25 تیر 1403 - 3:05

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر:

فروش طلای دست دوم آزاد است؟

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر، نقره و سکه تهران گفت: اگر مردم طلا را نگه دارند و بخواهند مدتی بعد آن را با محصول دیگری از جمله، طلا و سکه تعویض کنند، این کار بر اساس قیمت روز انجام خواهد شد.

به گزارش پول نیوز، نادر بذرافشان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر، نقره و سکه تهران  درباره فروش طلای دست دوم اظهار داشت: قیمت طلای 18 عیار در حال حاضر تغییر خاصی نکرده است و برای مردم تفاوتی ندارد. اگر مردم طلا را نگه دارند و بخواهند مدتی بعد آن را با محصول دیگری از جمله، طلا و سکه تعویض کنند، این کار بر اساس قیمت روز انجام خواهد شد.

 

وی در مورد محدودیت‌های جدید برای فروش طلای دست دوم افزود: واحدهای صنفی دیگر حق فروش طلای دست دوم را ندارند. علت این تصمیم آسیب دیدن چرخه تولید بوده است. با توجه به اعتراض همکاران ما در سطح کشور و بعد از یک سال و اندی جلسات کارشناسی، متقاعد شدیم که معایب فروش طلای دست دوم بیشتر از مزایای آن است.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این پرسش که واحد های صنفی چه اقداماتی باید انجام دهند گفت: آن‌ها یک ماه وقت دارند تا طلاهای دست دوم را جمع‌آوری کنند و جواز خود را از فروش طلای دست دوم به خرده فروشی طلا یا هر رسته‌ای که می‌خواهند تغییر دهند.

 

بذرافشان تصریح کرد: طبق قانون جدید، طلای دست دوم باید به چرخه تولید وارد شود و طلاهایی که مثلا 20 سال پیش بدون کد استاندارد و با مشکلات عیار تولید شده‌اند، باید ذوب شده و به مصنوعات جدید تبدیل شوند. این اقدام به منظور جلوگیری از آسیب به چرخه تولید و حفظ سلامت بازار طلا انجام می‌شود.

 

این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: مردم باید توجه داشته باشند که فروش طلای دست دوم متوقف شده و این تصمیم برای جلوگیری از ضرر به جامعه و بهبود کیفیت محصولات طلا اتخاذ شده است. طلای دست دوم که دارای عیار پایین و بدون کد استاندارد بوده، دیگر قابل فروش نیست و خرید این نوع طلاها برای مردم بدون نگرانی از کاهش قیمت انجام می‌شود، زیرا این طلاها به قیمت طلای بدون اجرت خریداری خواهند شد.

 

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا تاکید کرد: همکاران صنف طلا و جواهر یک ماه فرصت دارند تا طلاهای دست دوم خود را جمع‌آوری کنند و مجوز خود را از فروش طلای دست دوم به خرده‌فروشی طلا یا هر رسته‌ای که مایل هستند، تغییر دهند. این تصمیم به زودی به اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌ها ابلاغ خواهد شد و کدهای مربوطه نیز در روزهای آینده اعلام و از سامانه خارج خواهند شد.

 

بذرافشان توضیح داد: این اقدام به منظور بهبود کیفیت محصولات طلا و جلوگیری از آسیب به چرخه تولید انجام شده و از همکاران و مردم درخواست می‌شود که همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

 

وی درباره اهمیت ارتقاء چرخه تولید و خرید مصنوعات طلا تصریح کرد: مدم برا یسرمایه گذاری می‌توانند مصنوعات طلا با حداقل اجرت را خریداری کنند. این مصنوعات با هزینه ساخت کمتر تولید می‌شوند و با سودی که مغازه‌داران می‌گیرند، همخوانی دارند. بنابراین، مردم می‌توانند این مصنوعات را خریداری کنند یا طلای آب شده بخرند که اجرت ساخت ندارد.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر بیان کرد: اگر مردم تمایل به خرید طلای آب شده یا سکه دارند، توصیه می‌کنیم که حتماً از واحدهای دارای جواز این خریدها را انجام دهند تا دچار آسیب‌های مادی نشوند.

 

بیشتر بخوانید:

ممنوع شدن فروش طلای دست دوم!

 

بذرافشان با توضیح نقش واحدهای دارای جواز در این فرآیند خاطرنشان ساخت: واحدهای دارای جواز، ضمانت کیفیت و صحت خرید را فراهم می‌کنند و از این طریق می‌توانند از آسیب‌های مالی برای مردم جلوگیری کنند. بنابراین، بسیار مهم است که مردم خریدهای خود را از این واحدها انجام دهند.

منبع: برنا

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
+قطار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار