30 تیر 1403 - 15:46

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

شکایت علیه رئیس کمیسیون اروپا به دلیل حمایت او از جنایات اسرائیل

یک موسسه بین المللی در ژنو به دادگاه لاهه شکایتی علیه رئیس کمیسیون اروپا به دلیل حمایت بی قید و شرط از جنایت جنگی رژیم صهیونیستی، ارائه کرد.

به گزارش پول نیوز، شکایت علیه رئیس کمیسیون اروپا به دلیل حمایت او از جنایات اسرائیل

موسسه تحقیقات صلح بین المللی ژنو (GIPRI) اعلام کرد که شکایتی را علیه اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا به اتهام مشارکت در جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت توسط رژیم صهیونیستی در غزه به دادگاه کیفری بین المللی ارائه کرده است.

براساس گزارش القدس العربی، آلفرد دی زایاس، کارشناس مستقل سابق سازمان ملل بیانیه ای را در صفحه شخصی خود درباره ابتکار عملی که در موسسه تحقیقات صلح بین المللی ژنو علیه رئیس کمیسیون اروپا رهبری می کند، منتشر کرد. این بیانیه حاکی از آن است که شکایتی به اتهام مشارکت در جنایات نظامیان صهیونیستی در نوار غزه و اراضی اشغالی فلسطین در دیوان کیفری بین المللی علیه رئیس کمیسیون اروپا ثبت شده است.

در این بیانیه تاکید شده است که این شکایت از دادگاه کیفری بین المللی می خواهد تا علیه فون در لاین تحقیق کند. در ادامه آن آمده است: دلایل معقولی برای این باور وجود دارد که حمایت بی قید و شرط (نظامی، اقتصادی، دیپلماتیک و سیاسی) فون در لاین از اسرائیل، آن را قادر به ارتکاب جنایات جنگی و نسل کشی مداوم در غزه کرده است.

دی زایاس تاکید کرد که فون در لاین نقش ابزاری در دسترسی به حمایت نظامی ارائه شده توسط اتحادیه اروپا به ارتش صهیونیستی داشت. او اظهار داشت که فون در لاین تحریم های اقتصادی و نظامی علیه اسرائیل اعمال نکرد. رئیس کمیسیون اروپا به دلیل اتخاذ یک موضع طرفدار اسرائیل و به دلیل حمایت بی قید و شرط از این رژیک از ۷ اکتبر ۲۰۲۳ با انتقاداتی مواجه است.

شایان ذکر است که فون در لاین در ششمین روز از حملات خشونت آمیز به غزه به اراضی اشغالی سفر کرد و حمایت بی قید و شرط اتحادیه اروپا را از تل آویو اعلام کرد. با این وجود کارکنان اتحادیه اروپا در ۲۰ اکتبر نامه مشترکی نوشتند و از فون در لاین خواستند به جای حمایت بی قید و شرط از اسرائیل، آتش بس و حفاظت از جان غیرنظامیان را بخواهد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار