2 مرداد 1403 - 18:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بانک دی؛ حامی قابل اعتماد جوانان و نخبگان (+ فیلم)

حمایت از جوانان یکی از اولویت‌های کشور است که همواره مورد تاکید مسئولان کشور بوده است. تحصیل و ازدواج دو گزینه مهم و پر اهمیت حوزه جوانان است که همچنان باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پول نیوز، به نقل از خبرداری؛ فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و نخبگان، سرمایه‌های بسیار گران‌بهایی هستند که دولتمردان همه کشورها صنعتی و در حال توسعه اهمیت زیادی به آن‌ها می‌دهند و همیشه در تلاشند تا علاوه‌بر پرورش و بهره‌وری از نخبگان خود، با شیوه‌ها و روش‌های مختلف؛ نخبگان سایر کشورها را نیز جذب خود کنند.

 

آخرین آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان بیانگر آن است که طی سال های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰، ۲ هزار و ۲۴۰ نفر از متخصصان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور از ۲۰۰ دانشگاه برتر به ایران بازگشتند و این در حالی است که طی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ ، این عدد به هزار و ۱۹۱ نفر رسیده است که نشان دهنده رشد قابل توجه بازگشت نخبگان به کشور را نشان می‌دهد.

 

بدون شک روند جلوگیری از مهاجرت نخبگان و حتی بازگشت آن‌ها به کشور بدون صرف هزینه مالی، امکان‌‌پذیر نخواهد بود و بخش مهمی از بودجه این موضوع با ورود پررنگ بخش خصوصی محقق می‌شود.

 

موضوع ادامه تحصیل و ایجاد بستر مناسب برای دانشجویان و نخبگان، یکی از معضلاتی است که در حوزه آموزش عالی کشور ما وجود دارد و دانشجویان و دانش‌آموختگانی که از نظر مالی چندان توان ادامه تحصیل را ندارند از پیشرفت تحصیلی باز می‌مانند که ضربه محکمی را بر بخش علمی کشور وارد می‌کند.

 

«پژوهانه» بانک دی؛ حامی قابل اعتماد دانشجویان و نخبگان

بانک دی یکی از نهادهایی است که همواره بر توسعه فضای علمی کشور تاکید داشته و تاکنون به روش‌های مختلف نقش موثری در این حوزه ایفا کرده است.

 

این بانک با طرح «پژوهانه»، دانشجویان ممتاز و نخبه دانشگاه‌های دولتی را بورسیه تحصیلی می‌کند.

 

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های معتبر دولتی با معدل کل بالای ۱۸ ( در مقطع تحصیلی قبلی و در شروع فرایند گزینش ) و فاقد رابطه شغلی دائمی با بخش دولتی و خصوصی و فاقد سهمیه بورسیه، می‌توانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

 

افراد برگزیده جشنواره‌های معتبر علمی داخلی و بین‌المللی، افراد دارای مقاله در نشریات معتبر داخلی و بین‌المللی، افراد دارای اختراع ثبت شده و افراد دارای تألیف ، متناسب با فعالیت خود در این طرح امتیاز دریافت می‌کنند.

 

گسترش فعالیت‌های حیطه مسئولیت‌های اجتماعی بانک دی و ایجاد پایگاه داده ایجاد شده از سوی نیروهای جوان، خبره و مستعد کشور، از اهداف طرح پژوهانه بانک دی است.

 

یکی از مزایای بورسیه تحصیلی، کمک به دانشجویان برای ادامه تحصیل و فراهم آوردن شرایط آموزشی یکسان برای دانشجویان کشورهای مختلف است. در واقع دانشجویان با استعداد، به وسیله بورسیه به اهداف عالی خود دست پیدا می کنند.

 

بیشتر بخوانید:

آغاز جشنواره حساب‌ های قرض‌الحسنه پس‌انداز بانک دی

 

فراهم آوردن امکان تحصیل برای دانشجویان کشورهای محروم یکی دیگر از مزایای بورسیه‌های تحصیلی است. همچنین به وسیله بورسیه، کمک مالی در اختیار دانشجو گذاشته می شود.

 

بورسیه‌های تحصیلی دستیابی به شغل مناسب پس از پایان تحصیل را تضمین می‌کنند و به دانشجویان امکان رشد علمی و شخصیتی می‌دهد و دانشجویان برتر را مشخص می‌کند و به دانشجویان کمک می کنند تا بتوانند وارد دانشگاه‌های معتبر و برگزیده شوند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 تعاون1
+تورم
همچنین بخوانید
آخرین اخبار