30 تیر 1403 - 16:14

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

وزیر اقتصاد:

روز تنفیذ گزارشی از وضعیت خزانه اعلام می‌شود

به گزارش پول نیوز، وزیر اقتصاد اعلام کرد: در روز تنفیذ حکم رییس جمهوری گزارش کاملی و شفافی را از وضعیت وزارت اقتصاد در بخش های مختلف اعلام خواهیم کرد.

احسان خاندوزی در مراسم رونمایی از سامانه اموال دستگاه‌های اجرایی (سادانوین) اظهارداشت: هرچند در شروع تحول در نظام شناسایی و ثبت دارایی دولت از ٨ سال گذشته مجموعه خوبی از اطلاعات انباشته شد اما  با استخری از اطلاعات درباره دارایی دولت مواجه بودیم و داده‌های آن استخر امکان راستی آزمایی نداشت که بررسی کنیم این اطلاعات تا چه حد دقیق است اما امروز این موضوع مهم محقق شده، امکان راستی آزمایی‌ها وجود دارد.

وی گفت: در این سامانه نه تنها شاهد رشد کمی هستیم بلکه درباره دقت داده‌ها به دقت ١٠٠ درصدی رسیده‌ایم و امکان کنترل سامانه‌های دیگر هم وجود دارد.

وزیر اقتصاد ادامه داد: استخر اطلاعات به جهت مسئولیت پذیری به این گونه عمل می‌کرد که این اطلاعات از طریق یک اپراتور در دستگاه‌ها ارایه می‌شد اما امروز این رویه تغییر کرده و مسئولان در سطح عالی از دارایی و اموال مطلع هستند و همچین موضوع دیگر این بود که این استخر اطلاعات اجازه نمی‌داد که اطلاعات غلط کشف و پیشگیری شود اما الان امکان جلوگیری از اطلاعات متعارض فراهم است و به صورت سیستمی امکان درج داده غلط وجود ندارد.

خاندوزی گفت: از موضوعات دیگر در این سامانه امکان استفاده از سوت زنی‌ها و گزارش مردمی است بطوریکه ٧۵٠ فقره از اموال و دارایی دولت از طریق اطلاعات مردمی ثبت شده و البته برای ترغیب انگیزه‌ها پاداشی برای آنهایی که گزارش درست اطلاع می‌دهند درنظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز اطلاعات بیش از ١.١ میلیون دولتی با جزییات در سامانه سادانوین ثبت شده است، گفت:٩٨.٣ درصد از مستغلات ملی ثبت شده به سه دستگاه سازمان مراتع و آبخیزداری، سازمان منابع طبیعی و سازمان ملی زمین و مسکن تعلق کرد و کمتر از دو درصد باقی مانده مربوط به سازی وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی است.

همچنین بخوانید  تامین ۱۹ میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات کشور توسط بانک مرکزی

وزیر اقتصاد در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه در روزهای پایانی دولت سیزدهم چه گزارشی دقیقی از وضعیت خزانه در اختیار دارید، تاکید کرد: در روز تنفیذ حکم رییس جمهوری گزارش کاملی و شفافی را از وضعیت وزارت اقتصاد در بخش های مختلف اعلام خواهیم کرد.

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

62901303
62424903
همچنین بخوانید
آخرین اخبار