2 مرداد 1403 - 18:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

به گروه ۲۵۰ نفره وکلای حامی فلسطین پیوستیم

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: پرونده ۶ هزار خانواده در شرف طلاق با دریافت مشاوره تخصصی به صلح و سازش ختم شد و به خانواده بازگشتند.

به گزارش پول نیوز، ، حسن عبدلیان‌پورروز دوشنبه در نشست خبری با اشاره به ارائه بیش از ۱۱۳ هزار مشاوره تخصصی حضوری به زوجین متقاضی طلاق افزود: در برخی شهرستان‌ها تا ۷۰ درصد از پرونده‌ها به صلح و سازش ختم شده است.

وی ادامه داد: این دستاورد با راه‌اندازی ۴۵۰ مرکز مشاوره قوه قضاییه در سراسر کشور و آموزش حرفه‌ای بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ مشاور خانواده و بهره‌گیری از سامانه مسیر محقق شده است.

عبدلیان‌پور خاطرنشان کرد: سامانه مسیر (مشاوره ساختن یک راه) به همت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به منظور ساماندهی و مدیریت درخواست‌های مشاوره خانواده، با اولویت مشاوره پیش از طلاق طراحی و پیاده‌سازی شده است و در افق بلند مدت به سمت ارائه خدماتی از قبیل مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره حین زندگی نیز حرکت خواهد کرد.

 

رونمایی از نرم افزار حقوق عامه

وی از رونمایی نرم‌افزار حقوق عامه خبر داد و گفت: این نرم‌افزار در نوع خود اولین نرم افزار حقوقی است که بیش از ۳۰۰ موضوع حقوقی و کاربردی مورد نیاز مردم در تعاملات روزانه را پوشش می‌دهد و به‌صورت صوت و تصویر و نوشتار مشاوره‌های کارشناسی حقوقی در آن وجود دارد.

عبدلیان پور با اشاره به پیگیری اجرای طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول ادامه داد: ۹ پیشنهاد به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارایه دادیم و تایید ۸ مورد آن در حوزه ثبت اموال غیرمنقول را داشتیم؛ همچنین جلسات علمی و نشست‌های تخصصی را در رابطه با معاملات اموال غیرمنقول برگزار کردیم.

وی با اشاره به امکان دسترسی عمده اشخاص حقیقی و حقوقی به ثبت درخواست کارشناس رسمی در کل کشور گفت: از این پس همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند پس از ثبت‌نام در سامانه جامع ارجاعات کارشناسی ۱۵۱۵ و احراز هویت، درخواست‌های کارشناسی خود را ثبت کرده و پس از آن به‌صورت کاملا برخط پیگیری کنند.

عبدلیان پور درباره اقدامات انجام شده مرکز وکلای قوه قصاییه برای ایرانیان خارج از کشور گفت: فراهم سازی و هماهنگی برای ارائه خدمات حقوقی به ایرانیان خارج از کشور از طریق همکاری با وزارت خارجه و سامانه میخک همچنین هماهنگی با معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه انجام شده است.‌

 

ساخت سریال دایره‌های قرمز 

رئیس مرکز وکلا کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه به اقدامات فرهنگی در راستای آگاهی‌بخشی و ارتقای دانش حقوقی مردم اظهار داشت: ساخت موشن‌گرافی‌های حقوقی و آموزشی، سریال حرفه‌ای، روی پرده بردن تئاتر با موضوعات حقیقی و برگزاری دادگاه‌های شبیه‌سازی‌شده تخصصی از جمله اقدامات نوین فرهنگی مرکز وکلا برای رفع معضلات اجتماعی است.

عبدلیان‌پور با تاکید به آموزش و اطلاع‌رسانی افزود: در همین راستا از نیروهای متخصص و ابزارهای به‌روز در حوزه رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی آگاهی‌بخشی و آموزش حقوقی در سطح کشور به صورت عمومی و تخصصی  بهره گرفته شده است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به رونمایی از سریال دایره‌های قرمز اشاره کرد و گفت: این سریال با هدف افزایش دانش حقوقی در سطح جامعه در ۱۳ قسمت تهیه شده و از هفته قوه قضاییه پخش می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به برگزار نشدن آزمون کارشناسی ۱۴۰۲ در سال گذشته، این آزمون در چه زمانی برگزار می‌شود، گفت: مکاتبات با سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است و منتظر تعیین وقت و زمان آزمون هستیم.

 

به گروه ۲۵۰ نفره وکلای حامی فلسطین پیوستیم

عبدلیان‌پور در پاسخ به سوالی درباره اقدامات مرکز وکلای قوه قضاییه برای حمایت از مردم مظلوم غزه اظهار داشت: پس از عملیات طوفان اقصی، قرارگاه پیگیری حقوقی قضایی مسأله فلسطین در مرکز وکلای تشکیل شد و اقدامات خوبی انجام شده و در حال پیگیری است.

 

بیشتر بخوانید:

ثانیه شمار برای رژیم صهیونیستی!

 

وی ادامه داد: وکلای بین‌المللی متبحر و ماهر مرکز کارها را پیش می‌برند و به گروه ۲۵۰ هزار نفره حقوقدان بین‌المللی وکلای حامی فلسطین پیوسته‌ایم و  در دعاوی که مطرح کردند به صورت مکاتبات و حضوری پیگیر هستیم که در آینده نزدیک نتایج پیگیری‌ها را اعلام خواهیم کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

4330477
همچنین بخوانید
آخرین اخبار