2 مرداد 1403 - 19:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جلیلی:من اهل وعده بیهوده نیستم

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده خودم عضو تیم مذاکره کننده بودم؛ ولی نباید کشور را معطل مذاکرات نگه داشت که در آخر در بسیاری از سانتریفیوژها بتن بریزیم و در مقابل تمام خواسته‌های طرف مقابل گردن خم کنیم؛ در آخر هم دلار ۱۰ برابری را تحویل دولت بعدی دهیم.
به نقل از برنا، سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز(شنبه) در دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه این جلسه اول من نیست و از توفیقاتم این است که در سالهای اخیر بارها در این جمع‌ها بودم، گفت: حرفایی که می گویند که نه حرف نسل زد را می‌فهمیم و نه آنها حرف مارا، درست نیست چون ما در دانشگاهها گاهی ساعت ها با دانشجوها گفتگو میکردیم. این جلسات در هر دولتی باشد ضرورتی است که باید ادامه یابد.

به گزارش پول نیوز، این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره یه اینکه در دولتم هر دانشگاه را یک دولت سایه خواهم دانست گفت: دانشگاه محل بررسی دقیق و علمی پدیده هاست که باید با مسایل کشور ارتباط برقرار کند و کانون  حل مسائل یاید دانشگاه باشد.

 

جلیلی با اشاره به اینکه اگر‌ می‌خواهیم دولتی موفقیت‌های بزرگ بدست بیاورد، با چند بخشنامه و بودجه انجام نمی‌شود بلکه دولت باید تمام توان خود را بیاورد تا تک‌تک مردم حس کنند از توانمندی‌شان استفاده میشود، تصریح کرد: هم حق و هم ماموریت دانشگاه است که در پیشرفت کشور سهم باشکوه خود را ایفا کند. دولت باید تمام توانش را بیاورد تا از این ظرفیت به بهترین شکل استفاده شود.

 

جلیلی با اشاره به اینکه قول های رییس جمهور باید در چارچوب وظایف و اختیاراتش باشد، اظهار داشت: اگر دانشجوی ما که تمام توانش را پای کار پیشرفت کشور می آورد، این‌دولت است که نیازمند کمک دانشجویان است.

 

وی افزود: مذاکره کننده هسته ای بودم و منافع ملت را دنبال میکردم نه اینکه از طریق اینکه بتن بریزیم و نتیجه آن این شود که دلار ۳تومان ۳۰تومان می‌شود و ۸۰۰تحریم به ۱۵۰۰تحریم‌تبدیل می‌شود و از ۳۰۰تحریم با ۱۸۰۰تحریم برسیم و خودشان را هم‌تحریم کنند. وقتی همه برای برجام سوت می‌زدند، ۶جلسه آن را نقد کردیم و حالا از برجام‌گفتن موضوعی قدیمی شده است.

 

جلیلی در پاسخ به سوالی درباره fatf گفت: دولتی طرح عملیاتی را با آنها توافق کرده و برخی از آنها ضرورت کشور است و ما مدعی آن بودیم. اگر‌ میخواهید جلوی نابسامانی های اقتصادی زا بگیرید، حاکمیت ریال و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریزم داشته باشید. دعوای آنها این است که می گویند من بستری قرار دادم که تروریسم را من تعریف کنم و تو تعریف نکن.

 

جلیلی درباره انتصاباتش در دولت احتمالی آینده‌اش بیان کرد: برخلاف جلسات محفلی و سیاسی بنا نداشته ایم عده‌ای را بیاوریم یا نیاوریم. این خط کشی های سیاسی که جناحی نمی تواند شما را به جواب متقن برساند.

 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره برنامش در خصوص سربازی دانشجویان گفت: من اهل وعده بیهوده نیستم و سربازی در چهارچوب اختیارات نیروهای مسلح است ولی ما می‌توانیم به عنوان دولت نظر و پیشنهاد خود را ارائه دهیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+تورم
همچنین بخوانید
آخرین اخبار