28 تیر 1403 - 4:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سارق اصلی بانک ملی خودکشی کرد!

25 ماه از بازداشت متهمان پرونده سرقت از صندوق امانات بانک ملی شعبه دانشگاه گذشته است. حالا خبر رسیده که متهم ردیف اول این پرونده در زندان اقدام به خودکشی کرده است.

به گزارش پول نیوز، آنطور که در گزارش آمده، در تاریخ ۱۰ تیر ماه ۱۴۰۳ حدود ساعت ۳ بعداز ظهر، آرمین، سارق اصلی بانک ملی در یکی از بندهای زندان تهران بزرگ با مصرف زیاد قرص‌دست به خودکشی زده است. پزشک بهداری تشخیص داده که وضعیت آرمین وخیم و اورژانسی است، به همین خاطر خیلی سریع آرمین را به بیمارستان لقمان حکیم منتقل و پزشکان معالج اقدامات لازم را آغاز کرده‌اند.

در این گزارش آمده است: «آرمین از همان ابتدا با صدور کیفرخواست و مواجهه با اتهام افساد فی‌الارض خود را در بن‌بست دید. همچنین مدت زمان بازداشت موقت این متهمان نیز طولانی شده و آرمین هم به دلیل همین موضوع و عدم رسیدگی به پرونده‌شان دست به خودکشی زده که البته با اقدام به‌موقع افسر نگهبان نجات پیدا کرده است.»

 

ماجرای سرقت از صندوق امانات بانک ملی

او پیش از این مورد هم سابقه سرقت از بانک سپه شعبه مرکزی قائم‌شهر در مازنداران را داشت. با این تفاوت که بنا بر روایت آرمین، تمام پولی که در خزانه این بانک بود را به فقرا داده بودند، اما از سوی یکی از دوستانش ماجرا لو می‌رود. در نهایت هم با ردمال و پرداخت تمام حساب‌ها، آرمین آزاد شد.

بعد از آن، در خرداد سال 1401، نقشه سرقت از صندوق امانات بانک ملی را اجرا کردند. آرمین، سارق اصلی بانک در بخشی از مصاحبه‌ای که 20 آبان 1401 با «اعتماد» داشت در مورد این سرقت گفت که قبل از سرقت از این شعبه بانک ملی، سراغ بانک تجارت رفتند، اما خزانه خالی بود و بدون سرقت از بانک خارج شدند. پس از آن، هدف بعدی آنها بانک ملی شد.

او از ماجرای سرقت روایت کرده بود که ابتدا هدف سرقت آنها بانک ملی شعبه نیاوران بود، اما چون مسیر این شعبه دور بود و وسیله نداشتند، سراغ شعبه نزدیک‌تر رفتند؛ یعنی بانک ملی شعبه دانشگاه تهران. آنطور که «آرمین» تعریف کرده او به همراه پسرخاله و دو برادر خود اقدام به سرقت از بانک کرده‌اند.

آرمین گفت: «در فرودگاه ترکیه مشغول تهیه بلیت بودیم که پلیس اینترپل بالای سرمان ظاهر شد. ۷ ماه در زندان ترکیه بودیم و بعد به ایران بازگردانده شدیم. در اطلاعیه قرمز اینترپل آمده بود، مجازات ما حداکثر ۱۵ سال حبس خواهد بود، اما در کیفرخواست صادر شده با اتهام افساد فی‌الارض مواجه شدیم.»

بیشتربخوانید:

کادوی ۵۰ میلیونی سارق بانک ملی برای عمه اش!

 

میزان اموال سرقتی از بانک ملی

هرچند متهمان ردیف اول و دوم پرونده به تازگی و با نظر قضات دادگاه انقلاب تهران از اتهام افساد فی‌الارض تبرئه شده‌اند، اما در کیفرخواست این متهمان که ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۲ با ۳۵ متهم صادر شده بود، آمده که آرمین و هاتف؛ متهمان ردیف اول و دوم پرونده با اتهام افساد فی‌الارض مواجه شده‌اند.

عباس اسدی، وکیل متهمان ردیف اول و دوم این پرونده در خصوص میزان سرقت از صندوق امانات بانک ملی در 27 آبان 1402 اعلام کرد که دادگاه به نرخ تقریبی روز اعلام کرد که ارزش سرقتی‌ها از بانک ۵۰۰ میلیارد تومان است، اما اسدی عنوان کرده بود که برآورد اصلی میزان سرقت مستلزم تحقیقات قضایی بیشتر و کامل‌تر است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

2060998_136
+ساختمان+مسکن+شهر+تهران
همچنین بخوانید
آخرین اخبار