30 تیر 1403 - 15:40

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

برای مجوزکسب وکار نیازی به کارت پایان خدمت نیست؟

وزیر اقتصاد گفت: طبق مصوبه هیأت دولت از امروز تمامی دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند می توانند مجوزات کسب و کار دریافت کنند و فضای بازی برای بازار کار دانشجویان هم امروز فراهم شد.

به گزارش پول نیوز، برای مجوزکسب وکار نیازی به کارت پایان خدمت نیست؟به گزارش خبرگزاری برنا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون بهبود محیط کسب و کار دولت مکلف شده بود شرایط سخت و دشوار و غیر ضروری را از مجوز های کسب و کار که مصوبه هیات وزیران را داشت، بردارد و کار را برای فعالین اقتصادی تسهیل کند.

وی ادامه داد: امروز در هیات وزیران اولین مصوبه حذف شرایط سخت و دشوار مصوب شد. طبق مصوبه امروز ۱۵ مورد از مصوبه پیشین دولت های قبل حذف شد و راه برای فعالین اقتصادی باز شد.

خاندوزی افزود: مجوز های دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری حداقل س، سابقه، مدرک، مساحت دفتر و عبارت محل مناسب که می توانست برای فعالین اقتصادی سلیقه ای مانع ایجاد کند حذف شد و همچنین برای مجوز های راهنمای گردشگری حداقل سن و سابقه حذف شده است.

بیشتر بخوانید:۶.۵ میلیون نفر از خط فقر خارج شده اند

 

وی تاکید کرد: همچنین برای دانشجویانی که هنوز سربازی نرفتند و معافیت تحصیلی دارند از این پس همه مجوزات کسب و کار را دریافت می کنند. بر اساس مصوبات پیشین دولت های کارت پایان خدمت برای دریافت مجوزها لازم بود که این مسئله امروز لغو شد و فضای بازی برای بازار کار دانشجویان هم امروز فراهم شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

+چابهار
 ساختمان
همچنین بخوانید
آخرین اخبار