25 تیر 1403 - 2:13

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

حمایت خواسته مشترک تمام تولیدکنندگان است

ایمان قاسم پور مجری و کارشناس این بار در قالب برنامه رادیویی فصل شکفتن با میلاد اشرف زاده افشار کارآفرین جوان کرمانی به گفتگو نشست و جویای احوال این کارآفرین کرمانی شد.

به گزارش پول نیوز، حمایت خواسته مشترک تمام تولیدکنندگان است

اشرف زاده افشار در ابتدای این گفتگو با معرفی شهرستان محل زندگی و کسب و کار خود گفت: خدمت شما و شنوندگان عزیز سلام عرض می کنم، ما در شهرستان ارزوئیه هستیم به دویست و شصت کیلومتری استان کرمان و صد و هفتاد کیلومتری حاجی آباد استان بندرعباس و دویست و بیست کیلومتری خلیج فارس هرمزگان.

ایشان همچنین در پاسخ به پرسش مجری کارشناس برنامه ایمان قاسم پور که چرا برای کار و سرمایه گذاری شهر دیگری را انتخاب نکرده است گفت: به هر حال شهرستان ما در نقطه ای واقع شده است که بسیار محروم است و اینکه هر سرمایه گذاری اینجا می آید سرمایه گذاری و یک سری اندوخته ای جمع می کند و به شهرهای دیگه می رود. خب اگر من به عنوان یک جوان دهه شصتی در این شهرستان سرمایه گذاری نکنم و اشتغال آفرینی نکنم غیر از من چه کسی میخوهاد این کار را انجام بدهد.

وی افزود: یک نفر باید استارت این کار را بزند؛ به هر حال ما این کار را انجام دادیم که مردم تشویق شوند و به سمت شهرهای کوچک بیایند و سرمایه گذاری انجام بدهند. ما می توانستیم در شهرهای دیگر این کار را با شرایط بهتر انجام بدهیم، شهر ما با توجه به اینکه موقعیت سرمایه گذاری خوبی دارد. متاسفانه کسی حاضر به سرمایه گذاری و ریسک نمی شد و بالاخره این کار را انجام دادم و باید بگویم میدان اقتصاد کمتر از جنگ نیست. من افتخار می کنم در  شهر خودم شهرستان ارزوئیه استان کرمان فعالیت کردم و سختی های آن را به جان می خرم و تلاش میکنم مشکلاتی که در پیش رو دارم را به هر نحوی که هست پشت سر بگذارم.

 

حمایت خواسته مشترک تمام تولیدکنندگان است

 

میلاد اشرف زاده افشار ادامه داد: من نزدیک به پانزده ساله فعالیت داشتم که ده سال آن در شهرهای تهران، شیراز و سیستان کار می کردم بعد از این کار وارد تولید شدم. از سال نود و نه یعنی اوج سختی دیگه اوج شروع کرونا، افزایش تحریم ها، فشار اقتصادی. به هر حال مشکلاتی داشتیم که با دو سال پیش انتظاری تاسیس و… توانستیم کارخانه را در شهریورماه افتتاح کنیم. اول فروردین ماه تولیدات را آغاز کردیم. توانستیم استارت خوبی بزنیم و توانستیم تولیدمان را به شهر ای دیگر ارسال کنیم. ما همچنین در حوزه خلیج فارس و در کشور گرجستان و عراق توانستیم تعاملاتی را انجام بدهیم تا راه صادرات برای محصولاتمان باز شود.

این کارآفرین کرمانی در این گفتگو خطاب به مسئولین شهر و استان خود گفت: یک تشکر ویژه دارم از فرماندار محترم شهرستان که چند روز پیش خود را ثابت کرد؛ در یک اتفاق که گاز کارخانه را قطع کردن و با پیگیری های ایشان انجام دادند مشکل حل شد و به هرحال مشکلات ما را درک کردند. یک موضوع اینکه شهرستان های کوچک با مشکلات سختی در صنعت تولید مواجه هستند مثلا وقتی نوپا باشید کار کردن سخت است.

وی افزود: به خاطرعدم وجود نیروی کار تخصصی زیان های زیادی را باید متحمل شویم. انتظار دارم واقعا در کنار تولیدکننده قرار بگیرند، حمایت کنند، اینکه ما در شهرستان کوچکی واقع شدیم باعث شده است قطعه ای که قیمت بالایی ندارد چون باید از نقاط دوری مانند تهران، شیراز، اصفهان و… تامین کنیم برای ما هزینه زیادی ایجاد می کند. اما باید بگویم واقعا الان دولت انقلابی ایران آقای رییسی حمایت های خیلی خوبی انجام دادند و برنامه خوبی در عرصه  تولید انجام می دهند.

 

لازم به ذکر است فصل شکفتن ویژه برنامه ای از رادیو انقلاب است که در آستانه چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی هر هفته تا پایان دهه فجر روز های پنجشنبه و جمعه روی امواج رادیو پخش می شود .این ویژه برنامه به تهیه کنندگی حسین روزبهانی و گویندگی ایمان قاسم پور هر هفته تا پایان دهه فجر روز های پنجشنبه و جمعه ساعت ۹ صبح از امواج رادیو انقلاب پخش می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار