28 تیر 1403 - 4:58

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیشرفت ۴۰ درصدی فاز ۲ فرودگاه امام

به گزارش پول نیوز، مدیرعامل شهر فرودگاه امام خمینی(ره) با اشاره به استارت خوردن فاز ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: فاز ۲ در دو مرحله در حال اجرا است که مرحله نخست یعنی “اقدامات زود هنگام”، پیشرفت ۴۰ فیزیکی درصدی داشته است.

سعید چلندری در نشست خبری ارائه عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم افزود: فاز اقدامات زودهنگام شامل باندهای جنوبی، پل‌های ارتباطی و غیره است که با همکاری کنسرسیومی از یک شرکت چینی و قرارگاه خاتم الانبیا در حال اجرا بوده و تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با بیان اینکه فاز ۱ این فرودگاه دیگر پاسخگوی نیازها نبود، گفت: اجرای فاز ۲ آرزوی ۲۰ ساله مردم ایران بود، زیرا فرودگاه امام مهم‌ترین و بزرگترین فرودگاه کشور به وسعت ۱۴ هزار هکتار است.
رشد ۲۰۳ درصدی جابه‌جایی مسافران
چلندری در ادامه به افزایش جابه‌جایی مسافر در فرودگاه امام اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ تعداد ۴ میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۱ تعداد ۶.۶ میلیون مسافر، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۷.۶ میلیون مسافر و از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه ۲.۵ میلیون مسافر از این فرودگاه جابجا شدند که نسبت به سال ۱۴۰۰ رشد ۲۰۳ درصدی نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید  فرونشست پایه نیروگاه ها و فرودگاه های کشور را می لغزاند!

وی اضافه کرد: تعداد پروازها از این فرودگاه در سال ۱۴۰۰، ۳۱هزار و ۴۰۰ پرواز بود که در سال ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار پرواز، در سال ۱۴۰۲ به ۴۹ هزار و ۲۰۰ پرواز و تا ۱۷ تیر ماه امسال به ۱۶ هزار پرواز رسید و پیش بینی می‌شود امسال رشد ۱۷ درصدی داشته باشد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

4546008
63085887
همچنین بخوانید
آخرین اخبار