28 تیر 1403 - 9:21

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

۴۸ کشور مشتری محصولات نانوفناورانه ایرانی

بر اساس اعلام معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ۴۸ کشور مشتریان محصولات نانوفناورانه ایرانساخت هستند.

به گزارش پول نیوز، ۴۸ کشور مشتری محصولات نانوفناورانه ایرانی

توسعه بازار فناوری نانو جز اهداف اصلی برنامه توسعه فناوری نانوی ایران است. گسترش صادرات این محصولات، راه یافتن به بازار های خارجی و کشف بازار های جدید به تنوع سبد صادراتی کشور و پایداری شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو، کمک می کند.

صنعت نانو یکی از حوزه های فناورانه ای است که در ایران روند رشد و توسعه خود را به خوبی طی کرده و سال ها است محصولات تولیدی در این زمینه هم پای بازار جهانی تولید و عرضه می شوند؛ به همین دلیل ورود این محصولات باکیفیت ایران ساخت به جهان و دیگر کشور ها یک ضرورت و هدف مهم است که معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان آن را دنبال می کند.

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز برای ورود این محصولات به بازار جهانی به دنبال اجرای برنامه هایی است که ذیل کریدور فناوری تا بازار عملیاتی شده و به توسعه بازار محصولات نانو کمک کرده است.

بر اساس آمار ارائه شده توسط ستاد در سال ۱۴۰۰ شرکت های فناوری نانو موفق به صادرات محصولات این فناوری به ارزش ۶۲ میلیون دلار شده اند. همچنین پس از سال ۱۳۹۸ حجم صادرات فناوری نانو و محصولات مبتنی بر این فناوری روند صعودی گرفته و صادرات این محصولات در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال قبل از آن ۵۳ درصد رشد کرده است.

شرکت های تولیدی فناوری نانو در سال ۱۴۰۰، محصولات خود را به ۴۸ کشور صادر کرده اند. ترکیه و عراق مهم ترین میزبانان محصولات نانوفناورانه ایران ساخت هستند که شرکت های دانش بنیان بالای ۱۰ میلیون دلار صادرات به این دو کشور را ثبت کرده اند.

دیگر مشتریان این محصولات هم شامل روسیه، هند، قزاقستان، آمریکا، انگلستان، مغولستان، پاکستان و … می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

62404283
کاشت هسته انبه در گلدان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار