20 ژوئن 2024 - 22:33

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک سرمایه ۶ میلیارد دلاری جذب می کند؟

ایلان ماسک با دریافت ۶ میلیارد دلار سرمایه، ارزش شرکت هوش مصنوعی خود را به ۱۸ میلیارد دلار می رساند.

شرکت هوش مصنوعی ایلان ماسک سرمایه ۶ میلیارد دلاری جذب می کند؟

یکی از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری خطرپذیر در سیلیکون، ولی در حال بررسی سرمایه گذاری ۶ میلیارد دلاری روی استارتاپ هوش مصنوعی xAI ایلان ماسک و چت بات گراک است.

به گزارش The Information، ایلان ماسک در حال نزدیک شدن به معامله ی اولیه با سرمایه گذاران بالقوه ازجمله Sequoia Capital است که در سال ۲۰۲۲ در ایکس (توییتر سابق) ۸۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده بود.

منابع داخلی مشخص نکردند که Sequoia قصد دارد چه مقدار سرمایه اختصاص دهد یا چه شرکت های دیگری ممکن است در جمع آوری سرمایه شرکت کنند؛ اما فایننشال تایمز و بلومبرگ تأیید کردند که Sequoia قصد دارد در این معامله شرکت کند. ماسک پیشنهاد کرده است که شرکت ها قبل از شروع سرمایه گذاری رقبا وارد دور اول جذب سرمایه شوند.

بلومبرگ خاطرنشان کرد که این سرمایه ارزش شرکت را به ۱۸ میلیارد دلار می رساند که فاصله ی چندانی با ارزش گذاری آنتروپیک ندارد. آنتروپیک، یکی دیگر از رقبای OpenAI است که اعضای سابق این شرکت آن را تأسیس کرده اند و در اوایل سال ۲۰۲۴، سومین مرحله ی جذب سرمایه را با ارزشی حدود ۱۸٫۴ میلیارد دلار افزایش داد.

با اینکه استارتاپ هوش مصنوعی ماسک هنوز در مراحل اولیه ی توسعه است، به نظر می رسد صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر از چشم انداز بازدهی کلان این شرکت حمایت می کنند و مانند بسیاری از شرکت ها بر موج عظیم هوش مصنوعی سوار می شوند.

استارتاپ هوش مصنوعی xAI اوایل مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۳) چت بات گراک را به مدل زبانی Grok-۱.۵ به روزرسانی کرد. این چت بات که نسخه ی پیشرفته تر گراک است، به عنوان رقیبی برای ChatGPT شرکت OpenAI معرفی شد و در اختیار کاربران نسخه ی پریمیوم شبکه ی اجتماعی ایکس قرار گرفت.

منبع: زومیت

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ