28 تیر 1403 - 0:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نقش منطقه آزاد انزلی در شکوفا کردن ظرفیت کشتیرانی(+ فیلم)

به گزارش پول نیوز، نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی بر استفاده از ظرفیت کشتیرانی برای دریای خزر تاکید کرد و گفت: با وجود اقدامات خوبی که صورت گرفته، هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت کشتیرانی در انزلی بهره لازم را بگیریم.

 

احمد دنیامالی با تاکید بر اینکه در شمال ایران سه استان گلستان، مازندران و گیلان به وسیله دریای خزر به چندین کشور راه دارند گفت: دریا ظرفیت خوبی است و می تواند از گردشگری تا کشتیرانی، ترانزیت و بسیاری موارد دیگر درآمدزایی داشته باشد.

وی دریای خزر و ظرفیت های آن را بحث مهمی برای کشور دانست و گفت: از طریق دریای خزر با خیلی از کشورهای اروپای شرقی و اوراسیا می توانیم ارتباط بازرگانی خیلی خوبی داشته باشیم.

 

نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی از کشتیرانی به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت ها برای انزلی یاد کرد و گفت: کشتیرانی بدلیل محدودیت هایی که از سالها قبل وجود داشته، در انزلی مغفول مانده و اکنون که این ظرفیت ها به پایان رسیده، زمان بهره برداری فرا رسیده است.

 

وی با تاکید بر اینکه هنوز تا رسیدن به اهداف و دستاوردهای کشتیرانی در انزلی فاصله بسیار است گفت: بایستی الزامات لازم را برای رونق کشتیرانی در دریای خزر بوجود بیاوریم.

 

بیشتر بخوانید:

جذابیت های منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران

 

دنیا مالی با اشاره به اینکه ظرفیت ناوگان کشتیرانی ایران به نسبت کشورهای دیگر دریای خزر ظرفیت قابل دفاعی است گفت: همچنان نیاز به توسعه داریم که خوشبختانه هم بخش خصوصی هم شرکت کشتیرانی خزر در این حوزه فعال شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه کشتی هایی برای توسعه ناوگان کشتیرانی دریای خزر خریداری شده گفت: بعضی از کشتی ها وارد شده، بعضی ها در حال انتقال است و سفارشات جدیدی به سازندگان داخلی همچون کشتی سازی صدرا داده شده است.

 

نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی از تلاش برای افزایش ظرفیت حمل بار دریایی در حوزه دریای خزر خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت هایی که مناطق آزاد همچون قشم، کیش و انزلی در حمل و نقل دریایی و فعالیت های اقتصادی دارند، در اقتصاد دریا محور نقش افرین و تاثیرگذار هستند.

 

وی از توانمندی و ظرفیت های ویژه منطقه آزاد انزلی در عرصه های اقتصادی خبر داد و گفت: منطقه آزاد انزلی فعالیت چشمگیری در عرصه های اقتصادی استان گیلان و کشور دارد و در بخش تولید و بازرگانی بسیار گسترده وارد عمل شده که به همین دلیل می تواند در حوزه حمل و نقل دریایی بسیار موثر باشد.

 

دنیا مالی با تاکید بر اینکه منطقه آزاد انزلی با ۶۸٫۵ هکتار مساحت، ظرفیت پذیرش ۱۱ میلیون تن کالا را دارد گفت: انبارهای مسقف، باراندازها و ترمینال کانتینری باعث شده تا منطقه آزاد انزلی در عرصه تجارت بسیار موثر عمل کند.

 

وی با اشاره به اینکه 10 اسکله در منطقه آزاد انزلی وجود دارد گفت: این اسکله ها از عمق قابل توجهی برای تخلیه و بارگیری کشتی ها برخوردار هستند که نشان می دهد منطقه آزاد انزلی می تواند در رونق اقتصادی شمال ایران و حتی اقتصاد کشور نقش آفرین باشد.

 

نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی کامل شدن راه آهن شمال به جنوب را گامی بزرگ توصیف کرد و گفت: با ورود ریل، ظرفیت خوبی در حمل و نقل ریلی، جاده ای و دریایی در منطقه آزاد انزلی وجود دارد و می توانیم در عرصه ترانزیت نیز بخوبی وارد عمل شویم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار