28 تیر 1403 - 8:52

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

برترین انتخاب در صنعت فولاد: میلگردی که تمام انتظارات را برآورده می کند

به گزارش پول نیوز، برترین انتخاب در صنعت فولاد: میلگردی که تمام انتظارات را برآورده می کند

 یکی از معروف ترین میلگردها در صنعت مقاطع فولادی، متعلق به کارخانه آناهیتا گیلان است. به عبارت بهتر در این مطلب خواهیم گفت میلگرد آناهیتا از چه سالی فعالیت خود را شروع کرده و چه مشخصاتی دارد. همچنین در ادامه مهم ترین دلیل محبوبیت این نوع میلگردها را بیان خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید این محصولات فولادی را تهیه کنید.

معرفی کارخانه آناهیتا گیلان و دلیل آن:

شروع فعالیت کارخانه آناهیتا گیلان در تولید مقاطع فولادی به دهه 60 برمی گردد اما در بحث میلگرد، این مجموعه نزدیک به 10 سال مشغول به تولید است. هم اکنون ظرفیت تولیدی آن در بحث میلگرد چیزی در حدود ۳۲۰۰۰۰ تن در سال است که علاوه بر تامین نیاز کشور به کشورهای خارجی نیز صادر می شود. جالب است بدانید که این کارخانه در در شهرک صنعتی رشت، استان گیلان قرار گرفته که ویژگی هایی مثل خواص مکانیکی(قطر اسمی و مشخصات هندسی آج)، شیمیایی و مکانیکی منطبق بر استاندارد ملی، اصلی ترین دلیل محبوبیت این میلگردها و بالا بودن قیمت آن نسبت به دیگر رقبا است.

برترین انتخاب در صنعت فولاد: میلگردی که تمام انتظارات را برآورده می کند

در حقیقت انطباق دقیق با استانداردها و شکل صحیح آج ها، بر نشست دقیق میلگرد داخل بتن تاثیرگذار است زیرا طراحی دقیق شکل و اندازه آجی ها می تواند باعث اتصال محکم تر شود، در نتیجه قیمت آن نیز بالا می رود.

دلیل دیگر محبوبیت این میلگردها، مقاومت بالا آن ها در برابر نیروهای مختلف مانند تنش تسلیم و نیروی کششی است. در حقیقت هرچه مقاومت میلگرد در برابر نیروی کششی بالاتر باشد، این مقطع فولادی به سختی خم شده که یک انتخاب عالی، برای استفاده در فونداسیون و بتن ریزی ها به شمار می رود.

آشنایی با مشخصات میلگرد آناهیتا:

میلگردهای این کارخانه طبق استاندارد ISIRI ۳۱۳۲ مطابق با استاندارد GOST 5781 روسیه، تولید شده که به صورت ساده و آجدار در گرید های A1 تا A4 قرار دارند و البته گرید A4 این کارخانه، برحسب سفارش مشتری تولید و ارسال می گردد.

سایزهای میلگرد این کارخانه بین 8 تا 32 بوده که سایز 8 و 10 آن به صورت 4 شاخه، سایز 12، 14 و 16 آن به صورت 2 شاخه و سایزهای ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ به صورت تک شاخه با طول 12 متر تقسیم بندی می شوند.

پس به طور کلی می توان میلگردهای آناهیتا گیلان را در دسته های زیر تقسیم کرد که شامل موارد زیر است:

  • میلگرد ساده با استاندارد س۲۴۰
  • میلگرد آجدار مارپیچ نوع اول با استاندارد آج ۳۴۰
  • میلگرد آجدار مارپیچ نوع دوم با استاندارد آج ۳۵۰
  • میلگردهای آجدار جناقی نوع اول با استاندارد آج ۴۰۰
  • میلگرد آجدار جناقی نوع دوم با استاندارد آج ۴۲۰
  • میلگرد آجدار مرکب نوع اول با استاندارد آج ۵۰۰
  • میلگردهای آجدار مرکب نوع دوم با استاندارد آج ۵۲۰

حال که دسته بندی های میلگرد این کارخانه را می شناسید در ادامه به بیان خواص فیزیکی هر یک از آن ها مانند استحکام تسلیم و استحکام کششی آن ها می پردازیم.

 

طبقه بندی

استاندارد آج

استحکام تسلیم

استحکام نهایی

نسبت استحکام کششی به استحکام تسلیم

حداقل

حداکثر

حداقل

حداکثر

حداقل

آج دار مارپیچ

آج ۳۴۰

۳۴۰

ـ

۵۰۰

ـ

۱.۲۵

آجدار جناغی (دوکی)

ج ۴۰۰

۴۰۰

ـ

۶۰۰

۱.۲۵

آجدار جناغی (دوکی)

آج ۴۲۰

۴۲۰

۵۴۵

۶۰۰

آجدار مرکب

آج ۵۰۰

۵۰۰

ـ

۶۵۰

1.25

آجدار مرکب

آج ۵۲۰

۵۲۰

۶۷۵

۶۹۰

نحوه ساخت میلگردهای آناهیتا گیلان:

تا اینجا با مشخصات و ویژگی های مهم میلگردهای این کارخانه آشنا شدید؛ اکنون می خواهیم به نحوه تولید میلگردهای آناهیتا گیلان بپردازیم اما قبل از آن جالب است بدانید که دو عامل مقاومت بالا و وزن سبک، اصلی ترین مزیت های قابل توجه در استفاده از آن ها است. در حقیقت مهندسان بخاطر دلایلی چون بالا نرفتن وزن سازه، ساخته شده مطابق با استانداردهای لازم و بهترین هماهنگی با بتن، بیشتر تمایل دارند که از این نوع میلگردها استفاده کنند.

  • اما برای تولید میلگرد این کارخانه در ابتدا شمش فولادی 5SP را قبل از ورود به خط تولید، توسط واحد کنترل کیفیت مورد آنالیز قرار می دهد تا در صورت داشتن خواص شیمیایی مطلوب، شمش ها وارد کوره ای شوند که با سوخت گاز کار می کند.
  • در ادامه، شمش های فولادی در داخل کوره تا دمای 1250 درجه بالا می رود تا بعد از آن به سمت غلتک های رافینگ هدایت شوند. با ورود شمش های دما دیده به غلتک ها، ضخامت آن را کم و سپس در استندهای میانی آن را به ابعاد موردنظر در می آورند.
  • حال بسته به سایز و نوع میلگرد، عملیات پایانی نورد انجام شده تا به دست مشتری برسد اما یک نکته درخصوص میلگردهای گرید A3 وجود دارد و آن هم داشتن یک مرحله دیگر به نام ترمکس است. این مرحله سطح میلگرد خارج شده از نورد را به یکباره در آب سرد فرو می برند، در صورتی که سطح داخلی آن همچنان داغ باقی می ماند. بعد از آن میلگرد را در معرض هوای آزاد قرار می دهند تا یک شوک دمایی در میلگرد ایجاد گردد. این موضوع خاصیت شکنندگی میلگرد را کاهش و فرایند جوش پذیری و چکش خواری آن را افزایش می دهد.

برترین انتخاب در صنعت فولاد: میلگردی که تمام انتظارات را برآورده می کند

بیان دلیل بالا نرفتن وزن سازه با میلگردهای آناهیتا:

در بخش قبل بیان کردیم که یکی از دلایل انتخاب این میلگردها توسط مهندسین، افزایش نیافتن وزن سازه است اما دلیل آن چیست؟

قطعا جواب این موضوع را باید در وزن این نوع میلگردها جستجو کرد؛ در حقیقت میلگردهای آناهیتا گیلان مطابق با جدول وزن اشتال میلگرد ساخته می شوند که این موضوع در وزن نهایی سازه ها بسیار تاثیرگذار است. در جدول زیر میخواهیم مقایسه بین جدول وزن اشتال میلگرد و کارخانه آناهیتا گیلان داشته باشیم.

سایز میلگرد

جدول وزن اشتال میلگرد

وزن میلگرد آناهیتا گیلان

8

5

4.2

10

7.5

6.5

12

10.7

9.8

14

14.6

13.8

16

18.9

18

18

24

23

20

29.7

28

22

35.6

34.5

25

46.2

45

28

58

55

32

75.8

73

 

استیل اوربیس: منبعی قابل اعتماد برای تحلیل بازار فولاد

سایت www.steelorbis.com یک پلتفرم قدرتمند برای تحلیل بازار آهن و فولاد است. این سایت ارائه دهنده اطلاعات جامع و به روز در زمینه قیمت ها، اخبار، تحلیل ها و آمارهای بازار فولاد جهانی است. با استفاده از این سایت، کاربران می توانند به راحتی قیمت های روزانه و هفتگی جهانی فولاد را مشاهده کنند و از ابزار تجزیه و تحلیل قیمت فولاد برای بررسی تغییرات قیمت ها بهره برداری کنند. همچنین، سایت SteelOrbis اطلاعات مربوط به محصولات فولادی مختلف را شامل شامل مواد خام، لوله و پروفیل، صفحات و بلوک ها، و همچنین محصولات طولانی مانند بیلت و میلگرد ارائه می دهد.

 

با استفاده از بخش تحلیل بازار، کاربران می توانند به بررسی و آنالیز بازار فولاد در مناطق مختلف جهان بپردازند. این سایت اطلاعات و آمارهای مربوط به بازارهای مهمی مانند چین، آمریکا، هند، ترکیه، اتحادیه اروپا و مناطق دورافتاده را در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین، سایت SteelOrbis اخبار مهم و به روز در زمینه صنعت فولاد را منتشر می کند و مصاحبه های انجام شده با افراد تاثیرگذار در این صنعت را در اختیار کاربران قرار می دهد.

گزینه های پیش بینی قیمت و تحلیل بازار فولاد که توسط سایت SteelOrbis ارائه می شود، به شرکت ها و صنایع مختلف در بازار فولاد ایران نیز کمک می کند. با استفاده از گزارش های پیش بینی قیمت، کاربران می توانند به تحلیل و پیش بینی تغییرات قیمت های فولاد در آینده بپردازند.

با توجه به تنوع خدمات ارائه شده توسط SteelOrbis، شرکت ها و صنایع فولادی در ایران می توانند از این سایت به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای اطلاعات بازار فولاد استفاده کنند. این سایت به کاربران امکان مدیریت بهتر کسب و کار خود و انتخاب های بهتر در بازار را می دهد، از جمله تصمیم گیری های مرتبط با بازار فولاد در ایران. همچنین، اطلاعات و آمارهایی که این سایت ارائه می دهد، به شرکت ها و صنایع فولادی در ایران کمک می کند تا بهترین استراتژی ها و راهکارها را برای رشد و موفقیت در بازار فولاد ایران انتخاب کنند.

چطور می توانم بازار میلگرد را به طور دقیق بررسی کنم؟

تماس با تامین کنندگان: با تماس یا مراجعه حضوری به تامین کنندگان میلگرد، می توانید در مورد قیمت ها، شرایط خرید و وضعیت بازار اطلاعات بیشتری کسب کنید. با گفت وگو با تامین کنندگان، می توانید مستقیماً بازار را بررسی کنید و به سوالات خود درباره قیمت و شرایط خرید پاسخ داده شود.

مشاهده تحلیل های بازار: تحلیل های مربوط به بازار میلگرد که توسط نهادها، شرکت های مشاوره و سازمان های صنعتی انجام می شود، می تواند به شما در درک بهتر از وضعیت بازار کمک کند. مطالعه گزارش ها و تحلیل های این نهادها می تواند برای شناخت روند قیمت ها و تغییرات بازار بسیار مفید باشد.

مشاوره از کارشناسان: در صورت نیاز، می توانید به کارشناسان و مشاوران بازرگانی های آهن آلات و سایر صنایع مرتبط مراجعه کنید. آنها می توانند شما را در بررسی بازار و تحلیل قیمت ها راهنمایی کنند و نکاتی را درباره خرید سودآورترین میلگرد به شما ارائه دهند.

با استفاده از این روش ها و منابزارهای و منابع فوق، شما می توانید به طور دقیق بازار میلگرد را بررسی کنید. با مطالعه و تحلیل اطلاعات قیمت، تغییرات بازار، تحلیل های تخصصی و مشاوره از کارشناسان، می توانید به درک بهتری از بازار میلگرد دست پیدا کنید و تصمیم گیری های خرید خود را بهتر انجام دهید.

نحوه خرید میلگردهای آناهیتا گیلان:

در خصوص خرید این مقاطع فولادی، به طورکلی شما دو راهکار دارید: خرید از بازارهای فروش مقاطع فولادی و خرید از شرکت های معتبر فروش به صورت اینترنتی .پس اگر قصد خرید اینترنتی این محصولات را دارید، می توانید روی مجموعه ما حساب کنید. در حقیقت شرکت  تجاری و بازرگانی ما در آرادآهن توانسته در طی این سال ها متمادی اعتماد مشتریان بسیاری را به خود جلب کند و نیاز آن ها را از خرید مقاطع فولادی تقلبی راحت کند. این نکته هم در هنگام خرید میلگرد آناهیتا توجه کنید که یکی از علائم AG JU، AG CT یا AG ST، روی بدنه میلگردها حک شده باشد.در نهایت اگر بازهم سوالی در ذهن شما باقی مانده و احساس کردید نیاز به مشاوره بیشتر دارید، با شماره 34055-031 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار