3 مرداد 1403 - 3:18

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

همکاری ایران با ۵ کشور برای ایجاد پارک های علم و فناوری

فیروزآبادی گفت: پارکهای علم و فناوری بین ایران با ۵ کشور ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، روسیه و زیمبابوه در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد.

به گزارش پول نیوز، همکاری ایران با ۵ کشور برای ایجاد پارک های علم و فناوری

روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در آیین افتتاحیه رویداد اینوتکس ۲۰۲۴ گفت: امروز قدرت و عظمت و افتخار کشور در عرصه های بین المللی، توان علمی و فناوری و نوآوری است که صاحبان این توان، شرکت های دانش بنیان و فناور هستند.

وی تصریح کرد: رویداد اینوتکس که هر روز نوآورتر می شود به بزرگترین رویداد زمانی نوآوری کشور تبدیل شده است. این رویداد به یک اتفاقی تبدیل شده است تا همه اعضای اکوسیستم نوآوری زیر سقف جهت فناوری منطقه جمع شوند و دستاورد های یکساله را به اشتراک بگذارند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری بیان کرد: امروز در کشور ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان داریم و فروش آن ها به بیش از ۵۳۰ هزار میلیارد تومان در سال رسیده است. اما صادرات شرکت ها نسبت به سال گذشته ۳ برابر شده است. به گزارش گمرک، ۲.۵ میلیارد دلار صادرات شرکت های دانش بنیان را از سال گذشته داشتیم. سال گذشته ۴۳ هیئت بلندپایه خارجی را میزبان بودیم و صبح امروز نیز در خدمت وزیر آموزش عالی زیمباوه بودیم.

وی گفت: ایران یکی از بهترین کشور ها برای همکاری های مشترک بین المللی است و ما امیدواریم نواحی مشترک و پارک های مشترک را با کشور های ازبکستان، قزاقستان، تاجیکستان، روسیه و زیمبابوه داشته باشیم. امسال سه حرکت مهم در پارک فناوری پردیس داشتیم. اولین اقدام دریافت مجوز نخستین سازمان توسعه سرمایه گذاری در پارک فناوری پردیس طبق قانون ۱۷ جهش تولید دانش بنیان است که تاسیس شهرک نخبگانی از اهداف این سازمان توسعه سرمایه گذاری است.

دهقانی خاطرنشان کرد ما در کمتر از ۴ سال آینده شاهد ایجاد شهر نوآوری پردیس خواهیم بود. ما نیاز داریم که هم آوردگاه بزرگ همایشی و نمایشی را در پارک فناوری پردیس داشته باشیم نمایشگاه دائمی کاملاً نوآور که معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری آمادگی دارد طبق بند ۱۱ و ۱۳ قانون جهش تولید دانش بنیان از آن حمایت کند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه تعهد کرده ایم ۶ مرکز ملی آفرینش فناوری داشته باشیم گفت: مرکز ملی آفرینش های کوانتومی یک ماه پیش در پارک فناوری پردیس با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر در زمینه اپتیک و کوانتوم آغاز به کار کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5040116
171249817
همچنین بخوانید
آخرین اخبار