25 تیر 1403 - 2:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نفت ایرانول، پیشتاز مسئولیت های اجتماعی (+فیلم)

شرکت نفت ایرانول به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع) در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی، مراسم عزاداری و موکب پذیرایی در محوطه شرکت، برپا نمود.

به گزارش پول نیوز، نفت ایرانول، پیشتاز مسئولیت های اجتماعی

ترویج فرهنگ عاشورایی یکی از وظایف آحاد جامعه است که هر فرد یا ارگانی بسته به جایگاه خود باید در ترویج این فرهنگ والا تلاش کند. شرکت نفت ایرانول با توجه به نقش مهم خود در اقتصاد از نقش اجتماعی خود نیز غافل نشده است و با فراهم کردن زیرساخت ها و دارا بودن پرسنلی مخلص و متعهد به شعائر حسینی اقدام به برپایی مراسم عزاداری و سفره داری و پذیرایی از عزاداران سالار شهیدان امام حسین(ع) کرد که در ادامه گوشه ای از این مراسم باشکوه را از دریچه قاب رسانه، مشاهده می نمایید.

 

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی رفیعی راد کارشناس حکمرانی اسلامی درباره ویژگی های الگوی حسینی گفت: کسی که بتواند استقلال کشورش را فهم کند باور کنه و در آن مسیر حرکت بکند نیاز به الگو دارد، الگوهایی که در دنیا هستند تاریخ مصرف گذشته یا محدودیت دارند الگویی که ما می توانیم از آن استفاده بکنیم و نسل های متمادی بر اساس آن بتواند خودش را به روزرسانی کند آن الگوی حسینی است. چرا که آن الحسین مصباح الهدی و سفینه النجات نجات، امام حسین نور هدایت است و در دنیای ظلمت کشتی نجات است. یعنی ما اگر بتوانیم خودمان را به الگوی حسینی برسانیم، حیات طیبه حسینی داشته باشیم به سمت موفقیت حرکت می کنیم. حالا این حرکت هم شامل حرکت کلی کشور است هم حرکت کلی جریان جهان اسلام است هم به صورت فردی قابل استفاده است.

کسی که می خواهد موفق باشد نیازمند مبارزه و مقاومت و این درس مبارزه و مقاومت را ماهاتما گاندی هم از امام حسین گرفت که موفق شد. ماهم می توانیم الگوی رحمانی داشته باشیم، ما می توانیم از این الگو استفاده بکنیم در مراحل زندگی، در تحصیلمان، در اشتغالمان در تشکیل خانواده بتوانیم موفق باشیم. حکمرانی اسلامی یعنی حکمرانی عادلانه در جهت سعادت انسان؛ در حماسه حسینی در این کنگره عظیمی که برپا می شود به اندازهٔ خودمان نقش ایفا کنیم. حالا یک بخش خصوصی می خواهد سفره داری کند، مجلسی برپا کند، لازم نیست تکلف باشد خیلی ساده هم می شود این مراسم را برگزار کرد. خیلی ساده برای دلگرم کردن و نزدیک کردن دل ها به همدیگر از امام حسین استفاده کنیم به هم نزدیک شویم با هم صمیمی تر باشیم و با سرعت بیشتری به سمت پیشرفت حرکت کنیم. 

 

همچنین همراه با برگزاری مراسم عزاداری و موکب پذیرایی توسط شرکت ایرانول پرسنل این شرکت با نوای گرم خویش به عرض احترام به ساحت شهدای دشت نینوا پرداختند و نکات حائز اهمیتی را یادآور شدند.

در ادامه با گفتگوی صمیمی با کارکنان و متخصصان خط تولید نفت ایرانول، همراه می شویم:

محمد فتحی از خدمتگزاران اهل بیت و پرسنل شرکت نفت ایرانول یادآور شد: ما باید قدر امام حسینمان را بدانیم الان در این ایام شما اگر بیایید ببینید ارمنی ها می آیند حاجت می گیرند. به خاطر اینکه ما ادعا می کنیم امام حسینی هستیم اگر نان حلال نبریم سر سفره که امام حسینی نیستیم. به امام حسین در روز عاشورا گفتند که این همه لشکر چرا صدای شما را نمی شنوند؟ ایشان فرمودند؛ زیرا لقمه حرام شکمشان را سیر کرده. ما همین چیزها را که بدانیم باید سعی کنیم تا آنجایی که می توانیم و از دستمان بربیاید لقمهٔ حلال بر سر سفره ببریم که بتوانیم یک خانواده حسینی دوست بار بیاوریم.

همچنین چمران علی پور یکی از پرسنل متعهد شرکت ایرانول گفت: از بچگی عشق به امام حسین را از پدر و مادرمان یاد گرفتیم، از زمانی که بچه بودیم دستمان را می گرفتند و به هیئت تکایا می بردند. ما عشق امام حسین را از پدر و مادرمان یاد گرفتیم و اینکه وقتی ماه محرم میاید حس عجیبی است.

 

 

در انتها علی چاهه پیرغلام حسینی با زنده نگهداشتن یاد و خاطره سپهبد شهید قاسم سلیمانی پایان بخش این مراسم باشکوه بود و گفت: سردار که اسمش رویش است دیگر سردار دل ها؛ دلیر در دفاع مقدس یا در سوریه دفاع از حریم ولایت و امامت و دین و مذهب بوده. بله… ما هم دیگر عشقمان است گفتیم همیشه جلوی چشممان باشد هم روی سینه مان باشد که هیچ موقع یادمان نرود که چه زحمت هایی ایشان کشیده برای این نظام و برای این دین و ما اگر بتوانیم به اندازه یک قطره کوچک بتوانیم انجام وظیفه و خدمت بکنیم.

 

گفتنی است ویژه برنامه عزاداری کارکنان شرکت نفت ایرانول به همت واحد روابط عمومی، در آستانه هفته دولت و روز کارمند و اربعین حسینی از شبکه دو سیما تولید و پخش شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار