22 ژوئن 2024 - 9:46

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عذرخواهی کره جنوبی بابت شکست در آزمایش موشکی

ارتش کره جنوبی به دلیل نقص در موشک و شکست در آزمایش موشکی عذرخواهی کرد.

به گزارش پول نیوز، عذرخواهی کره جنوبی بابت شکست در آزمایش موشکی

ارتش کره جنوبی پس از اینکه موشکی که روز سه شنبه در جریان رزمایشی پرتاب کرد، دچار نقص شد و به زمین سقوط کرد، در بیانیه ای عذرخواهی خود را ارائه کرد.

به گزارش گاردین، هنگامی که این اشتباه در آزمایش موشکی کره جنوبی رخ داد، ساکنان این کشور گمان کردند که کره شمالی موشکی به سمت آن ها پرتاب کرده است.

این آزمایش در اندک زمانی پس از آزمایش موشکی کره شمالی انجام شد و بنا بود نمایش قدرت آمریکا و کره جنوبی باشد، اما یک موشک بالستیک کوتاه برد هیومو-۲ در یک پایگاه نیروی هوایی در نزدیکی شهر ساحلی «گانگنئونگ» کره جنوبی به زمین سقوط کرد و درنهایت این آزمایش موشکی با شرمساری پایان یافت.

البته در این خطا هیچ گزارشی از جراحت یا تلفات ارائه نشده است.

ارتش کره جنوبی هم ساعاتی پس از آن که کاربران اینترنتی ویدئو هایی را منتشر کردند که این خطا در آزمایش را نشان می دهد، به آن اعتراف و اعلام کرد که در حال بررسی علت «پرواز غیرعادی» موشک کره جنوبی است.

صبح امروز آمریکا و کره جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کره شمالی در اقدامی مشترک ۴ فروند موشک سطح به سطح را به صورت آزمایشی به سمت دریای شرقی ژاپن پرتاب کردند.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «هر دو طرف ۲ موشک سامانه موشکی تاکتیکی ارتش (ATACMS) را پرتاب کردند که دقیقاً اهداف ساختگی را مورد اصابت قرار داد و توانایی متحدان را برای جلوگیری از تحریکات بیشتر نشان داد.»

کره شمالی روز سه شنبه در اولین پرتاب IRBM خود پس از ۸ ماه، یک پرتاب برد بلند را از «موپیانگ ری» (Mupyong-ri) در استان شمالی خود یعنی «جاگانگ» (Jagang) شلیک کرد. این موشک حدود ۴ هزار و ۶۰۰ کیلومتر بر فراز ژاپن پرواز کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد.

در واکنش به این آزمایش موشکی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد اقدام اخیر کره شمالی در پرتاب یک موشک بالستیک برفراز آسمان ژاپن، اقدامی خطرناک، بی مهابا و در خور محکومیت است. پنتاگون نیز اعلام کرد که «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا گفتگو هایی تلفنی را با همتایان ژاپنی و کره جنوبی خود در مورد این آزمایش موشکی کره شمالی انجام داده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3771646
5-2-2+copy
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ