28 تیر 1403 - 5:58

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

فرش قرمز منطقه اقتصادی لامرد پیش‌ پای سرمایه گذار

به گزارش پول نیوز، نماینده لامرد در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از اینکه شرایط برای هرگونه فعالیت اقتصادی سالم در منطقه اقتصادی لامرد وجود دارد گفت: باید در زمینه اطلاع رسانی با قدرت بیشتری وارد عمل شویم و با معرفی ظرفیت های منطقه، سرمایه گذاران بیشتری را جلب کنیم تا افزایش رونق اقتصادی در منطقه به افزایش رونق اقتصادی در کشور منجر شود.

سیدموسی موسوی با تاکید بر اهمیت منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد در رفع بحران های اقتصادی و رونق منطقه و کشور گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد با ۸۵۰۰ هکتار، معادل مساحت کیش است و انتظار می رود به اندازه کیش برای اقتصاد کشور تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی لامرد فرصت سرمایه‌گذاری و اشتغال زایی برای صنایع معدنی، پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم و بسیاری موارد دیگر را ایجاد کرده گفت: منطقه اقتصادی لامرد به اندازه ای در عرصه های گوناگون تولیدی تاثیرگذار بوده که انگیزه بالایی برای دیگر سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

نماینده لامرد در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش دبیرخانه شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی قرار دارد گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد برخلاف مناطق ویژه دیگر، تحت پوشش ایمیدرو قرار دارد و ایمیدرو معین این منطقه ویژه است.

وی با تاکید بر اینکه ایمیدرو در زمینه فعالیت های تولیدی و اقتصادی جایگاه ویژه ای در کشور دارد گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد از حمایت و پشتیبانی ویژه ایمیدرو برخوردار است که پشتیبانی مالی و نگاه توسعه محور ایمیدرو باعث شده تا اعتبارات مناسبی در اختیار منطقه ویژه اقتصادی لامرد قرار گیرد.

موسوی از تاثیرات مثبت حمایت ایمیدور بر منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد و گفت: در نتیجه حمایت بسیار خوب ایمیدرو، زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی لامرد با قوت و قدرت بیشتری اجرایی شده و این زیرساخت‌ها باعث شده جذابیت‌های لازم برای سرمایه‌گذار ایجاد شود. به عبارت بهتر فرش قرمز پیش پای سرمایه گذار پهن شده و همه امکانات برای سرمایه گذاری مطمئن و سودده فراهم است.

وی با اعلام اینکه صنایع بسیاری در زمینه های سیمان، پتروشیمی، فولاد، مس، آلومینیوم و بسیاری صنایع دیگر در منطقه ویژه لامرد فعال شده گفت: مدیریت منطقه ویژه اقتصادی لامرد در زمینه جذب سرمایه عملکرد قابل قبولی داشته است.

نماینده لامرد در مجلس شورای اسلامی در تشریح اهمیت حمایت ایمیدرو از منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: سرمایه گذاران با مشکلات و موانع بسیاری رو به رو هستند که این مشکلات در منطقه ویژه لامرد به حداقل ممکن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت منطقه ویژه اقتصادی لامرد در قالب یک مشاور کارآمد با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان رفتار می کند گفت: این گونه نیست که برای فعالیت تولیدی با سرمایه گذار به توافق برسند و همه چیز را رها کنند، بلکه از زمان مذاکره برای جذب سرمایه گذار تا راه اندازی بنگاه اقتصادی و حتی بعد از آنکه بنگاه اقتصادی فعال شده، مدیریت منطقه اقتصادی لامرد در کنار بنگاه اقتصادی می ماند.

موسوی تعامل بالای مدیریت منطقه اقتصادی لامرد در رفع مشکلات را تاثیرگذار دانست و گفت: به صورت مستمر جلسات خوبی برگزار می شود و هرگاه که منطقه به حمایت نیاز داشته باشد، از ظرفیت نمایندگی مجلس استفاده می کنم و با مسوولان برای بهبود شرایط تولید و رفع مشکلات رایزنی می کنم.

وی از فرار سرمایه گذار به عنوان جدی ترین چالش اقتصاد خبر داد و گفت: سرمایه گذاران بسیاری حاضر هستند در عرصه های گوناگون تولیدی سرمایه گذاری کنند، اما موانعی وجود دارد که مانع می شود، به همین دلیل اگر موانع برداشته شود، نه تنها به سرعت تولید محقق می شود، بلکه نارضایتی به حداقل ممکن کاهش می یابد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار