25 تیر 1403 - 3:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

منطقه آزاد اینچه برون، متولی شکوفا کردن ظرفیت ها

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی از قابلیتهای تاریخی، مذهبی و باستانی منطقه خبر داد و گفت: با وجود این همه قابلیتها و ظرفیتهایی که منطقه دارد، باید قطب گردشگری ایران و حتی جهان باشد که متاسفانه نیست.

به گزارش پول نیوز، منطقه آزاد اینچه برون، متولی شکوفا کردن ظرفیت ها

امانقلیچ شادمهر به تشریح ظرفیت های منطقه پرداخت و گفت: دیوار بزرگ قزل آلان در این منطقه قرار دارد که بعد از دیوار چین و دیوار آلمان، سومین دیوار بزرگ جهان است که می تواند گردشگران را از سراسر جهان برای بازدید مجاب کند.

وی از وجود ۱۵۰ تپه باستانی در منطقه خبر داد و گفت: از این ۱۵۰ تپه باستانی، ۶۰ تپه ثبت ملی شده و ارزش و جایگاه جهانی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از موزه تاریخی جرجان در منطقه خبر داد و گفت: اگرچه این سایت ویران شده، اما اکنون به عنوان سایت موزه ایران مطرح است.

وی از بزرگترین برج جهان به طول ۷۵ متر در منطقه گنبد خبر داد و گفت: این برج ثبت جهانی شده و می تواند جذابیت های بسیاری برای گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد.

شادمهر با تاکید بر اینکه آداب و رسوم زیبا، جذاب و پرمخاطبی در منطقه وجود دارد گفت: با وجود جاذبه های بسیاری که در این منطقه وجود دارد، اما برای بسیاری از مردم شناخته شده نیست، در صورتی که اگر بدانند، می توان با این ابزار به جذب گردشگر پرداخت.

 

بیشتر بخوانید:

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی از تنوع اقوام گوناگون در منطقه خبر داد و گفت: اگرچه این ها اقوام ایران هستند، اما ملیت های مختلفی همچون قزاق، ترکمن، تاتار، افغان و… در منطقه جمع شده و به زیست بوم گسترده ای برای آسیای منطقه تبدیل شده است.

وی تنوع اقوام و ملیت ها را باعث ایجاد جذابیت دانست و گفت: این تنوع به لحاظ آداب، رسوم و فولکلر می تواند مورد توجه و جذب گردشگر قرار گیرد.

شادمهر خواستار ایجاد موزه مردم شناسی در منطقه آزاد اینچه برون شد و گفت: می توان قومیت های بسیاری را در این موزه تعریف کرد.

وی با ابراز تاسف از اینکه منطقه ای با این وسعت و توانمندی، متولی ندارد گفت: اکنون که مجوز منطقه آزاد اینچه برون در منطقه صادر شده و به صورت گسترده فعالیت می کند، می توان امیدوار بود که بسیاری ظرفیت های منطقه مورد توجه قرار گیرد و فعال شود.

نماینده گنبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولاتی که پس از تعیین مدیریت منطقه آزاد اینچه برون صورت گرفته گفت: منطقه آزاد بدنبال شکوفا کردن تمامی ظرفیت های منطقه است و هنگامی که ظرفیت های تولید، صنعت، کشاورزی، دامپروری، گردشگری و بسیاری موارد دیگر در منطقه آزاد اینچه برون شکوفا شود، آینده درخشانی در استان گلستان رقم خواهد خورد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار