22 ژوئن 2024 - 9:11

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

دستگاه ضروری پرتودهی خون برای بیماری های خونی ساخته می شود

محققان کشور در صدد ساخت سیستم پرتودهی گامای درون کار خشک کاربردی برای سازمان انتقال خون هستند.

به گزارش پول نیوز، دستگاه ضروری پرتودهی خون برای بیماری های خونی ساخته می شود

با حمایت ستاد توسعه فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازشناختی، ظرفیت های فناورانه و بومی به ساخت دستگاه پرتودهی خون برای کمک به بیماران خونی منجر شد.

امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، با اشاره به رسالت و ماموریت این ستاد برای راهبری ظرفیت های کشور در این حوزه ها عنوان کرد: امروزه موارد متعددی از جمله بیماران کاندید پیوند سلول های بنیادی خون ساز، بیماران نقص ایمنی، نوزادان نارس و… نیازمندان تزریق خون دارند که فرآورده های خونی مورد مصرف آنان، باید پرتودهی شود.

وی تاکید کرد: در این بیماران تزریق خون پرتودهی نشده می تواند حتی منجر به مرگ بیمار شود.

حمیدیه، با اشاره به ساخت سیستم پرتودهی گامای درون کار خشک و نتایج اثربخش آن، عنوان کرد: اولویت های ستاد به نحوی برنامه ریزی شده است که بتوان به زیرساخت های لازم برای ایجاد و توسعه فناوری، تولید محصولات دانش بنیان و در نهایت خدمات درمانی مطلوب دست یافت که در این راستا ساخت این دستگاه مورد حمایت قرار گرفته است.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، افزود: ساخت این دستگاه منجر به توسعه و ارتقای سلامت در کشور و جلوگیری از خروج ارز می شود.

به گفته وی، قرار است این دستگاه با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سازمان انتقال خون ایران و یک شرکت دانش بنیان ساخته شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ