2 مرداد 1403 - 18:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قیمت ارز و طلا به ثبات رسید / انتخاب پزشکیان چقدر روی بازار تاثیر گذار است؟

به گزارش پول نیوز، به نقل از خبرداری، بازار ارز بعد از اعلام نتایج چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روند نزولی به خود گرفت و امروز در کانال 60 هزار تومان در حال معامله است و این در حالی است که قیمت این ارز در پنجشنبه هفته کذشته در کانال 62 هزار تومان بود.

یورو و پوند نیز در دو روز گذشته روندی نزولی داشت و هم‌اکنون یورو با قیمت 65 هزار تومان و پوند 76 هزار تومان در حال معامله هستند.

در بازار طلا نیز روند نزولی حاکم است و هم‌اکنون قیمت هر گرم طلای 18 عیار 3 میلیون و 418 هزار تومان است و هر قطعه سکه بهار آزادی 37 میلیون و 600 هزار تومان و سکه طرح امامی 41 میلیون و 130 هزار تومان ارزش دارد.

مصطفی محسنی‌نژاد کارشناس بازار طلا و ارز درباره علت افت قیمت‌ها به خبرنگار ما گفت: علت این اتفاق واکنش بازار به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود و اینکه دولت آینده اهل مراوده و طرفدار ارتباط با سایر کشورها است؛ باعث شده تا روی بازار ارز و طلا اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: امید به بهبود وضعیت اقتصادی باعث شده تا روند بازار از حالت صعودی به نزولی تبدیل شود که این موضوع روی سایر بازارها نیز اثرگذار خواهد بود.

این فعال بازار افزود: من فکر می‌کنم با روی‌کار آمدن دولت جدید بازار ثبات بیشتری پیدا کند. البته انتخابات آمریکا نیز برای اقتصاد کشور ما دارای اهمیت است و اگر در آنجا نیز دولتی تندرو روی کار نیاید؛ وضعیت بازار طلا و ارز وضعیت مطلوبی پیدا می‌کند که روی سایر بازارها نیز تاثیر می‌گذارد.

 

شکسته شدن رکورد معاملات طلا

با معامله ۵۴۴ کیلوگرم شمش طلا در حراج سی و ششم مرکز مبادله ایران، رکورد معاملات شمش در این مرکز شکسته شد.

در سی و ششمین جلسه حراج شمش طلا که دیروز در مرکز مبادله ایران برگزار شد، ۵۴۴ کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل ۹۹۵ در هزار معامله شد.

از مجموع ۶۰۰ کیلوگرم شمش طلای عرضه شده در حراج‌های عمده و خرد تالار معاملات طلای این مرکز، ۵۴۴ کیلوگرم با میانگین قیمت چهار میلیارد و ۵۳۵ میلیون تومان به ازای هر شمش طلای استاندارد معامله شد.

همچنین بخوانید  بازار طلا و ارز چشم انتظار نتایج انتخابات

گفتنی است، طی ۳۶ حراج حضوری شمش طلای برگزار شده در مرکز مبادله ایران، ۶۳۶۸ کیلوگرم شمش طلای استاندارد با عیار حداقل ۹۹۵ در هزار مورد معامله قرار گرفته و در پانزدهمین جلسه حراج سکه طلا نیز بناست فردا دوشنبه مورخ ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳، برگزار شود. این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به‌آدرس اینترنتی « market.ice.ir» برگزار می‌شود و دارایی موضوع پانزدهمین حراج، تمام‌سکه، نیم‌سکه و ربع‌سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ بانک مرکزی و بدون بسته‌بندی است.

بر اساس آمار، تاکنون و در مجموع ۱۴ حراج برگزارشده جمعاً ۲۶۳ هزار و ۵۶۸ قطعه انواع سکه طلا به متقاضیان حراج تخصیص داده شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 تعاون1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار