25 تیر 1403 - 0:31

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نظر کارشناسان کریپتوکارنسی درباره آینده قیمت ارزهای دیجیتال چگونه است؟

به گزارش پول نیوز، از شروع سال 2022، سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری شده در معرض خطر بودند. حرکت مثبت بازار در سال 2021 با روندهای نزولی در بهار 2022 ادامه یافت. بازار سهام به دلیل افزایش تورم، حمله روسیه به اوکراین و سایر چالش های اقتصاد کلان افت کرد. ارزهای رمزنگاری شده از این روند پیروی کردند و به سرعت سقوط کردند.

تقویم 2023 ممکن است به برخی از سوالات مهمی که در سال های گذشته بی پاسخ مانده بودند پاسخ دهد و مسیری را برای ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران آن ها برای بلندمدت تعیین کند. باید ببینیم که پیش بینی کارشناسان درباره آینده ارزهای دیجیتال به چه صورت است؟

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال در سال 2023

نمی توان دقیقاً گفت که در سال 2023 و پس از آن چه اتفاقی برای بازار ارزهای دیجیتال خواهد افتاد. هنوز سوالات بی پاسخ زیادی وجود دارد؛ اما با توجه به چند موضوع کلی درباره ارزهای دیجیتال، می توانید تصمیمات سرمایه گذاری بهتری را با ادامه تکامل بازار اتخاذ کنید. قبل از تصمیم درباره ادامه سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال به چند نکته مهم درباره قیمت ارز دیجیتال توجه کنید:

  • مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف

  • پذیرش پرداخت ها با کریپتوکارنسی در بازار انبوه

  • وجوه قابل مبادله مبتنی بر بیت کوین و سایر ارزها در جدول ارز دیجیتال

  • کشورهایی که بیت کوین (سایر ارزهای دیجیتال) را به عنوان ارز قانونی استفاده می کنند.

با توسعه و حل این مسائل، آینده بلندمدت بخش ارزهای دیجیتال شکل خواهد گرفت. برخی از مراحل ابتدایی که با ایجاد بیت کوین در سال 2009 آغاز شد، احتمالاً برای سال های بیشتری ادامه خواهد داشت.

 


چرا ارز دیجیتال می تواند جایگزین پول شود؟

در یکی از بهترین سناریوها برای سال 2023 و پس از آن، رگولاتورها در سراسر جهان ممکن است در چارچوبی جهانی به خاطر مقررات ارزهای دیجیتال گرد هم آیند. البته این امر در عصر امروز بعید به نظر می رسد؛ زیرا دیدگاه های بین المللی در مورد رمزارزها متفاوت است؛ این دیدگاه ها از شعار «بیت کوین یک ارز رسمی است» در السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی تا «معاملات رمزنگاری غیرقانونی هستند» در چین متغیر است. اتحاد جهانی در مورد این موضوع در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد.

در هر صورت مقررات کریپتو در سطح فدرال در حال حرکت هستند. دولت بایدن یک تیم بسیار واجد شرایط را برای هدایت فرآیند تنظیم ارزهای دیجیتال به رهبری جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده و گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گرد هم آورده است. یلن سال هاست که این موضوع را دنبال می کند، اگرچه گاهی اوقات دیدگاهی شکاکانه دارد.

با توجه به اینکه افراد بسیار با دانشی مقررات آینده را تنظیم می کنند، این امید وجود دارد که یک سیستم کارآمد برای سرمایه گذاران، مصرف کنندگان، مشاغل ارزهای دیجیتال و بانک های سنتی ایجاد شود. تنظیم کننده های آگاه مسائل مهم و معناداری مانند تفاوت های بین یک سیستم ذخیره سازی دارایی مانند بیت کوین و یک دفتر کل پیچیده با قراردادهای هوشمند مانند اتریوم را درک می کنند. کنگره در نیمه اول سال 2022 چند لایحه مقررات مربوط به کریپتو را معرفی کرد؛ اما چرخ های بوروکراسی به کندی حرکت می کنند و این موضوع نیاز به تفکر عمیق و تحلیل دقیق دارد.

همانطور که نهادهای دولتی یک چارچوب قانونی و سیستم مالیاتی را ایجاد می کنند، ارزهای دیجیتال هم می توانند به کیف پول دیجیتال مصرف کنندگان آمریکایی و کشورهای دیگر راه پیدا کنند؛ اما با وجود اینکه بیت کوین در سال 2021 در السالوادور و در سال 2022 در جمهوری آفریقای مرکزی به ارز قانونی تبدیل شد، ایالات متحده احتمالاً به این زودی ها آن را به طور قانونی جایگزین پول نخواهد کرد؛ اما احتمالا بسیاری از خرده فروشان پرداخت با ارزهای دیجیتالی شبیه به پول نقد مانند بیت کوین، لایت کوین یا دوج کوین را خواهند پذیرفت.

این فرآیندها طی چند سال آینده در بازار ارزهای دیجیتال نفوذ خواهند کرد. سرمایه گذاران نمی توانند بلاتکلیفی را تحمل کنند؛ بنابراین حتی شاید یک چارچوب نظارتی بسیار سخت بهتر از نظارت سرسام آور امروزی درباره رسمی شدن و قیمت ارز دیجیتال باشد.


چرا ممکن است ارز دیجیتال جایگزین پول نباشد؟

آینده روشن درباره قیمت ارز دیجیتال را می توان از چند طریق به تعویق انداخت؛ ممکن است سیاست گذاران در چند سال آینده به یک چارچوب قانونی معقول دست یابند. آن ها می توانند تصمیم بگیرند که ارزهایی مانند بیت کوین و لایت کوین فقط در خدمت فعالیت های غیرقانونی و بازیگران بد باشند و هیچ یک از این فعالیت ها در ایالات متحده قانونی نباشد.

خرده فروشان افزایش غیرقابل پیش بینی قیمت ارز دیجیتال را نادیده بگیرند و به جای آن بر تراکنش های سنتی نقدی یا کارت اعتباری پافشاری کنند. هجوم ناگهانی نقض های امنیتی، پلتفرم های فناوری از کار افتاده و سایر تهدیدات برای امنیت سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین می تواند اعتماد عمومی به ارزهای دیجیتال را تضعیف کند.

با پیش آمدن یک یا چند مورد از این شرایط، انقلاب ارز دیجیتال می تواند چندین سال به تعویق بیفتد و قیمت ارز دیجیتال بالا برود. با فرض اینکه بالاخره این اتفاق بیفتد ممکن است افزایش قیمت ارز دیجیتال بسیار متفاوت از تغییراتی که تحت تأثیر بیت کوین در سال 2021 رخ داد صورت گیرد؛ می تواند حرکت رشد را کاهش دهد و محصول نهایی را در جهات مختلف هدایت کند.

شاید این خطرات فرضی به نظر برسند؛ اما بسیار واقعی هستند. در پایان باید بگوییم که جامعه ارزهای دیجیتال باید با رگولاتورها در سراسر جهان کنار بیاید. عدم انجام این کار می تواند موانع بزرگی را در مقابل پیشرفت ارزهای دیجیتال و افزایش قیمت ارز دیجیتال ایجاد کند. به همین دلیل است که می گوییم نباید به عنوان مثال، زمین خود را با بیت کوین، اتریوم یا به طور کلی کوین های موجود در لیست ارز دیجیتال عوض کنید.

جمع بندی

به گفته کارشناسان قیمت لحظه ای ارز دیجیتال و آینده آن چندان قابل پیش بینی نیست؛ اما با دانستن نکاتی تا حدودی می توان جایگزین شدن آن به جای پول را در جهان پیش بینی کرد. این بازار تمایل دارد که به روش های مرموز و غیرقابل پیش بینی حرکت کند؛ یک سال سر به فلک کشیده و در سال بعد سقوط کند. سرمایه گذاران آگاه یک پرتفوی متنوع برای درازمدت می سازند که بتواند در برابر شکست های چشمگیر در هر بخش خاص مقاومت کند. در این مطلب به طرح مسائلی که ممکن است منجر به رسمی نشدن بیت کوین و در نتیجه افت قیمت ارز دیجیتال شود پرداختیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار