22 ژوئن 2024 - 9:01

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

نقش تشکل های کارگری در اتحاد و مدیریت کسب و کار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اصل ۲۹ قانون اساسی وظیفه حاکمیت را تضمین عدالت دانست و گفت: آینده کارگران باید تأمین و تضمین شود.

به گزارش پول نیوز، نقش تشکل های کارگری در اتحاد و مدیریت کسب و کار

«سیدصولت مرتضوی» در نشست صمیمانه با نمایندگان تشکل های کارگری و بازنشستگان کشور اظهار کرد: ما امروز در خانواده کار و تولید کشور گردهم آمده ایم تا تبادل اندیشه و افکار داشته باشیم.

وی با اشاره به وحدت و انسجام کارگران در کشور افزود: نقش تشکل های کارگری در ایجاد اتحاد و مدیریت فضای کسب و کار کشور قابل تقدیر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۱۳ آبان را پایان سیطره استکبار جهانی دانست و تأکید کرد: اصل اقتدار ایران اسلامی نشانه و هدف اغتشاشات اخیر است.

وی تصریح کرد: هدف نهایی دشمن تجزیه ایران اسلامی است.

مرتضوی، تأمین و تضمین امنیت شغلی و رفاه کارگران را یکی از رویکرد های اصلی دولت مردمی سیزدهم عنوان کرد و گفت: امنیت شغلی کارگران رابطه مستقیمی با آینده زندگی مردم دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اساس جمهوری اسلامی حفظ کرامت انسانی است، تصریح کرد: علاوه بر رسیدگی به دغدغه های اقتصادی و معیشتی باید به اصل حفظ کرامت کارگران توجه ویژه شود.

رئیس شورای عالی کار با بیان این که دولت سیزدهم به اصل سه جانبه گرایی اعتقاد و اعتماد راسخ دارد، گفت: دولت سیزدهم نخ تسبیح اتحاد و همدلی کارگران و کارفرمایان است.

وی تأکید کرد: تشکل های کارگری و کارفرمایی صاحب حق و ذی نفع خانواده کار و تولید کشور هستند.

مرتضوی، کاهش دخالت و تصدی گری دولت را یکی از سیاست های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: دولت در رابطه بین کارگر و کارفرما نقش تسهیل گر و تنظیم گر را ایفا می کند.

وزیر کار تکثر تشکل های کارگری را نعمتی بزرگ عنوان و تأکید کرد: برای تشکل های قانونی کارگری، خط قرمز های فرضی تعریف نکنیم بلکه تنها خط قرمز کشور نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و اصل ولایت فقیه است.

مرتضوی با بیان اینکه رشد اقتصادی ۸ درصدی در کشور، با تولید بهره ور و رقابت پذیر تحقق می یابد، گفت: پیشرفت و رشد تولید دانش بنیان با دستان توانمند کارگران ممکن می شود.

۱۱ هزارتشکل کارگری و ۲ هزار و ۷۰۰ تشکل کارفرمایی در کشور فعالند

«علی حسین رعیتی فرد» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست از فعالیت نزدیک به ۱۴ هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور خبر داد.

وی یکی از سیاست های اصلی معاونت روابط کار را در دولت مردمی سیزدهم سه جانبه گرایی جامعه کار و تولید کشور عنوان کرد و افزود: تا به امروز ۱۱ هزارتشکل کارگری و ۲ هزار و ۷۰۰ تشکل کارفرمایی در کشور مشغول به فعالیت هستند.

معاون روابط کار تصریح کرد: باید تشکل های فصل ۶ قانون کار در واحد های تولیدی تشکیل شوند تا کارگران با استفاده از این تشکل ها مطالبه های به حق خود را پیگیری کنند.

وی تأکید کرد: توسعه کمی و کیفی تشکل های کارگری و کارفرمایی جزو برنامه های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

رعیتی فرد خاطرنشان کرد: معاونت روابط کار در حوزه توسعه، ترویج و آموزش تشکل ها و گسترش فرهنگ تشکل گرایی و نظارت بر تشکل ها و انتخابات آن ها طبق اساسنامه و آئین نامه ها تأکید دارد.

در این نشست تعدادی از نمایندگان تشکل های کارگری و بازنشستگان کشور دغدغه ها، چالش ها، پیشنهادات و انتقادات خود را با وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کردند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ