2 مرداد 1403 - 17:33

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قشم؛ اختصاص 760 قطعه زمین برای امور آموزشی، درمانی و فرهنگی

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: شاخص‌های توسعه جزیره قشم در دوره کوتاه دولت سیزدهم چند برابر دوران رییسان‌ جمهور گذشته بوده است.

به گزارش پول نیوز، عادل پیغامی در آیین کلنگ زنی 3 باب مدرسه و یک سالن چند منظوره در روستای مِسن با اعلام این مطلب اظهار داشت: شهید رئیسی دو بار در هر ماه پیگیر تحولات جزیره جهانی قشم بود و شهادت بیشترین خُسران در کل کشور را به قشم رساند.

وی ادامه داد: نهصت مدرسه سازی هرمزگان در دولت سیزدهم جان تازه‌ای گرفت و از حالت رکود، توقف و بی‌توجهی خارج شد.

به گفته مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم، سرانه بخش آموزشی جزیره همچنان دو متر مربع از متوسط سرانه کشوری عقب‌تر است و برای جبران آن به دو هزار میلیارد تومان بودجه نیازمندیم.

او بیان داشت: با توجه به اقداماتی که در چهار ماه گذشته برای تامین منابع یک هزار میلیارد تومان انجام شده است، نهضت مدرسه سازی در قشم را با جدیت ادامه خواهیم داد.

 

به گفته پیغامی، روستای مِسن در بخش فضای آموزشی و فرهنگی جزو روستاهای کم‌برخوردار بود و امروز کلنگ یک سالن‌ چند منظوره و 3 باب مدرسه که اعتبار یکی از این‌ مدارس توسط یک خیر تامین می شود، به زمین زده شد.

وی اعلام کرد: سازمان منطقه آزاد قشم برای امور آموزشی، درمانی، فرهنگی و مذهبی 760 قطعه زمین اختصاص داده که با انجام آن جزیره در این حوزه‌ها متحول خواهد شد.

مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم بیان داشت: آمارها و شاخص‌ها نشان از تحولات چشمگیر قشم در چند زیرساخت‌ مهم از جمله توسعه راه‌ها، افزایش تولید آب شرب و مدرسه سازی دارد.

وی گفت: در چهار سال دولت دهم و 8  سال دولت روحانی جمعا 30 کیلومتر اتوبان در قشم اجرا شد اما در دو و نیم سال دولت شهید رئیسی عملیات 260 کیلومتر تعریض اتوبان در حال اجرا است.

پیغامی گفت: تولید آب شرب شهر قشم و سه روستای حمیری، طولا و کابلی هم در این‌ مدت از 17 هزار متر مکعب در روز به 28 هزار متر مکعب افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ادامه نهضت توسعه جزیره به انتخاب مردم بستگی دارد تا دچار رکود و بی‌توجهی نشویم.

شایان ذکر است؛ در این آیین عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام حاجبی، امام‌جمعه شهرستان، شیخ محمدعلی امینی مدیر مدرسه علوم دینی بندرلنگه، مهدی باوقار زعیمی مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان، سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا، فرمانده سپاه قشم و جمعی از مدیران سازمان و شهرستان حضور داشتند

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

انزلی
+قیمت+بلیت+پروازهای+اربعین
همچنین بخوانید
آخرین اخبار