20 ژوئن 2024 - 21:43

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تمدید معافیت مالیاتی بورس

رئیس سازمان برنامه و بودجه در نامه ای به شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص معافیت های مالیاتی شرکت های بزرگ را می پذیرد.

تمدید معافیت مالیاتی بورسبه نقل از ایرنا، داود منظور در نامه ای به قائم مقام شورای نگهبان اعلام کرد: دولت بار مالی طرح اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ در خصوص معافیت های مالیاتی شرکت های بزرگ را می پذیرد.

متن نامه رئیس سازمان برنامه و بودجه به شرح زیر است:

با عنایت به تصویب طرح «اصلاح تبصره های ۶ و ۱۳ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور» در تاریخ ۱۴۰۳.۰۲.۲۶ توسط مجلس شورای اسلامی، به استحضار می رساند این طرح با هماهنگی دولت تهیه شده است و طبعاً دولت بار مالی آن را می پذیرد.

 

معافیت های مالیاتی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری حذف نمی شود

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد اصلاح بند س تبصره ۶ قانون بودجه ۱۴۰۳ را تصویب کردند که بر اساس آن معافیت های قانونی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی شود.

 

متن اصلاح شده بند س تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

مجموع معافیت ها، نرخ صفر مالیاتی، کاهش نرخ مالیاتی و سایر مشوق های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی از محل مجموع درآمدهای حاصل شده برای عملکرد سال جاری کلیه مودیان به استثنای معافیت های دارای سقف زمانی مشخص موارد مندرج در مواد ۲، ۸۱، ۱۳۹، ۱۴۱، ١۴٣، ۱۴۳ مکرر و و ۲۸۰ و ۱۴۵ قانون مالیات های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی مصوب ١٣٩۴/٠۴/٣١، قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، قانون تامین مالی تولید و زیرساخت ها و قانون جهش تولید دانش بنیان برای اشخاص حقوقی تا ۷۵۰ میلیارد تومان و برای اشخاص حقیقی تا ۷۵ میلیارد تومان درآمد مشمول مالیات( سود خالص) قابل اعمال است.

۲- بند (ن) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برای عملکرد سال ١۴۰۲ تنفیذ می شود.

۳- حکم این بند از ابتدای سال ۱۴۰۳ لازم الاجراست.

 

بیشتر بخوانید:وظیفه دبیرخانه شورایعالی، نظارت عالیه در امور جاری مناطق آزاد است

 

همچنین محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح این مصوبه گفت: این مصوبه شامل معافیت های شرکت های بورسی می شود؛ بر این اساس تمامی معافیت های مالیاتی مقرر در قوانین برای شرکت های بورسی، صندوق های سرمایه گذاری، سود سپرده های بانکی و تمامی فعالیت های بازار سرمایه به قوت خود باقی می ماند و در سال ۱۴۰۳ حذف نمی شود.

بناباین و بر اساس اعلام داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه، با موافقت دولت، معافیت های مالیاتی شرکت های بورسی و صندوق های سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۳ حذف نمی شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ