22 ژوئن 2024 - 9:47

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

به گزارش پول نیوز، افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف قصد مهاجرت تحصیلی به کشورهای توسعه یافته را دارند. بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی بسته به تمکن مالی، شرایط، اهداف و انتظارات و… هر فرد متفاوت است. با این حال دانشجویان بین المللی همواره به دنبال بهترین کشور برای تحصیل در خارج از کشور خودشان هستند. خوشبختانه، مجموعه ای از مقاصد فوق العاده پیش روی این افراد قرار دارد. در ادامه لیستی شامل پنج مقصد مهاجرت تحصیلی برتر جهان ارائه می شود. اگر چه انتخاب پنج مقصد از بین مقاصد پرطرفدار جهان کار ساده ای نیست در این مقاله سعی شده اطلاعاتی پیرامون مهاجرت به کانادا مهاجر پذیرترین کشور جهان تا ایالات متحده و انگلستان بهترین مقاصد علمی جهان و استرالیا گران ترین مقصد تحصیلی دنیا ارائه شود.

 

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

 کانادا

کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان، و دارای اقتصاد قوی و با ثبات و کشوری پیشرو در زمینه علم و فناوری است. آغوش گشوده این کشور به روی مهاجران سراسر جهان امکان آشنایی با فرهنگ های مختلف و تحصیل در محیطی چند ملیتی را فراهم کرده است. کانادا دارای یک سیستم آموزش عالی چشمگیر و  دانشگاه های بسیاری است که در رتبه بندی جهانی در جایگاه خوبی قرار دارند. با این وجود بدیهی است که بسیاری از دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا باشند. این کشور همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی در نظر گرفته می شود. کانادا با آمار ایمنی عالی، جوامع دوستانه، مراقبت های بهداشتی فوق العاده و بازار کار پر رونق همه ساله دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب می کند. از نظر شرایط اخذ ویزای تحصیلی، شرایط زبان و نیز شهریه ها و هزینه های زندگی مهاجرت به کانادا برای تحصیل بسیار مقرون به صرفه تر از بعضی کشورهای اروپایی مانند انگلستان است.

انگلستان

انگلستان خانه بهترین دانشگاه های جهان و دارای سیستم آموزشی بسیار با کیفیت است، زیرا بریتانیا امنیت شخصی، مشاغل، خدمات بهداشتی ملی و مراقبت های بهداشتی رایگان و درآمد بالایی دارد و بهترین دانشگاه های آموزش عالی مانند کمبریج و آکسفورد را در خود جای داده است. این کشور تاریخ غنی در زمینه آموزش عالی دارد و بسیاری از قدیمی ترین و تحسین برانگیزترین دانشگاه های جهان در این کشور واقع شده اند. یکی دیگر از مزیت های تحصیل در انگلستان برای تحصیل، ارتقا مهارت های زبانی است. چراکه انگلیسی یک زبان جهانی و حیاتی است که مسلط شدن به آن بسیاری از چشم اندازهای شغلی بین المللی را پیش روی افراد قرار می دهد. با این تفاسیر دانشجویان بین المللی بسیاری وجود دارند که متقاضی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان باشند اما با وجود هزینه های تحصیل و زندگی بالا در این کشور و پذیرش سخت گیرانه دانشگاه های برتر آن ، مهاجرت به انگلستان برای تحصیل کار ساده ای نیست و تنها افرادی که دارای رزومه قوی علمی و تمکن مالی فوق العاده هستند می توانند موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان شوند. البته برنامه های بورسیه تحصیلی برای نخبگان علمی همواره در این کشور در دسترس هستند ولی تنها تعداد معدودی از نخبگان برجسته جهانی را تحت پوشش قرار می دهند.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

استرالیا

استرالیا نیز جزو یکی از بهترین کشورهای جهان و دارای کیفیت زندگی بالا، ثبات اقتصادی و مالی، محیط امن، شهروندی قوی است. این کشور بالاترین درصد دانشجویان بین المللی را نسبت به کل دانشجویان خود دارد. استرالیا علاوه بر وجود سواحل طلایی و آفتاب تضمینی، دارای دانشگاه ها و کالج های درجه یک است. همچنین شهریه ها در استرالیا نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است و بدیهی است که متقاضیان زیادی را برای تحصیل درپی داشته باشد. این کشور از جمله کشورهایی است که همیشه اولویت دانشجوهای بین المللی برای مهاجرت تحصیلی بوده است. در کنار طبیعت زیبا و بکر این کشور، استرالیا دانشگاه ها و کالج های بسیاری دارد که در رتبه بندی جهانی، از جایگاه خوبی برخوردارند.  به دلیل اینکه استرالیا کشوری چند فرهنگی است، این امر باعث می شود دانشجویان بین المللی خیلی راحت خودشان را با جامعه استرالیایی وفق دهند. از مزایای تحصیل در استرالیا می توان به بورسیه های تحصیلی متنوع، دریافت مدرک معتبر در سطح جهانی و… اشاره کرد.

 ایالات متحده آمریکا

آمریکا نیز یکی از بزرگ ترین اقتصادها را از نظر تولید ناخالص داخلی دارد و از نظر فناوری نیز قدرتمندترین کشور در جهان است. این کشور یکی از دانشگاه های برتر در سراسر جهان از جمله دانشگاه هاروارد و موسسه فناوری ماساچوست را در خود جای داده است. آمریکا از جمله محبوب ترین مقصد تحصیل در خارج از کشور است و با بیش از 5500 دانشگاه و کالج دانشجویانی را از سراسر جهان جذب می کند که میل به تعالی علمی دارند. با وجود تعداد زیاد و سطح علمی کالج ها و دانشگاه های این کشور و وجود برنامه های بورسیه اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا برای دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان دشوار است.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

آلمان

کشور آلمان به دلیل برخورداری از امنیت، اقتصاد پایدار و رفاه عالی برای مهاجران و دانشجویان بین المللی به مناسب ترین و بهترین کشور برای مهاجرت تبدیل شده است. این کشور به علت کیفیت بالای سیستم آموزشی خود در جهان شناخته شده است. نرخ بیکاری در این کشور پایین است و امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی آلمان نیز فراهم است. همچنین از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می توان به ایجاد شرایط کار همزمان با تحصیل نیز اشاره کرد. زبان این کشور به نسبت به انگلستان کمی سخت تر است اما به محض مسلط شدن به آن آینده شغلی و تحصیلی خوبی در انتظار دانشجویان بین المللی است.

 سخن آخر

تمامی کشورهایی که در این نوشتار معرفی و بررسی شد، مقاصد بسیار ایده آل و مطلوبی برای مهاجرت تحصیلی به شمار می روند. از لحاظ استاندارد و کیفیت بالای زندگی گرفته تا رفاه اجتماعی، ثبات اقتصادی، بازار کار فعال، مزایا و خدمات دولتی و اجتماعی و بسیاری از موارد دیگر، همگی این کشور ها جزو بهترین انتخاب ها برای مهاجرت تحصیلی موفق محسوب می شوند. با این وجود، افراد می بایست با توجه به میزان سازگاری با شرایط هر کشور، اهداف، انتظارات و… خود تصمیم بگیرد که کدام یک از این موارد می تواند مهاجرت خوبی را برای او رقم بزند.

برگرفته از وب سایت https://fa.penstudents.com/

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3771646
5-2-2+copy
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ