5 تیر 1403 - 21:26

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

چراغ سبز به بازار سهام در صورت عملیاتی شدن تجدید ارزیابی خودروسازان

کارشناس بازار سرمایه گفت: عملیاتی شدن تجدید ارزیابی خودروسازان در بهبود و تسریع روند واگذاری سهام آنها هم می تواند نقش آفرینی کند و اثر روانی موثری بر بازار سهام خواهد داشت.

به گزارش پول نیوز،

محمد خبری زاده کارشناس بازار سرمایه گفت: یکی از صنایع مهم بازار سرمایه که معاملات آن اثر روانی بر روند بازار دارد صنعت خودروسازی است این صنعت هم با توجه به سیاست های اتخاذی در چندین سال اخیر مبنی بر قیمت گذاری دستوری با زیان انباشته هنگفتی مواجه شده است و روز به روز به این زیان اضافه می شود.

این کارشناس بازار سرمایه در بیان کرد: برای جدایی از این روند زیان سازی دو اقدام باید انجام شود یک باید قیمت گذاری دستوری حذف و شرکت ها بتوانند با یک برنامه محصولات خود را به فروش برسانند. همچنین با توجه به اینکه دو خودروساز مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شدند برای خروج از این مسیر هم نیاز است افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی رخ دهد که بناست در رابطه با بحث تجدید ارزیابی هم خبر هایی داشته باشیم.

او افزود: بحث تجدید ارزیابی گام نخست است و عملیاتی شدن آن می تواند این سیگنال را به بازار سرمایه و سهامداران بدهد که تصمیم بر این است که خودروسازان از زیان خارج شوند. در کل عملیاتی شدن بحث تجدید ارزیابی دارایی های خودروسازان اثر روانی مثبتی بر بازار سرمایه خواهد داشت و برای خود شرکت ها هم در بحث ترازنامه موثر است.

او می گوید: عملیاتی شدن تجدید ارزیابی خودروسازان در بهبود و تسریع روند واگذاری سهام آن ها هم می تواند نقش آفرینی کند و اثر روانی موثری بر بازار سهام خواهد داشت البته که برای تکمیل آن باید تکیه دوم پازل یعنی حذف قیمت گذاری دستوری هم محقق شود.

روز گذشته بود که احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی اعلام کرد: با موافقت وزارت صمت قرار بر این شد که مصوبه لازم برای تجدید ارزیابی خودروسازان در شورای عالی هماهنگی اقتصادی یا از طریق یک مصوبه قانونی اجرایی شود تا وضعیت خروج دو خوردوساز اصلی کشور در بازار سرمایه از حالت شک و تردید دربیاید.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

طرز تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک
01
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ