28 تیر 1403 - 1:54

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

خیز به پرداخت ملت برای رکوردشکنی های بیشتر

سیاستگذاری های محمدمهدی تقیپور برای سال ۱۴۰۳ نشان می دهد که بهپرداخت ملت برای رکوردشکنیهای بیشتر و پشت سرگذاشت رقبا برنامه های جدی و مهمی دارد.

به گزارش پول نیوز، خیز به پرداخت ملت برای رکوردشکنی های بیشتر

از هنگامی که سال ۱۴۰۲ به پایان رسید، تمامی بخش ها در تمامی زمینه ها از اقتصادی تا فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… برای سال ۱۴۰۳ برنامه ریزی و سیاستگذاری کردند. تمامی بخش ها بدنبال این هستند که سال جدید را با قدرت آغاز کنند و با قدرت به پایان برسانند. اما نکته اینجاست که باید برای این مهم برنامه و راهکار داشته باشند تا بدانند در کدام نقطه قرار دارند، چگونه از این نقطه حرکت خواهند کرد، با چه سرعتی پیش می روند و در چه زمانی به چه موقعیتی دست می یابند.

اقتصاد جدی ترین عرصه

اگرچه تنوع بسیاری در عرصه های گوناگون وجود دارد، اما اقتصاد از جدی ترین و چالش برانگیزترین عرصه هاست. بی شک در تمامی بخش ها رقابت وجود دارد و رقبا نیز قدر هستند، اما فراموش نکنیم که هر بخشی به صورت مستقیم به اقتصاد وابسته است. هرگاه که یکی از بخش های مدیریتی از اقتصاد فاصله گرفته، نه تنها مدت زیادی نتوانسته به حیات خود ادامه دهد، بلکه با سر به زمین خورده و ناچار شده به عرصه اقتصاد بازگردد.

نقش مهم پولی و مالی در اقتصاد

بی شک اقتصاد زیرمجموعه های بسیاری دارد که از صنعت تا معدن و از کشاورزی تا مواد غذایی گسترش یافته، اما هر گونه جابجایی در هر یک از این عرصه ها، به رابطه پولی و مالی نیاز دارد که نقش بانک ها و موسسات پولی و مالی را برجسته می کند. اما مدتهاست مبادلات مالی از حالت سنتی خارج شده و فضای مجازی فرصت مناسبی برای این مهم ایجاد کرده است. اگرچه بانک ها به سوی نقل و انتقال در فضای مجازی حرکت کرده اند، اما به روش های دیگری نیاز وجود دارد که مبادلات پولی و مالی را در سطوح مختلف از پیش پا افتاده ترین قیمت ها تا معاملات کلان مدیریت کند.

شرکت های نقل و انتقال

یکی از مهمترین روش های نقل و انتقال مالی، شرکت هایی هستند که مسوولیت و مدیریت نقل و انتقال پول را بر عهده گرفته اند که در قالب دستگاه پوز و اشکال دیگر مطرح شده است. برای این مهم شرکت های بسیاری فعال شده که مهمترین و برجسته ترین آنها، شرکت به پرداخت ملت است. این شرکت در مدت کوتاهی توانسته گام های بلندی در مسیر مبادلات مالی و پولی بردارد و عملکردی داشته که باعث شده مردم برای نقل و انتقالات خود، به پرداخت ملت را به دیگر شرکت ها ترجیح دهند.

نقش آفرینی های به پرداخت

شرکت به پرداخت ملت از زمان تاسیس تاکنون توانسته به اشکال گوناگون عرصه های بسیاری را از آن خود کند و خدمات مناسبی که ارایه می دهد باعث شده تا مردم ناچار به استفاده از دستگاه ها و خدمات به پرداخت ملت شوند. در این رابطه مدیرعامل به پرداخت ملت با بیان این که در آذر ماه سال ۱۴۰۲، هر پایانه به پرداخت حدود ۱.۷ برابر پایانه سایر شرکت ها جذب مبلغ تراکنش و ۱.۶ برابر جذب تعداد تراکنش داشته، به تشریح عملکرد به پرداخت در حوزه کارتخوان های فروشگاهی پرداخت و گفت: «تعداد ۶۰۰ تراکنش به ازای هر پایانه به پرداخت ملت درحالی است که در شبکه شاپرک ۳۷۴ تراکنش به ازای هر پایانه وجود دارد. همچنین میانگین مبلغ ۱، ۴۸۱ میلیون ریال تراکنش به ازای هر پایانه در شرایطی رقم خورده که در کل شبکه شاپرک مبلغ ۸۳۳ میلیون ریال تراکنش به ازای هر پایانه موجود است.»

بیشتر بخوانید:

آرامش و اطمینان معاملات با سکه به پرداخت ملت

روند افزایشی سهم بازار

محمدمهدی تقی پور با اشاره به روند افزایشی سهم بازار مبلغی به پرداخت از کل تراکنش های شاپرک در سال مالی ۱۴۰۲ گفت: در آذرماه سال ۱۴۰۲ با سهم ۲۰.۶۴ درصدی از مبلغ تراکنش ها، بالاترین سهم بازار را در اختیار داشتیم، همچنین با توجه به تغییرات درآمدی براساس نظام جدید کارمزد و افزایش اهمیت مبلغ تراکنش ها در این سیستم، شرکت به پرداخت ملت با اجرای پروژه های بازاریابی به منظور جذب منابع، به طور متوسط فاصله ۲ درصدی سهم از مبلغ تراکنش ها را با رتبه دوم بازار، از اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ تاکنون تثبیت کرده است.»

سود های چشمگیر

مدیرعامل به پرداخت ملت سود ناخالص سال مالی منتهی به آذرماه سال ۱۴۰۲ را ۷.۲۷۶.۳۱۷ میلیون ریال و سود ناخالص شرکت در همین بازه زمانی را ۴.۶۱۴.۳۴۱ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: «جمع کل درآمد های شرکت در سه بخش اپراتورها، شاپرک و… ۴۱,۸۶۳,۲۴۵ میلیون ریال بوده است.»

به پرداخت در ۱۴۰۳

روند رو به رشدی که به پرداخت ملت در پیش گرفته، نشان می دهد که نه تنها قصد درجازدن ندارد، بلکه خیز بلندی برای تسخیر آینده بازار مالی ایران برداشته به نوعی که مدیرعامل به پرداخت ملت محور اصلی برنامه های این شرکت در سال ۱۴۰۳ را شامل استمرار در کسب سهم نخست کشور، توسعه شبکه و تراکنش های پایانه های فروشگاهی با رویکرد افزایش مبلغ تراکنش، اجرای طرح های کلان ملی، توسعه خدمات فین تک ها، توسعه راهکار های شخصی سازی شده جهت پرداخت الکترونیک، توسعه شراکت های استراتژیک به منظور پایداری تعاملات، بهینه سازی فرآیند های ارائه خدمات و ارتقای بلوغ سازمانی با تمرکز بر منابع انسانی اعلام کرد.                                                                                                                                            

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار