28 تیر 1403 - 1:32

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

11.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی تصویب شد

احمد جمالی گفت: از پسابرجام تاکنون ۱۱.۴ میلیارد دلار سرمایهگذاری خارجی مصوب شده است.
11.4 میلیارد دلار سرمایه خارجی تصویب شدپول نیوز مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی می گوید در پسابرجام جذب ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه خارجی تصویب شده است و پیش بینی می کنیم که تا انتهای سال نیز سهم سرمایه خارجی مصوب به ۱۵ میلیارد دلار برسد.
احمد جمالی، درباره حجم سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام اظهار کرد: از پسابرجام تاکنون ۱۱.۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی مصوب شده است. این حجم از سرمایه گذاری خارجی عمدتا از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا، انگلستان و همچنین از کشورهای آسیایی مانند چین و کشورهای عربی از جمله امارات متحده عربی به  اقتصاد ایران جذب می شوند که از این میان بیشترین حجم سرمایه گذاری مصوب از  کشور آلمان بوده است.

به گزارش پول نیوز، وی همچنین بیان کرد: سرمایه گذاران در اکثر حوزه های اقتصادی از جمله حوزه هایی مانند انرژی های تجدید پذیر، خودرو، دارو، بهداشت و درمان، حمل و نقل و ارتباطات و گردشگری ورود کرده اند. در حوزه گردشگری به ویژه بعد از همایشی که در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی برای حوزه گردشگری برگزار شد، چند سرمایه گذار برای ساخت هتل در چند شهر اقدام کرده اند.

جمالی درباره وضعیت توزیع سرمایه خارجی در شهرهای مختلف نیز بیان کرد: اکنون سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در حدود ۲۵ استان کشور ورود کرده اند و در واقع می توانم بگویم حسن جذب سرمایه خارجی در پسابرجام این بوده است که سرمایه خارجی از کشورهای مختلف، در حوزه های مختلف و استان های مختلف کشور جذب می شود.

جمالی بیان کرد: در میان استان های کشور سرمایه گذاران خارجی بیشترین تمایل  را برای سرمایه گذاری در استانهای خراسان رضوی، تهران، البرز، آذربایجان شرقی نشان داده اند.

وی در پاسخ به این سوال که سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران ناظر بر سرمایه گذاری خارجی در ایران چه برنامه ای برای حل مشکلات بوروکراتیک دارد، بیان کرد: اکنون در ۳۱ استان مراکز خدمات سرمایه گذاری راه اندازی شده است و این مراکز خرید به سرمایه گذارانی که به استان ها مراجعه می کنند خدمات لازم را ارایه می کنند. تاکنون نیز عمدتا سرمایه گذاران خارجی که برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصاد ایران ورود کرده اند در اکثر شهرهای کشور از طریق همین مراکز امور خود را پیش برده اند.

او همچنین درباره آینده اظهار کرد: اگر با همین روند بسیار مطلوبی که پیش می رویم ادامه دهیم پیش بینی ما این است که تا پایان سال بیش از ۱۵ میلیارد دلار جذب سرمایه گذار خارجی به صورت مصوب داشته باشیم. اکنون نیز در جلسه هفته آینده هیئت سرمایه گذار خارجی ۱۸ موضوع دیگر را هم در دست بررسی داریم تا روند امور مربوط به آن ها را پیش ببریم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار