30 تیر 1403 - 17:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

آغاز به کار سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد در صندوق ذخیره فرهنگیان

بنابر اعلام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان حمایت از حقوق سرمایه گذاران فرهنگی، از اهداف راه اندازی این سامانه است.

به گزارش پول نیوز، آغاز به کار سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد در صندوق ذخیره فرهنگیان

محسن احمدی، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرد: در راستای یکپارچگی سازمانی، شفافیت حداکثری، نظارت هوشمند و انضباط مدیریتی به عنوان یکی از مطالبات و خواسته های فرهنگیان، ” سامانه نظارت و شفافیت اطلاعات و اسناد صندوق ذخیره فرهنگیان” تحت عنوان «پنجره» امروز آغاز به کار کرد.

او ادامه داد: این سامانه، نخستین اقدام برای دستیابی به سیستم های کنترل هوشمند و از مهمترین زیرساخت های نوین و فناورانه برای مدیریت و نظارت همه جانبه و داده محور فعالیت هلدینگ ها و شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان محسوب می شود و به طور دقیق تر، این سامانه پنجره ای برای نظارت مستمر و آنلاین بر جریان اطلاعات و اسناد عملکردی هلدینگ ها و شرکت های تابعه است.

وی افزود: هدف از طراحی و تولید این سامانه، ساماندهی و حفظ اسناد و اطلاعات شرکت های زیر مجموعه صندوق، حفظ و توسعه شفافیت و آگاهی، حمایت از حقوق سرمایه گذاران (فرهنگیان)، نظارت موثر بر حسن اجرای قوانین و مقررات، تسهیل فرآیند تهیه و افشای اطلاعات، ایجاد هماهنگی بین واحد های درون سازمانی و گام مثبتی در جهت پیشگیری از وقوع مشکلات است.

«پنجره» یک محصول دانش بنیان و بومی

مدیرعامل صندوق با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های این مجموعه بزرگ اقتصادی اظهار داشت: پنجره محصولی است که به صورت کاملاً بومی و اختصاصی، توسط شرکت دانش بنیان پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی از شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان طراحی و تولید شده است.

احمدی تاکید کرد: از آنجا که نظارت و شفافیت دو روی یک سکه هستند، این سامانه از طریق افزایش شفافیت، امکان پایش و ارزیابی دقیق، سریع و جامع برای کلیه ذینفعان را فراهم می کند.

ایجاد سامانه جامع صندوق ذخیره برای یکپارچگی سازمانی و افزایش انضباط مدیریتی و کنترلی

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه سامانه پنجره، بخشی از برنامه و راهبرد جامع صندوق به منظور توسعه زیرساخت های نوین نظارتی و مدیریتی می باشد افزود هدف پنجره نظارت همه جانبه و داده محور بر فعالیت ها و عملکرد هلدینگ ها و شرکت های تابعه است.

احمدی در همین زمینه افزود: در تکمیل این رویکرد، سامانه یکپارچه برنامه، بودجه و عملکرد، با هدف پایش منظم میزان تحقق اهداف کمی و کیفی برنامه و بودجه سالیانه هر یک از هلدینگ ها و شرکت های تابعه و مقایسه با شاخص های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

توسعه و تکمیل سامانه جامع هوش تجاری در آینده نزدیک

مدیرعامل صندوق با اعلام اینکه ایجاد و راه اندازی سامانه جامع هوش تجاری (BI) اختصاصی صندوق ذخیره فرهنگیان نیز هدف گذاری شده است اظهار داشت: سامانه هوش تجاری به منظور کنترل متمرکز بر روی شاخص های قابل اندازه گیری مدیریتی و در شرکت های تابعه، تحلیل مبتنی بر داده و اطلاعات عملکرد شرکت ها و مقایسه با یکدیگر و شرکت های فعال در صنعت مشابه، احصاء چالش ها و مشکلات پیش روی شرکت ها و انجام اقدامات پیشگیرانه و پیش بینی روند درآمدزایی و سود و زیان بنگاه های اقتصادی در حال تکمیل و توسعه است.

وی بیان کرد: اعمال مدیریت اثربخش تر و افزایش بهره وری سازمانی در تمام زنجیره ارزش اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان از مزایای این سامانه است که در آینده نزدیک در چند فاز طراحی شده و در صندوق استقرار خواهد یافت.

امکان نظارت دقیق و برخط ذینفعان بر کلیه فعالیت های صندوق

محسن احمدی همچنین اظهار داشت: در بخش حقوقی نیز سامانه مدیریت امور دعاوی با هدف نظارت اثربخش بر پرونده های حقوقی شرکت ها و به اشتراک گذاری درس آموخته های شرکت ها با یکدیگر پیش بینی شده است.

وی در پایان تصریح کرد: این سامانه ها که در مجموع سیستم نظارتی و شفافیت صندوق ذخیره فرهنگیان را تشکیل می دهند، ابزار بسیار مهمی در اختیار کلیه ذینفعان به ویژه فرهنگیان عزیز خواهد بود تا از این طریق بر دارایی ها و سرمایه گذاری این مجموعه عظیم اقتصادی نظارت و کنترل دقیق داشته باشند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درخصوص چگونگی دسترسی به سامانه هوشمند پنجره خاطرنشان کرد: بعد از تکمیل مرحله ورود داده ها و اطلاعات به این سیستم و طی یک زمان بندی مشخص بتدریج همه ذی نفعان به اطلاعات سامانه پنجره دسترسی خواهند داشت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

2
 ترخیص کالا
همچنین بخوانید
آخرین اخبار