30 تیر 1403 - 17:22

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

فساد مالی را شخصا پیگیری می کنم

وزیر ورزش و جوانان در برنامه ارزیابی عملکرد و پاسخگویی برخط، به سوالات مطرح شده جواب داد.

فساد مالی را شخصا پیگیری می کنم

به گزارش پول نیوز، به نقل از ایسنا، کیومرث هاشمی در این نشست در پاسخ به سوال نخست مبنی بر انتقادات وارده بر عملکرد شادی پریدر سرپرست فدراسیون شطرنج و ایجاد یک کارزار با حدود ۱۳۰۰ امضا و همچنین وجود مستنداتی که منجر به افشای برخی مسائل می شود، گفت: مشخص است که در مورد شطرنج دغدغه دارید. زمانی که روی کار آمدیم ۱۸ فدراسیون با سرپرست اداره می شد و نیاز به تعیین تکلیف داشت. روسای فدراسیون ها طبق نظر مجامع انتخاباتی انتخاب می شوند و وزارت ورزش به نظر مجامع احترام می گذارد و تا کنون مجمع ۱۲ فدراسیون برگزار شده و طی دو ماه آینده ۶ فدراسیون دیگر نیز، تعیین تکلیف می شوند.

 

وی افزود: سرپرستان هیچ نقشی در انتخابات ندارند و نمی توانند در انتخابات شرکت کنند و خانم پریدر نیز از قهرمانان ملی است و در حالی که 4-5 استاد بزرگ خانم ما از کشور رفته اند، ایشان مانده و متعهدانه کار می کند اما قرار نیست در بین نامزدهای انتخاباتی حضور داشته باشد و به وی اجازه ثبت نام داده نشد. تاریخ دقیق انتخابات شطرنج نیز مشخص است. در نهایت به نظر مجمع احترام می گذاریم و در مورد موارد مطرح شده از سوی شما نیز دستور صریح صادر می کنم و پیگیری خواهد شد.

 

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری بیان کرد: در بخش فساد تنها وزارتخانه ای هستیم که سامانه ای ایجاد کرده ایم و در بخش مالی به شخصه بنده موارد را پیگیری می کنم و در بخش غیرمالی سایر همکاران در وزارت ورزش پاسخگو خواهند بود. هیچ کس حق ندارد منافع فردی را به منافع جمعی ارجحیت ببخشد و قطعا در وزارت ورزش با چنین مسائلی برخورد می شود.

 

هاشمی در خصوص ایجاد صندوق رفاهی نیز، اعلام کرد: ایجاد صندوق رفاهی تابع شرایط قانونی است که به تصویب هیات دولت رسیده تا قهرمانان و ورزشکاران بتوانند از تسهیلات استفاده کنند.

 

هاشمی در پاسخ به دومین سوال مطرح شده مبنی بر اینکه هیات تیروکمان استان گلستان از دوران کرونا تا کنون فاقد رییس است و با سرپرست اداره می شود و این سرپرست در استان زندگی نمی کند و در خصوص تجهیزات و زمین نیز با مشکلات بسیاری روبرو هستیم، اظهار کرد: در این خصوص دستور بررسی می دهم و به معاون قهرمانی اعلام می کنم که ظرف دو ماه با هماهنگی رییس فدراسیون شرایط برگزاری انتخابات را فراهم کنند و حداقل امکانات برای این رشته ورزشی در استان فراهم شود تا ورزشکاران بتوانند به شکلی مطلوب، فعالیت کنند.

 

وی در پاسخ به تماس دیگری مبنی بر کمبود فضاهای ورزشی در شهر جدید مهرگان با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت، اظهار کرد: یکی از یادگاری های رییس جمهور شهید طرح آمایش سرزمینی است و طبق قانون همانگونه که وعده دادیم چهار ماهه به سرانجام می رسد و هر منطقه بر اساس استعداد ورزشی فعالیت می کند. بیش از ۱۰۰ هزار مکان ورزشی در کشور نقطه زنی شده است و فعالیت های ورزشی متوازن و عادلانه خواهد شد تا مناطق محروم بتوانند از امکانات ورزشی بهره مند شوند.

 

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در بعد ساختار، نیروی انسانی و تجهیزات ورزشی گام برخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: طرح آمایش سرزمینی از ناعدالتی در ورزش جلوگیری می کند.

 

هاشمی در مورد یک فقره اعزام که ۸ سال قبل انجام شده و پاداش قهرمانان در المپیک ویژه پرداخت نشده است، بیان کرد: این موضوع مربوط به ۸ سال قبل است و در ۳۰ ماه گذشته که دولت روی کار آمده هیچ بدهی به ورزشکاران مدال آور باقی نمانده و آخرین طلب قهرمانان را بابت پاداش ها پرداخت کردیم و اگر این اعزام نیز که مربوط به ۸ سال قبل است و مجوز شورای برون مرزی داشته باشد، دستور خواهیم داد تا پاداشی در نظر گرفته و پرداخت شود.

 

وی در مورد تماس رییس هیات نابینایان و کم بینایان قم مبنی بر اینکه بیش از ۳۰۰۰ هزار نابینا و کم بینا در استان قم وجود دارد و تقاضا می کنیم یک سالن ورزشی در مجموعه شهید طاهریان به عنوان خانه نابینایان و کم بینایان مدنظر قرار گیرد چرا که ماهانه ۲۰ میلیون تومان اجاره پرداخت می کنیم و سالانه ۳۵۰ میلیون تومان هزینه ایاب و ذهاب ورزشکاران را به واسطه فعالیت های خیرخواهانه انجام می دهیم، گفت: قانون ماده ۸۸ باید رعایت شود و در مورد پرداخت هزینه ها می توان تسهیلاتی را با هماهنگی مدیرکل ورزش و جوانان استان در نظر گرفت هر چند که قیمت ها کارشناسی شده است و با توجه به اینکه مسئله شخصی وجود ندارد کمک های لازم را انجام خواهیم داد.

 

وزیر ورزش و جوانان در تماس یک پزشک ورزشی مبنی بر رایج شدن ایست قلبی ورزشکاران رشته های مختلف به ویژه فوتبال و اینکه چکاپ اولیه به عنوان یک قانون اولیه مدنظر قرار گیرد و تمامی افرادی که قصد دارند کارت ورزشی داشته باشند ویزیت پزشک به عنوان یک پیش شرط، تلقی شود، اظهار کرد: پیشنهاد این است هر ورزشکاری یک شناسنامه پزشکی داشته باشد. یک غربالگری قبل از ورود به دبستان وجود دارد که می توان با آموزش و پرورش هماهنگی های لازم را به عمل آورد تا در حوزه ورزش نیز ورود کرد.

 

هاشمی افزود: غربالگری دیگری از سوی کمیته ملی المپیک برای نخبگان ورزشی صورت می گیرد و مسئله اصلی بین ورزشکارانی است که در سطوح حرفه ای قرار ندارند و در طرح ملی پیشرفت ورزشی کشور می توان به این مسئله توجه داشت و در این رابطه دستور پیگیری خواهیم داد.

 

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با بازتوانی های ورزشی در بخش آسیب های ورزشی، نیز گفت: در مجموعه ورزشی آزادی کلینیک پزشکی پرزشی خواهیم داشت که با کمک بخش خصوصی فعالیت می کند و برای ورزشکاران نخبه آسیب دیده فضایی فراهم می شود تا بدون دغدغه در بخش درمان آسیب فعالیت خود را پیش ببرند و هیات های پزشکی ورزشی نیز در استان های مختلف وظایف خود را در مورد سایر ورزشکاران در استان های کشور، پیگیری خواهند کرد.

 

هاشمی در خصوص تماس دیگری از سوی یکی از ورزشکاران رشته موتورسواری در راستای ترخیص موتورسیکلت ها، بیان کرد: دغدغه شما ثبت شده است و فرد مورد نظر برکنار و دستور ترخیص صادر شده است. ۱۶۰ نفر مشمول دریافت موتور سیکلت ها می شدند که ۱۳۵ مورد بدون دغدغه می توانند موتور وارد کنند و مابقی در دست پیگیری است. یکی از دغدغه های ما رفع مشکلات در این بخش است.

 

وی افزود: با مسئولان ذی ربط برخورد و جابجایی ها انجام شد. موتورسیکلت ها حق افراد است و ممکن است برخی افراد از فرصت سوء استفاده کرده باشند و به جز این افراد، سایرین باید به حق خود برسند. بنده شخصا به این پرونده ورود و برخورد کردم.

 

وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت های این ورزشکار در انتقاد از عملکرد رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و امکان رسیدگی به فعالیت های رییس این فدراسیون، عنوان کرد: برکناری حق مجمع انتخاباتی فدراسیون است، وزارت ورزش نه در انتخاب و نه در برکناری حقی ندارد مگر اینکه حکم دستگاه قضایی وجود داشته باشد و در مراجع قضایی مسائلی مطرح شده اما نهایی نشده است و اگر تصمیم دیگری بر مبنای برکناری وجود داشته باشد، مجمع فدراسیون باید در این خصوص به جمع بندی برسد. در صورتی حکم قضایی وجود داشته باشد قطعا وزارت ورزش و جوانان ورود می کند.

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 ترخیص کالا
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار