خواهد خودخوان زبان یاد بگیرید، می‌توانید از کتاب‌های  Self Study  استفاده کنید که معلم محور نیستند و راحت می‌شود در خانه از آنها استفاده کنید. از بهترین‌های خودخوان کتاب‌های  Grammar in use هستند که دارای سطوح و ویرایش‌های مختلف  است. این کتاب در یک صفحه به صورت کامل دستور زبان رو به مخاطب توضیح می‌دهد و مثال‌های کاربردی بسیاری را مهمانتان می‌کند؛ در ادامه با سوال‌های جامعی که دارد، شما را می‌سنجد و به چالش می‌کشد. با همه‌ی اینها دیگر حرفی باقی نمی‌ماند! شما با این کتاب می‌توانید به بهترین ورژن خودتان تبدیل شوید.

اشتباهات رایج گرامری در زبان انگلیسی

همه‌ی ما می‌دانیم که نسل جدید، رابطه‌ی بسیار خوبی با تکنولوژی دارد و سعی می‌کند تا جهان پیرامونش را بر پایه‌ی تکنولوژی اداره کند تا کارِ انسان را راحت‌تر سازد. طبیعتا برای اینکه ما نیز بتوانیم همراه با این تکنولوژی و سرعتش قدم برداریم و پا به پای دنیای امروز تلاش کنیم، لازم است تا مهارت‌های متفا‌وتی اعم از برنامه‌نویسی، تسلط به کامپیوتر، زبان انگلیسی و یک مهارت در دنیای تصویر را یاد بگیریم. از مهمترینِ اینها زبان انگلیسی است که فراگیری آن از نان شب واجب‌تر می‌باشد! البته که بهتر است ما به جز زبان مادری، حداقل دو زبان دیگر بلد باشیم؛ ولی برای شروعِ کار انگلیسی عالی‌ترین است! این گویش شامل چهار مهارت شنیداری (listening)، گفتاری (speaking)، نوشتاری (writing) و خوانداری (reading)  هست. برای اینکه به یک زبان‌آموز حرفه‌ای تبدیل بشویم، باید به هر چهار مهارت زبانی به یک اندازه مسلط باشیم. در کنار این چهار مهارت، واجب است که بانک واژگان پر باری داشته باشیم و گرامر خود را قوی کنیم.

بله! همانطور که می‌بینید از گرامر صحبت کردیم. سخت‌ترین قسمتِ یادگیری برای اکثر زبان ‌آموزان همین گرامر است.

چرا یادگیری گرامر زبان انگلیسی سخت است؟

  1. بسیاری از گرامرهایی که به کار برده می‌شوند، در عین تفاوت‌هایی که دارند، خیلی به هم شبیه هستند و این امر سبب می‌شود که ما کمی سردرگم بشویم.
  2. قواعد زبان انگلیسی از پایه با قواعد زبان فارسی تفاوت دارد، همین امر باعث می‌شود ما دچار یک سری اشتباهات و سردرگمی‌ها با آموزش‌های ابتدایی خود شویم.
  3. به یاد داشته باشید که یکی از مهمترین شرط‌های تسلط به گرامر، تمرین مستمر و کافی است. خیلی وقت‌ها ما به اندازه‌ی کافی تمرین نداریم و آموزش‌های که بارها قبلا دیدیم هم از یادمان برود.

حال با من همراه شوید تا چند مورد از اشتباهاتی که رایج است و به قولی زبان‌آموزان آنها را با هم اشتباه و جابجا می‌گیرند را با هم چک کنیم.

هفت اشتباه رایج در گرامر

 • استفاده‌ی نادرست از ضمیرها

اگر بخواهیم این مساله را بررسی کنیم، لازم است یک تعریف کوتاه از ضمیر داشته باشیم. ضمایر کلماتی هستند که به جای اسم‌ها قرار می‌گیرند. آنها می‌توانند ملکی، شخصی و اشاره‌ای باشند. مثلا در زبان فارسی، اگر بگوییم «لباسِ من»، واژه‌ی “من” ضمیر منفصل برای لباس است. حالا در انگلیسی چطور بیان می‌کنیم؟

ضمایر مختلفی وجود دارد؛ به طور مثال اگر بخواهیم ضمیر ملکی برای شخص مذکر داشته باشیم، باید از his  استفاده کنیم.

ماشینِ آن پسر می‌شود:  His car

بسیاری از افراد این ضمایر را به صورت دقیق نمی‌شناسند.

 • استفاده‌ی اشتباه از زمان‌های گرامری

به جرأت می‌توانیم بگوییم این یکی از رایج‌ترین اشتباهات هر زبان‌آموزی‌ است! که البته حق دارند. زمان‌های مختلفی در زبان انگلیسی وجود دارد که اگر بخواهیم برایتان بنویسیم، زمان زیادی را صرف می‌کند که این بحث اصلی ما نیست. مساله‌ی ما این است که دوستان عزیزِ دانشجو، این موارد را با هم اشتباه می‌گیرند و کلِ مهارتشان را زیر سوال می‌برند. بهترین راه برای اینکه بتوانیم جلوی خطاهای زمانی را بگیریم این است که به صورت مکرر تمرین کنیم.

 • اشتباه در جملات شرطی

با جملات شرطی که آشنا هستید؛ به جملاتی که رخدادی را در شرایط خاص بیان می‌کنند، شرطی میگوییم. یکی از اشتباهات دیگر دانشجویان، همین جمله‌هاست.

 • استفاده‌ی نادرست از فعل‌های کمکی

فعل‌های کمکی یا مُدال‌‌ها، کلماتی هستند عبارت از can, should, may, have و … که اصولا قبل از فعل‌ اصلی قرار می‌گیرند. می‌دانم که حالا با خود فکر می‌کنید که مدال‌ها راحت هستند! اما خب خیلی اوقات پیش می‌آید که بعضی‌ها یک s به مُدال اضافه می‌کنند یا حتی گاهی به جای  have   از can استفاده کنند. لازمه‌ی تسلط به این مساله نیز تمرین مکرر است.

 • استفاده‌ی اشتباه از حروف اضافه

این یکی هم اشتباه بسیار ساده‌ای است! حروف اضافه چیزهایی هستند که جملات را به هم ربط میدهند. مانند  from، to، in، on، with  و by که در اکثر جملات به تعداد زیادی استفاده می‌شود. حال کجا اشتباه می‌کنیم؟ اینگونه که بعضی وقت‌ها از یک کلمه‌ی اضافه اشتباهی استفاده می‌کنیم. به این صورت که از on به جای in استفاده می‌کنیم.

Incorrect: I’m going at the home.

Correct: I’m going to my home.

 • استفاده‌ی نابجا از صفات و قیدها

این مساله در زبان فارسی هم ممکن است پیش بیاید. تشخیص قید و صفت یکم سخت است! صفت برای توصیف اسم‌ها استفاده و قید برای توصیف مکان یا یک زمان، فعل‌ها و … استفاده می‌شود. حالا خیلی وقت‌ها زبان‌آموزان عزیز جای صفت و قید رو اشتباه می‌گیرند و جمله را حیفِ این اشتباه می‌کنند.

لازم است که شما رایتینگ‌های بسیاری بخوانید تا قید و صفت‌ها را به خوبی بشناسید و دیگر اشتباه نکنید.اما مساله این نیست که چه کسی مرتکب چه اشتباهی می‌شود؛ مهم این است که برای بهتر شدن تلاش کنیم.

بهترین سایت برای خرید کتاب زبان انگلیسی

عزیزان من! شما هر کتابی که بخواهید را می‌تونید با بهترین قیمت از وبسایت کتاب لند خریداری کنید. وقتی می‌گوییم هر کتاب، یعنی از ایتالیایی و ترکی گرفته تا فارسی و آلمانی. منظور ما فقط کتاب درسی نیست! شما می‌توانید انواع رمان، کتاب‌های علمی و آموزشی را به زبان‌های مختلف، با بهترین کیفیت و کمترین قیمت از وبسایت اینترنتی کتابلند تهیه کنید.

منتظر چی هستید؟ کتاب‌هایتان را تهیه کنید قبل از آنکه دیر شود. ؛)

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

images_1720946911_669390df4e526
images_1720938924_669371ace76a5
همچنین بخوانید
آخرین اخبار