30 تیر 1403 - 15:56

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

واگذاری اراضی به خانواده های قانون جوانی به ۷۲ هزار قطعه رسید

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی گفت: ۷۲هزار قطعه زمین در قالب طرح جوانی جمعیت واگذار شده است.

به گزارش پول نیوز، واگذاری اراضی به خانواده های قانون جوانی به ۷۲ هزار قطعه رسید

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۲۶هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ هزار و ۴۵۵ واحد مسکونی در سطح استان تهران با بیان اینکه رقم آغاز عملیات اجرایی واحد های نهضت ملی از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی عبور کرده است، گفت: افتتاح واحد های مسکونی در هفته های آتی تداوم خواهد داشت و در راستای کلان پروژه نهضت ملی مسکن خواهد بود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واگذاری زمین و نوسازی بافت های فرسوده و سایر روش های ساخت با اهتمام ویژه وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است بیان کرد: مشکلات مردم در بخش مسکن در حال رفع شدن است و حجم پروژه ها و افتتاح ها به حدی است که باید سجده شکر به جا آورد و تاکید می کنیم در این راه از زبان بدخواهان دلسرد نمی شویم.

بذرپاش با تاکید بر اینکه کار های در حال انجام در دولت سیزدهم با شهادت رئیس جمهور متوقف نمی شود، گفت: اجرای کلان پروژه نهضت ملی مسکن با اهتمام ویژه ای در حال انجام است. اگرچه برخی از دستگاه ها در کمک به اجرای این پروژه اهتمام وزارت خانه را ندارند، اما همه دستگاه ها به قافله تولید مسکن بپیوندند.

بذرپاش با بیان اینکه آمار صدور پروانه در بافت فرسوده شهر ها در سال گذشته شکسته شد، گفت: هم اکنون واحد های نوسازی شده و در حال نوسازی از عدد ۲۸۱ هزار واحد عبور کرده است.

او یادآور شد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بیش از یکصد هزار هکتار زمین تامین شده است. همچنین توافقات خوبی با نیرو های مسلح، بخش صنعت، دانشگاه ها، وزارت ورزش و سایر وزارت خانه ها برای تامین مسکن کارکنان آن ها انجام شده است و برخی به نتیجه رسیده است.

وی همچنین در خصوص واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت توضیح داد: در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار قطعه زمین به واجدان شرایط واگذار شد و امسال نیز این واگذاری ها تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید دو بار از سایت پرند بازدید کرد و این نشان می دهد که پیگیری های آن مقام در تکمیل پروژه ها تاثیر عمده ای داشت، گفت: همچنین در زمان حیات آن شهید متروی پرند نیز افتتاح و بهره برداری شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار