2 مرداد 1403 - 17:54

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا:

نیازمند آتش‌بس فوری در نوار غزه هستیم

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار آتش‌بس فوری در این باریکه شد.

به گزارش پول نیوز، ، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام کرد وضعیت انسانی در روزهای اخیر در نوار غزه بدتر شده است و آنروا نمی‌تواند نقش خود را ایفا کند.

 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: نیازمند آتش‌بس فوری در نوار غزه برای ارسال کمک‌ها هستیم. بورل ضمن حمایت از طرح جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواستار آتش‌بس فوری در غزه شد.

 

بورل نسبت به خطر گسترش دامنه درگیری‌ها به لبنان هشدار داد. او دیروز در حساب ایکس خود همچنین اعلام کرد: خطر جنگ تمام‌عیار با دخالت حزب‌الله واقعی است. سرایت جنگ به لبنان به‌طور جدی روی منطقه و ورای آن تأثیر می‌گذارد.

 

در هفته‌های گذشته رژیم صهیونیستی تهدید کرده است که دامنه جنگ را گسترده‌تر می‌کند و برخی از مقام‌های تل‌آویو مدعی برنامه‌ریزی برای تجاوزات به لبنان شدند.

 

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله با هشدار به صهیونیست‌ها درباره هرگونه گسترش دامنه درگیری تأکید کرد: رژیم صهیونیستی در حالی که از وقوع شرایطی که منجر به جنگ گسترده می‌شود، وحشت دارد، در تلاش است فرصت را غنیمت بشمرد و به‌روی گسترش محدود درگیری‌ها کار کند.

 

بیشتر بخوانید:

ثانیه شمار برای رژیم صهیونیستی!

 

وی تأکید کرد: اما ما به دشمن اخطار می‌دهیم هرگونه گسترش درگیری، حتی اگر محدود هم باشد، با پاسخ قاطع حزب‌الله مواجه می‌گردد و عواقب ناگواری در انتظار اشغالگران خواهد بود.

منبع:تسنیم

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

4330477
همچنین بخوانید
آخرین اخبار