28 تیر 1403 - 5:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

درخشش بیمه البرز در آسمان سودآوری و فروش

به گزارش پول نیوز، اگرچه اقتصاد در بخشهای گوناگون تعریف می شود اما گردش مالی در بخش خدمات بسیار چشمگیر است که صنعت بیمه در بخش خدمات دست بالایی دارد. اگرچه هنوز تا رسیدن بیمه به جایگاه واقعی فاصله بسیاری وجود دارد و مردم استقبال چندانی از صنعت بیمه نمی کنند، اما بازار رقابت در عرصه بیمه داغ است. بیمه های اجباری تاثیرات چشمگیری در رونق بیمه دارند، اما تبلیغات و اطلاع رسانی درست باعث شده مردم به سوی بیمه ها جذب شوند.

اهمیت تبلیغات

وجود 29 شرکت بیمه فعال و شرکتهای بازاریاب بیمه باعث شده فروش بیمه نامه رشد بیشتری داشته باشد. بازاریابان بیمه برای آنکه بتوانند بیمه بفروشند، تبلیغات گسترده ای انجام می دهند، مهمتر آنکه به عنوان بازوی فروش شرکتهای بیمه بخوبی عمل می کنند.

شرکتهای بازاریاب

فعالیت های گسترده شرکتهای بیمه و شرکتهای بازاریاب، در گردش مالی این صنعت رشد چشمگیری داشته و باعث شده شرکتهای بیمه فروش بالایی داشته باشند و به سود بالایی هم دست یابند. برای آنکه عملکرد شرکتهای بیمه با دقت مورد بررسی قرار گیرد، بیلان این شرکتها مورد بررسی قرار می گیرد و در پایان درآمدزایی و سودآوری شرکتهای بیمه اعلام می شود تا عملکرد هر شرکت بیمه با دقت مشخص شود.

21 درصد از 14 همت

پس از بررسی عملکرد شرکتهای بیمه، مشخص شد شرکت بیمه البرز با تولید 3 هزار میلیارد تومان سود خالص بر جایگاه نخست سودآوری در صنعت بیمه تکیه زده است. اما اعداد اعلامی بسیار قابل توجه است به نوعی که مجموع سود خالص 27 شرکت صنعت بیمه در پایان سال گذشته به رقم 14 هزار میلیارد تومان رسیده که بیمه البرز با کسب حدود 21 درصد از آن یعنی 3 هزار میلیارد تومان در جایگاه نخست سود سازی قرار گرفت.

همچنین بخوانید  بیمه البرز در مسیر جهش تولید با مشارکت مردم

تاثیر عملکرد بر فروش

شرکتهایی که در بازار سهام حضور دارند، هرچقدر عملکرد بهتری داشته باشند، هم در سبز شدن تالار شیشه ای نقش افرین هستند و هم امکان فروش سهامشان به قیمت بالاتر و به میزان بیشتر باعث کسب اعتبار بیشتر در عرصه اقتصاد می شود. نکته دیگری که تاثیرات بسیاری برجای می گذارد، تقسیم سود است که پس از بررسی فروش و سود بیمه البرز، سود خالص هر سهم این شرکت در سال گذشته 873 ریال اعلام شد، عددی که باعث رضایتمندی سهامداران بیمه البرز شد.

طرح های جذاب

اینکه یک شرکت بیمه بتواند فروش بهتر و بیشتری داشته باشد، ریشه در خدمات رسانی دارد که در مورد بیمه البرز نیز این ماجرا صادق است. بیمه البرز دایم در حال ارائه طرح های نوین بیمه ای است که رویکرد خلاقیت باعث شده مشتریان با رغبت بیشتری به سوی بیمه البرز بیایند. از مهمترین طرح های بیمه البرز می توان به شوکا، شلر، بلوط و بیمه زندگی پروژه محور، افزایش سطح حمایتی، افزایش توانگری مالی، رشد ارزش در بازار سرمایه، سودآوری در سطح قابل توجه و راه اندازی نرم افزار کاربردی ارزیابی و پرداخت خسارت اشاره کرد. البته این طرح ها بخشی از عملکرد شرکت بیمه البرز در سال 1402 به شمار می رود و اقدامات تاثیرگذار دیگری به جلب مشتری منجر شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار