28 تیر 1403 - 5:36

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیشتازی منطقه آزاد اروند در واردات خودروهای هیبریدی

به گزارش پول نیوز، تولد خودروهای برقی و هیبریدی امید به استفاده کمتر از سوخت‌های فسیلی را افزایش داده است و استقبال مردم جهان از این نوع خودروها باعث شده تا شرکت‌های بزرگ و کوچک خودروسازی همه تلاش خود را برای توسعه این فناوری به کار ببرند.

در ایران مسئولان به این نتیجه رسیده‌اند که خودروهای برقی و هیبریدی می‌توانند جایگزین مناسبی برای خودروهای بنزینی باشند که هم روی مصرف سوخت تاثیر زیادی می‌گذارند و هم روی آلودگی هوا اثر مثبتی خواهند گذاشت.

ورود تاکسی‌های برقی به ناوگان شهری

به همین دلیل اخیرا تاکسی‌های برقی و هیبریدی از سایر کشورها خریداری و به کشور منتقل شدند تا از آن‌ها در ناوگان شهری استفاده شود.

به تازگی سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آغاز ورود ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی به خیابان‌های پایتخت خبر داد.

شادی مالکی با اعلام اینکه آئین تحویل و شروع به کار ۱۰۰۰ دستگاه تاکسی برقی طی مراسم ویژه‌ای در هفته جاری برگزار می‌شود، اعلام کرد: برقی‌سازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت با سرعت در دست پیگیری است.

مسئولان سایر استانها و مناطق کشور نیز درتلاشند تا از خودروهای برقی و هیبریدی بیشترین بهره را ببرند.

آغاز واردات خودرو هیبریدی به اروند

منطقه آزاد اروند یکی از مناطق آزاد پیشرو در واردات خودروهای هیبریدی است که مسئولان آن به تازگی از آغاز واردات خودروهای هیبریدی به این منطقه خبر داد‌ه‌اند.

براساس اعلام مدیران این منطقه و پیرو مصوبات اخیر هیئت دولت در سال گذشته، در راستای خدمت رسانی به مردم شهرستان های آبادان و خرمشهر ، ابلاغیه ای از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور صادر شد که طی آن، شهروندان می توانند خودروی هیبریدی وارد کنند.

بر ابلاغیه صادره از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور، کلیه متقاضیان و اشخاص حقوقی واجد شرایط می توانند واردات خودروهای هیبریدی با حجم کمتر از 2500 سی سی و ارزش حداکثر 40 هزار دلار از محل سپرده ارزی خود آغاز کنند.

به گفته مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند، با توجه به اینکه در حال حاضر در حدود 45 هزار خودروی پلاک منطقه آزاد اروند در حال تردد هستند، این اقدام ، نوید بخش جهش در توسعه بازار رقابت و خدمت رسانی به مردم شریف آبادان و خرمشهر است و امیدواریم با آغاز فرآیند واردات خودورهای مذکور، شاهد حرکت به سوی بازاری جدید و فعال در حوزه حمل و نقل زمینی و خدمات رفاهی حمل و نقل نوین در منطقه باشیم.

علی زارعی در خصوص شرایط لازم برای واردات این خودورها به اروند گفت: سازمان منطقه آزاد اروند آمادگی ارائه خدمات به متقاضیانی که الزمات قانونی از قبیل افتتاح سپرده ارزی، ثبت آماری، دریافت تاییدیه استاندارد و ضوابط آلایندگی را دارند ارائه دهد که شهروندان در چارچوب این شرایط می توانند اقدام به واردات کنند.

همچنین بخوانید  رونمایی از سامانه «سجاک» در اروند

شایان ذکر است که قبل از ابلاغ مصوبه مذکورفرآیند واردات خودروهایی از قبیل کامیون، ون، اتوبوس، مینی بوس و وانت های دو کابین و تک کابین هایلوکس به منطقه آزاد اروند نیز عملیاتی شده بود.

بدون شک با اجرایی شدن این طرح سازمان منطقه آزاد اروند، شاهد حضور پررنگ خودرهای روز دنیا در منطقه خواهیم بود و این اقدام تاثیر مثبتی روی زندگی شهروندان خواهد گذاشت.

 

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 رتبه
خودرو
همچنین بخوانید
آخرین اخبار