28 تیر 1403 - 7:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بیمه تکمیلی نتیجه مدیریت ضعیف سازمان تامین اجتماعی

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران با انتقاد شدید از قرارداد بیمه تکمیلی بین سازمان تامین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ گفت: بیمه تکمیلی مصداق ناکارآمدی سازمان تامین اجتماعی است و تاوان این ناکارآمدی را باید بازنشستگان بدهند.

به گزارش پول نیوز، بیمه تکمیلی نتیجه مدیریت ضعیف سازمان تامین اجتماعی

پرویز احمدی پنجکی در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز با انتقاد از استمرار قرار بیمه تکمیلی با بیمه آتیه سازان حافظ گفت: اگر در خصوص عملکرد و نحوه پرداخت هزینه های درمان از سوی بیمه آتیه سازان حافظ به بازنشستگان نظر سنجی کنیم، متوجه خواهیم شد که دل خوشی از این شرکت و عملکرد آن ندارند.

وی با اشاره به مراجعات مکرر بازنشستگان به کانون و اعتراض های گسترده به عملکرد بیمه آتیه سازان گفت: بار ها بازنشستگان به کانون مراجعه کردند و مدارکی ارایه کردند که حاکی از تاخیر چندین ماهه بیمه آتیه سازان در پرداخت هزینه های درمانی به بازنشستگان بود.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با یادآوری اینکه بیمه آتیه سازان حافظ نسبت به پرداخت هزینه ها و انجام تعهدات خود به بیمارستان های طرف قرارداد نیز کم لطفی داشت گفت: برای آنکه بیمارستان های طرف قرارداد، بیمه آتیه سازان حافظ را مکلف به انجام تعهدات خود کنند، به بیمه شدگان خدمات نمی دادند تا بازنشستگان به آتیه سازان فشار بیاورند و در اصل از بازنشستگان به عنوان اهرم فشار به بیمه آتیه سازان استفاده می کردند که باعث نارضایتی و اعتراض های گسترده شده بود.

وی با اشاره به اینکه قانون الزام تامین اجتماعی مصوب سال ۶۹ تکلیف کارگران و بازنشستگان را با سازمان تامین اجتماعی مشخص کرده است گفت: بر مبنای قانون الزام، صفر تا صد خدمات درمانی بایستی به صورت رایگان به بیمه شدگان ارائه شود، اما این مهم محقق نشده است.

 

بیشتر بخوانید:بار گرانی دارو و درمان بر دوش کارگران و بازنشستگان

احمدی پنجکی با ابراز تاسف از اینکه کم کاری، کارشکنی، سومدیریت و مشکلاتی که در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی صورت می گرفت، باعث شد بیمه شدگان به خصوص بازنشستگان مجبور به ثبت نام بیمه تکمیلی شوند گفت: اگر بخواهیم عملکرد بیمه تکمیلی را تشریح کنیم، بیمه تکمیلی ابزاری در دست سازمان تامین اجتماعی است تا ناتوانی خود را در سیستم درمان قانونی تامین اجتماعی با این روش جبران کند.

وی در تشریح روند بیمه تکمیلی گفت: همه ساله یک ماه مانده به پایان مدت قرارداد بیمه تکمیلی با شرکت بیمه گر، آگهی مزایده ای منتشر می شود که همه ی شرایط از جمله سقف درمان، درمان متوسط و شاخص هایی مانند هزینه ی درمان آزمایشگاهی و کلینیکی و دیگر موارد مشخص می شود.

نایب رئیس کانون بازنشستگان استان تهران با تاکید بر اینکه شرکت های بیمه گر استقبال چندانی از مزایده بیمه درمان بازنشستگان به عمل نمی آورند گفت: آن شرکت های بیمه ای که در مزایده بیمه تکمیلی سازمان تامین اجتماعی شرکت می کنند نیز برای هر یک از بخش های درمانی از ویزیت گرفته تا هزینه های کلینیکی و پاراکلینیکی و عمل های جراحی قیمت پیشنهادی ارایه می دهند و هر کدام مناسبتر باشد، با آن شرکت بیمه قرارداد بسته می شود.

وی با انتقاد از اینکه شرکت های بیمه رغبتی به حضور در این مزایده ندارند گفت: برای این دوره نیز بیمه آسیا، بیمه ی آتیه سازان حافظ و بیمه دانا در مزایده سازمان تامین اجتماعی شرکت کردند که بی رغبتی شرکت های بیمه برای شرکت در مزایده جای تعجب و تاسف دارد.

پرویز احمدی پنجکی از حق بیمه بالایی خبرداد که شرکت های بیمه حاضر در مزایده اعلام کردند و گفت: پس از گفتگو های بسیاری که بین کانون عالی بازنشستگان و سازمان تامین اجتماعی و شرکت های بیمه حاضر در مزایده صورت گرفت؛ گویا قیمت پیشنهادی بیمه دانا و بیمه آسیا بسیار بالا بوده و به ناچار با بیمه آتیه سازان حافظ بر اساس نفری ۲۰۵ هزار تومان توافق شد.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد آتیه سازان به خصوص در ماه های پایانی قرارداد دوره قبل نه تنها مورد تایید نبود بلکه با انتقاد های گسترده ای رو به رو شده بود گفت: کانون عالی به نمایندگی از بازنشستگان در این مذاکرات حاضر شده بود و، چون از عملکرد ضعیف و نارضایتی بازنشستگان خبر داشت، تمایلی به عقد قرارداد با بیمه آتیه سازان حافظ نداشت، اما باید این واقعیت را پذیرفت که قیمت پیشنهادی دیگر شرکت های حاضر در مزایده، بسیار بالاتر از آتیه سازان حافظ بود و پس از مذاکرات فراوران، حاضر به تعدیل نرخ ها نشدند.

رییس کانون بازنشستگان شمیرانات با تاکید بر اینکه اگر سازمان تامین اجتماعی به تعهدات خود مطابق قانون الزام عمل می کرد، نیازی به التماس و چانه زنی با شرکت های بیمه برای اجرای بیمه تکمیلی نداشتیم گفت: بدلیل مدیریت ناکارآمد در سازمان تامین اجتماعی، ناچار شدیم به شرکت های بیمه التماس کنیم که قرارداد بیمه تکمیلی را با کانون عالی ببندند، آن هم قراردادی که رضایت بازنشستگان را بدنبال ندارد.

 

خبرنگار:محمدمهدی مراد

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار