30 تیر 1403 - 17:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ادامه کشتار خونین در رفح

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بامداد شنبه اعلام کرد گلوله‌های سنگین خساراتی را به دفتر آن در غزه وارد کردند که ۲۲ شهید برجای گذاشت.

به گزارش پول نیوز،

به نقل از ایسنا، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیمه‌های شب گذشته از اصابت گلوله‌های سنگین به نزدیکی دفترش در غزه و وقوع خسارات به آن خبر داد.

اصابت گلوله‌ها به اطراف دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ که پیرامون آن صدها غیرنظامی آواره هستند منجر به شهادت ۲۲ تن و زخمی شدن ۴۵ تن دیگر شد.

این کمیته در پلتفرم ایکس نوشت: این گلوله‌ها منجر به خسارات مادی شد و هجوم تعداد زیادی از زخمی‌ها و انتقال شهدا به بیمارستان صلیب سرخ واقع در منطقه شد.

این کمیته نسبت به شلیک بسیار خطرناک به اطراف تاسیسات انسانی مشخص واقع در اطراف درگیری هشدار داد و آن را خطری برای جان غیرنظامیان و کادر صلیب سرخ دانست.

 

بیشتر بخوانید:

تقدیر حماس از ارمنستان بخاطر به رسمیت شناختن فلسطین

 

کشتار خونین در رفح

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه نیز از شهادت ۲۵ نفر و زخمی شدن ۵۰ شهروند دیگر در حمله اشغالگران به چادرهای آوارگان در رفح خبر داد.

سرویس دفاع مدنی تاکید کرد که کارمندان آن تعدادی شهید و مجروح که بیشتر آنها غیرنظامیان آواره بودند را در نتیجه حملات  توپخانه رژیم صهیونیستی در منطقه الشکوش در شمال غربی استان رفح منتقل کردند.

نیروهای اشغالگر ساختمان‌های مسکونی در اردوگاه شابوره در مرکز شهر رفح را نیز منفجر کردند و هواپیماهای اشغالگر حملات متعددی را در غرب و مرکز شهر انجام دادند و همچنین منطقه مصبح در شهر رفح را هدف قرار دادند. در کشتار دیگری بر اثر بمباران یک منزل مسکونی، ۱۰ نفر شهید و حدود ۲۰ نفر مجروح شدند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

2
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار