25 تیر 1403 - 2:23

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اتهام پراکنی وزیر خارجه انگلیس علیه ایران

وزیر خارجه انگلیس در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در تداوم مواضع مداخلهجویانه لندن، ادعاهای حقوق بشری علیه ایران را تکرار کرد.

به گزارش پول نیوز، اتهام پراکنی وزیر خارجه انگلیس علیه ایران

جیمز کلورلی که برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است در تداوم مواضع مداخله جویانه لندن در امور داخلی کشورها، ادعا های حقوق بشری علیه ایران را تکرار کرد.

وزیر خارجه انگلیس در گفتگو با خبرنگار اسکای نیوز در نیویورک، ضمن تکرار مواضع لندن در حمایت از اغتشاشات سال گذشته مدعی شد: امیدوارم از رئیس جمهور (آیت الله سید ابراهیم) رئیسی در مورد تصمیم های دولت او پیرامون طیف مختلفی از مسائل سوال شود.

وی ادعا کرد: از پاسخگویی افراد درباره تصمیماتی که آن ها و دولت هایشان اتخاذ می کنند، حمایت می کنم.

وزیر امور خارجه انگلیس یکشنبه گذشته هم طی اظهاراتی مداخله جویانه در امور داخلی ایران گفت که دولت لندن به اعمال تحریم ها علیه تهران ادامه می دهد. وی مدعی شد که مواضع مداخله جویانه کشورش را به مسئولین ایرانی منتقل کرده است.

این درحالی است که انگلیس روز جمعه گذشته نیز به بهانه یک سالگی اغتشاشات سال گذشته تحریم ها علیه ملت ایران را تشدید کرد. در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس در این خصوص آمده است: بریتانیا، آمریکا، کانادا و استرالیا تحریم های هماهنگ شده ای را علیه مقامات و نهاد های ایرانی اعمال کردند.

این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران بار ها نسبت به تبعات رفتار های مداخله جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده است که این قبیل اقدامات را بی پاسخ نخواهد گذاشت. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر اقدامات ضد ایرانی غرب علیه ایران را مردود، غیر سازنده و متناقض با منشور ملل متحد و مقررات و سازوکار های بین المللی دانسته و تصریح کرده است که کشور ها حق مداخله در امور داخلی کشور های مستقل را ندارند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار