22 ژوئن 2024 - 9:44

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مدیریت ریسک بیماری با بیمه شخص واحد درمان

امروزه درمان هزینه بری بسیاری دارد و بیمه های تامین اجتماعی و خدمان درمانی نیز پاسخگوی مشکلات درمانی بیمه شدگان نیستند، بنابر این شرکتهای بیمه خصوصی می توانند گام های موثری در زمینه درمان مردم به ویژه دهک های پایین جامعه و حقوق بگیران بردارند.

به گزارش پول نیوز، مدیریت ریسک بیماری با بیمه شخص واحد درمان

بیمه یکی از مهمترین ابزار های مدیریت ریسک است که هر فردی بنابر آنچه در آینده خود ترسیم می کند، به یکی از بیمه ها متوسل می شود. فردی که خودرو دارد و نگران هر نوع آسیب از سرقت تا آسیب های ناشی از حوادث غیر مترقبه به این خودرو است، بیمه بدنه خودرو را برمی گزیند تا بدون نگرانی از اینکه چه کسی و چگونه به خودرو آسیب رسیده، هزینه آن را از بیمه دریافت کند و فردی که نگران خسارت به خودرو طرف مقابل است، بیمه شخص ثالث را بر می گزیند. این رویکرد درمورد بیمه های دیگر همچون آتش سوزی یا حوادث غیر طبیعی و حوادث طبیعی صورت می پذیرد. به عبارت بهتر یک فرد هر چقدر نسبت به آینده احساس خطر و ریسک بیشتری داشته باشد، به همان نسبت نیز به استقبال بیمه های دیگری می رود. در نتیجه امکان دارد یک فرد فقط بیمه شخص ثالث خودرو داشته باشد و فرد دیگر بیمه شخص ثالث، بدنه خودرو یا سرقت لوازم داخل خودرو را داشته باشد، همان گونه که امکان دارد یک فرد همه ساله کلکسیونی از بیمه ها را خریداری کند.

درمان مهمترین چالش زندگی

در بخش های گوناگون زندگی شاید بتوان هر شرایطی را تحمل کرد، شاید بتوان ماشین نداشت و بیمه خودرو هم نداشت، شاید بتوان احتمال سیل، زلزله، آتش سوزی و دیگر بلایا را نادیده گرفت و زیر بار بیمه آن ها نرفت، حتا شاید بتوان بیمه عمر را نادیده گرفت و تن به شرایط سخت ناشی از بی پولی در روز های ناتوانی داد، اما بیماری و درد ناشی از آن را نمی توان تحمل کرد. ضرب المثل اینکه “به مالت نناز که به شبی بند است و به جانت نناز که به تبی بند است” بیانگر ان است که در اثر ساده ترین اتفاق از سرقت تا آتش یا سیل و حتا زلزله، می تواند برای همیشه یک انسان ثروتمند را به موجودی فقیر تبدیل کند، به همین دلیل بیمه های مالی برای چنین روز هایی تعریف می شود. اما درمورد اینکه جان به تبی بند است، نشان می دهد که نباید بیماری ها را دست کم گرفت و به سرعت اقدام به درمان بیماری کرد، زیرا به قیمت جان تمام می شود که برای این مورد، بیمه درمان درنظر گرفته شده است.

هزینه های سرسام آور درمان

اگرچه امروزه سرعت پیشرفت های علمی و اکتشافات به ویژه در بخش پزشکی نشان می دهد که بسیاری از بیماری ها ضربه فنی شده، اما به همان نسبت که انسان به علوم جدید و درمان های خاص دست پیدا می کند، به همان نسبت نیز هزینه های درمان بالا رفته و شرایط را به نوعی ایجاد کرده که بسادگی نمی توان اقدام به درمان بیماری ها کرد. شرایط به نوعی است که امروزه درمان یک بیماری آنقدر هزینه بر است که دست کمی از سیل ندارد و تمام دارایی انسان برای درمان یک بیماری هزینه می شود.

پوشش بیمه برای درمان بیماری

برای آنکه افراد به ویژه دهک های پایین جامعه وحقوق بگیران بتوانند از عهده هزینه های درمان برآیند، بیمه های درمانی تعریف شده که امروزه به دو صورت کلی بیمه درمان تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی به بیماران تحت پوشش این بیمه ها خدمات ارایه می دهند. اما مشکل اینجاست که این دو بیمه با وجود داشتن مراکز درمانی ملکی و قرارداد هایی که با مراکزدرمانی می بندند، نمی توانند خدمات لازم و به موقع را به بیمه شدگان ارایه دهند. امروزه بیمه شدگان بسیاری را سراغ داریم که در نوبت درمان در مراکز ملکی درمانی سازمان تامین اجتماعی یا خدمات درمانی، جان خود را از دست داده اند.

تخت های خالی بیمارستان های خصوصی

اگر دوران اوج کرونا که یک اپیدمی جهانی بوده را نادیده بگیریم، در بیشتر موارد بیمارستان های خصوصی با کمبود بیمار رو به رو هستند، این در حالی است که هزینه درمان در بیمارستان های خصوصی برای حقوق بگیران بسیار سنگین است و از عهده این هزینه ها بر نمی آیند. به همین دلیل لازم است بیمه های خصوصی به یاری درمان حقوق بگیران بیایند که البته این مهم در قالب بیمه های تکمیلی درمان تعریف شده است. اما بیمه های تکمیلی درمان برای شرکت های بیمه زیان آور است مگر آنکه در قالب بیمه گروهی اجرایی شود، زیرا امکان سواستفاده وجود دارد. بدین صورت که یک فرد در آستانه یک بیماری هزینه بر قرار گرفته و یک باره با پرداخت حق بیمه جزیی یک ساله، از خدمات درمانی کلان شرکت بیمه استفاده می کند و دیگر در فکر تمدید هم نمی افتد. در حالی که در بیمه های گروهی، امکان این قبیل سواستفاده ها بسیار پایین است.

بیمه شخص واحد بیمه دی

اما نگاه بیمه دی به بخش درمان، متفاوت بوده و با این شرکت بیمه می توان به صورت انفرادی نیز قرارداد بیمه درمان برقرار کرد. باور بیمه دی بر این پایه استوار است که افراد بسیاری به بیمه اعتقاد دارند، اما در شرکت ها و ادارات یا کارخانه ها اشتغال بکار ندارند تا بتوانند از بیمه گروهی بهره مند شوند. بیمه دی برای فرهنگسازی بیمه، بیمه درمان را به صورت شخصی نیز می پذیرد. بیمه شخص واحد بیمه دی یکی از انواع بیمه های درمان و مناسب کسانی است که نمیتوانند بیمه درمان تکمیلی گروهی دریافت کنند. بیمه شخص واحد را میتوان به صورت فردی یا خانوادگی خریداری کرد. بر خلاف بیمه درمان تکمیلی، برای خرید این بیمه نیازی به بیمه های پایه نیست. هر فرد می تواند برای خود و خانواده اش بیمه شخص واحد را خریداری کند تا هزینه های درمانی همچون هزینه های بیمارستانی، پاراکلینیکی، آزمایشگاهی، دندانپزشکی، آمبولانس، جراحی و موارد مشابه تحت پوشش این بیمه قرار بگیرد. با بیمه شخص واحد بیمه دی، می توان با مراجعه به مراجع درمانی طرف قرارداد بیمه دی، بدون پرداخت هزینه های تحت پوشش، به راحتی و بدون دغدغه روند درمانی خود یا خانواده را پیگیری کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3771646
5-2-2+copy
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ