22 ژوئن 2024 - 10:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سبک غلط زندگی در این اغتشاشات دیده شد

وحیدی گفت: برخی از مسائل اخیر ناشی از سبک غلط زندگی بود. کسانی که نقش خانواده در زندگی آنها کم رنگ شده بود در این اغتشاشات دیده شدند.

به گزارش پول نیوز، سبک غلط زندگی در این اغتشاشات دیده شد

احمد وحیدی در برنامه چالش های امنیتی، اجتماعی پیش رو که با حضور نخبگان حوزه علمیه در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: باید در بحث دولت سازی و اینکه یکی از مراتب پنج گانه رسیدن تا تمدن نوین اسلامی هستیم، هم تبیین کنیم و هم چگونگی تحقق آن و حکمرانی را در این حوزه کاملا روشن کنیم.

وی ادامه داد: آیا بناست با بروکراسی به جای مانده از دوره سابق، گام تمدن اسلامی را برداریم؟ همچنین باید موضوع جامعه اسلامی را تعریف کنیم که مولفه ها و شاخص های آن چیست.

وزیر کشور اضافه کرد: جامعه روشنفکر و نخبگانی باید این مسایل را حل کند. وحیدی موضوع دیگر را سبک زندگی خواند و گفت: برخی از مسایل اخیر ناشی از سبک غلط زندگی بود. کسانی که نقش خانواده در زندگی آن ها کم رنگ شده بود و خود را مستقل محسوب می کردند، در این اغتشاشات دیده شدند.

وی با تاکید بر اینکه مباحث مربوط به سبک زندگی اسلامی باید فراتر از نظریه برود، افزود: باید این موارد، عملیاتی و پیاده شود و گرنه مشکلی را حل نخواهد کرد.

وزیر کشور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی مفاهیم بلندی را مطرح کرده اند که می توانست مبنای نظریه های زیادی قرار گیرد، اما پیگیری های لازم انجام نشده است.

وحیدی اضافه کرد: ما باید چگونگی رسیدن و تحقق عدالت را تعیین کنیم. در موضوع فضای مجازی و جنگ شناختی هم اینگونه است. چقدر آن را می شناسیم و چقدر این شناخت را به حوزه عمل آورده ایم؟

وی با ناکافی دانستن پژوهش هایی که در حوزه زنان انجام شده است، تصریح کرد: حوزه وزارت کشور شامل مسایلی است که مهم ترین آن سیاسی، اجتماعی، امنیت، بحران ها و … می شود و این مسایل بسیار اهمیت دارد تا با یک ایده عملی روشن حرکت کند.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: لازمه تمدن سازی داشتن حرف روشن و قاطعی است که بر اساس آن بتوان برنامه نوشت و بودجه تخصیص داد.

وحیدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی به پیشرفت همراه با معنویت اعتقاد دارد، گفت: پدیده ها را هم باید با چارچوب های اصولی خود تحلیل کنیم و الگوی اسلامی پیشرفت باید روشن باشد.

وی با اشاره به مساله خانه، مسجد و مدرسه افزود: از نظر من مساله اجتماعی برای وزارت کشور از سایر موضوعات اهمیت بیشتری دارد. جامعه برای ما مهم ترین مساله است و مسایل سیاسی و امنیتی در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

وزیر کشور ادامه داد: نظریه ما درباره تحول اجتماعی باید به ساخت یک جامعه قوی و منسجم منجر شود و در این زمینه خانواده نقش اساسی دارد.

وحیدی در پایان اظهار کرد: ما از مسایل علمی درباره همه موضوعات استقبال می کنیم و آمادگی داریم این پیشنهاد ها را دریافت کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

01
139508221759225609187254
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ