30 تیر 1403 - 16:25

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نمایشگاه برای روایتگری فرهنگ مقاومت ساخته شد

مدیر اجرایی نمایشگاه سرزمین مقاومت می‌گوید این‌رویداد که روایتگر فرهنگ، تمدن و روحیه مقاومت کشورهای محور مقاومت، در «سایت نمایشگاهی برج میلاد» در حال ساخت است.

به گزارش پول نیوز، این نمایشگاه روایتگر فرهنگ، تمدن و روحیه مقاومت کشورهای محور مقاومت است که در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع در برج میلاد در حال ساخت است. به اسم سرزمین مقاومت قصد داریم کشورهای حوزه مقاومت را با محوریت کشور فلسطین معرفی و به نمایش بگذاریم. یعنی کشورهایی که حامی فلسطین و در حوزه مقاومت دارای تاریخ و تمدن هستند.

وی افزود: در نمایشگاه سرزمین مقاومت، دکور کشورها را با نگاه تمدنی اجرا کردیم. همچنین دکور کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن در اطراف فلسطین قرار دادیم. نماد فلسطین را با دکوری از مسجدالاقصی نشان داده ایم. برای کشور سوریه نماد قلعه پالمیرا، برای کشور عراق قلعه بابل، برای کشور لبنان «بعلبک» و برای کشور یمن قلعه «ردا» را به عنوان نماد انتخاب کردیم.

مدیر اجرایی نمایشگاه سرزمین مقاومت در ادامه گفت: داخل هر کشور سعی کرده ایم بازار سنتی، آداب و رسوم، خوراکی‌ها و موسیقی‌هایش را معرفی کنیم. همچنین در فضای داخلی تصاویری از تاریخ معاصر آن کشور به همراه تاریخ مقاومتش قابل مشاهده است. در نمایش تصاویر از تکنیک «3DMap» یا «تونل های تصویری» استفاده کرده کرده ایم. یعنی بازدیدکنندگان وارد این تونل می‌شوند و در مدت زمانی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قصه‌ای به صورت تصویری از آن کشور را مشاهده می‌کنند. برای کشور سوریه بخشی از فضا به حرم حضرت زینب(س) اختصاص داده شده است که زیارت مجازی را برای آن بخش در نظر گرفته ایم. به این صورت که بازدیدکنندگان می‌توانند با عینک VR این زیارت را به صورت مجازی انجام دهند.

همچنین بخوانید  فرهاد قائمیان: فرهنگ مقاومت را باید نفس کشید

 

کوه‌فر گفت: اتاقی به نام اتاق هولوگرام در این نمایشگاه ساخته شده که بازدیدکنندگان به صورت مجازی وارد این اتاق می‌شوند و در آن لحظه تصویر سخنگوی حماس به صورت مجازی برای بازدیدکننده ظاهر می‌شود و سخنگوی حماس در ادامه به واسطه هولوگرم انسانی هوش مصنوعی پاسخگوی پرسش‌های آنها در خصوص فلسطین است.

وی افزود: در این نمایشگاه استیج مرکزی تدارک دیده شده است و هر شب یک خواننده و مداح ایرانی بنا به مناسبت‌های ویژه همچون محرم به اجرای برنامه می‌پردازند. این برنامه‌ها تا پایان شهریور ادامه دارد.

مدیر اجرای نمایشگاه سرزمین مقاومت در پایان گفت: نمایشگاه سرزمین مقاومت ۳۱ تیرماه افتتاح می‌شود و هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۴ پذیرای بازدیدکنندگان است. بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه رایگان است اما برای حضور در بخش‌هایی همچون کنسرت‌ها باید حتماً در سایت برج میلاد ثبت نام انجام بگیرد که این امر با دریافت مبلغی محقق می‌شود. نمایشگاه سرزمین مقاومت در فضای ۱۰ هزار متر مربع برای نخستین بار به نمایش کشورهای حوزه مقاومت می‌پردازد. تا کنون چنین نمایشگاه با چنین وسعتی در ایران نداشتیم. این نمایشگاه تا پایان شهریور ماه در حال برگزاری خواهد بود و بنا به تدبیر مدیران شهرداری ممکن است که تمدید شود که در صورت تمدید آن را توسعه خواهیم داد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار