30 تیر 1403 - 15:41

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تجهیز مدارس دولتی در دستور کار دولت چهاردهم قرار بگیرد

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه انتظار می‌رود هر کدام از شش نامزد که سکان‌دار دولت بعدی باشند، ادامه دهنده مسیر پیشرفت باشند و آموزش و پرورش را در اولویت اقدامات خود قرار دهند گفت: مدارس عادی دولتی نیازمند توجه ویژه است و باید تقویت شوند.

به گزارش پول نیوز،

مسعود بهرامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه اجرای عدالت آموزشی در سطح شهرستان‌های استان تهران در دولت سیزدهم با اتفاقات خوبی همراه بود، گفت: به گونه‌ای که ساخت و تجهیز مدارس عمدتا در مناطق کمتر توسعه یافته، نیاز به توجه بیشتر و دورافتاده صورت گرفت.

وی افزود: همچنین فضاهای ورزشی که در اختیار بخش خصوصی قرار داشت، در دو سال گذشته کاملا آزادسازی و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه موضوع کیفیت بخشی مدارس و توانمندسازی معلمان در دستور کار قرار گرفت که نتایج خوبی در این حوزه حاصل شد ادامه داد: مهارت‌آموزی بیش از 8 درصد افزایش یافت و دانش آموزان از فضاهای نظری به سمت رشته‌های مهارتی سوق یافتند که عمدتا این امر در مناطق نیاز به توجه بیشتر اتفاق افتاد؛ مثلا در جنوب شرق تهران که کشاورزی و دامداری رونق داشت یا در غرب و بهارستان که صنایع چوب اهمیت دارد، تلاش شد دانش‌آموزان به آن سمت سوق یابند تا با حرفه‌آموزی و مهارت بتوانند در آینده وارد بازار کار شوند.

بهرامی درباره ترغیب دانش‌آموزان رای اولی برای شرکت در انتخابات گفت: برای این امر از ظرفیت فضای شاد و فضای مجازی استفاده می‌شود؛ همچنین پویش‌هایی طراحی شده و کارها در حال انجام است. همچنین انجمن اولیاء و مربیان نیز فعال است. همکاران فرهنگی می‌توانند در این راه تاثیرگذار باشند و به ترغیب و مشارکت دانش‌آموزان برای انتخابات بپردازند.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اتفاق در دولت سیزدهم تغییر نگاه به آموزش و پرورش بود که آن را از یک نهاد دسته چندمی و مصرف کننده به یک نهاد اصلی و مورد توجه و وثوق تبدیل کرد افزود: آیت الله رئیسی نگاه را عوض کرد و حضورشان در موضوعات و همایش‌های مختلف آموزش و پرورش نشان از دغدغه و رصد موضوعات مختلف مانند امتحان نهایی و رتبه‌بندی از سوی ایشان داشت که نوید خوبی برای آموزش و پرورش در آینده به همراه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه انتظار می‌رود هر کدام از شش نامزد که سکان‌دار دولت شوند ادامه دهنده مسیر پیشرفت باشند تا موضوعات آموزش و پرورش مورد توجه و اولویت اصلی دولت قرار بگیرد ادامه داد: به اذعان مقام معظم رهبری برای حل مشکل کشور راهی نداریم جز آموزش و پرورش، ایشان می‌فرمایند عبور از گردنه دشوار پیشرفت جز به کمک آموزش و پرورش ممکن نیست، لذا دولت آینده هم باید مسیر پیشرفت آموزش و پرورش را پیش ببرد.

 

بیشتر بخوانید:

هشدار سطح نارنجی برای ۱۵ استان

 

بهرامی درباره برنامه‌های اداره کل که نیازمند توجه دولت آینده است گفت: تقویت مدارس دولتی، توانمندسازی سرمایه انسانی و مهارت آموزی که سه اولویت اصلی کشور است نیازمند توجه دولت بعد است. در حوزه آموزش و پرورش مسائلی از جمله آموزشی، تربیتی، ورزشی، سلامت در مدارس عادی دولتی باید تقویت شود که لازمه آن توانمندسازی نیروی انسانی است تا در نهایت دانش‌آموزان در آینده، کنشگری بهتری در جامعه داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+ساختمان+مسکن+شهر+تهران
همچنین بخوانید
آخرین اخبار