28 تیر 1403 - 10:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عمده ترین مقصد صادراتی لوازم خانگی ایران، کشور های عراق و افغانستان است

معاون وزیر صمت گفت: بالاترین حجم صادراتی در گروه لوازم خانگی، ابتدا مربوط به یخچال فریزر و پس از آن ماشین های لباسشویی اختصاص دارد که عمده ترین مقصد صادراتی آن کشور های عراق و افغانستان هستند.

به گزارش پول نیوز،

محمد مهدی برادران در نشست تخصصی برند گفت: سال گذشته تاکنون مجوزی برای افزایش قیمت لوازم خانگی صادر نشده و تولیدکنندگان هم به دلیل رقابت با قاچاق و کاهش قدرت خرید مردم، بیشتر به دنبال کاهش قیمت تمام شده هستند.

او افزود: در حال حاضر جزو ۱۰ تولیدکننده سایدبای ساید در سطح جهان هستیم که پیشرفت و تکنولوژی خوبی حاصل شده است، همچنین در برخی گروه های کالایی مثل کولر گازی، ظرفشویی، ماکروویو و لوازم خانگی کوچک هم یا تولید محدود بود یا تولید نداشتیم، اما در حال حاضر جهش های چند برابری در تولید این گروه های کالایی داشتیم و عمق تولید هم بیشتر شده است.

او گفت: در حال حاضر بالاترین حجم صادراتی در گروه لوازم خانگی، ابتدا مربوط به یخچال فریزر و پس از آن ماشین های لباسشویی اختصاص دارد که عمده ترین مقصد صادراتی آن عمدتا کشور های عراق و افغانستان هستند.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: نیاز کشور بسته به گروه های کالایی تفاوت دارد. برای مثال در حوزه تلویزیون تولید کشور در سال گذشته دو میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه بوده، اما همچنان عدد قابل توجهی، یعنی حدود ۹۰۰ هزار تلویزیون به صورت قاچاق وارد کشور شده است. این وضعیت نشان می دهد که همچنان نیاز کشور بیش از تولید است یا هنوز نتوانستیم سطح انتظار بخشی از مشتریان را تامین کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

خودرو
33809
همچنین بخوانید
آخرین اخبار