30 تیر 1403 - 16:33

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

عملکرد بیمه رازی در شهر سیل خیز مشهد

در هفته های گذشته مشهد دچار سیل و آب گرفتگی شد که بررسی عملکرد شعبه مشهد بیمه رازی نشان از آن دارد این شعبه بدون بررسی ریسک احتمالی بیمه نامه صادر نکرده است.

به گزارش پول نیوز، عملکرد بیمه رازی در شهر سیل خیز مشهد

به نقل از روابط عمومی و تبلیغات شرکت بیمه رازی، هفته انتهایی اردیبهشت سال جاری بارش باران در شهر مشهد به حدی بود که سیل و آّبگرفتگی در برخی از مناطق شهر مشهد رخ داد که بیش ترین میزان خسارت در منطقه سیدی شهر مشهد به ثبت رسیده است.

این اتفاق عاملی شد که عملکرد شعبه مشهد در فروش بیمه نامه های مرتبط با سیل و حوادث طبیعی مورد بررسی قرار گیرد.

از بیمه نامه های مدنظر در این گزارش می توان به بیمه بدنه، تمام خطر نصب، تمام خطر پیمانکاری و آتش سوزی اشاره کرد.

بررسی ها حکایت از آن دارد که شعبه مشهد در ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱، تعداد ۲۸۲۰ بیمه نامه در رشته بدنه خودرو صادر کرده که این میزان در سال گذشته با رشد به تعداد ۳۳۹۴ بیمه نامه افزایش یافته است.

براساس این گزارش ۶۸ بیمه نامه تمام خطر نصب در سال ۱۴۰۱ صادر شده که با توجه به ماهیت بیمه نامه برای ریسک های بسیار بالا بیمه نامه ای صادر نشده و در قرارداد های کشوری بیمه نامه تمام خطر نصب به شرط بازدید صادر شده است. این آمار در حالی به ثبت رسیده که در سال ۱۴۰۲ تعداد بیمه نامه های تمام خطر نصب با رشد همراه بوده و به ۱۰۱ بیمه نامه افزایش یافته است.

اما برخلاف دو بیمه نامه قبلی شعبه مشهد بیمه رازی در سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ در صدور بیمه نامه تمام خطر پیمانکاری، کاهش را تجربه کرده و از ۳۷ بیمه نامه به ۳۰ بیمه نامه رسیده است.

بررسی ها حکایت از آن دارد که این شعبه ریسک برخی از بیمه نامه ها را بسیار بالا دیده و در راستای کنترل ریسک و نسبت خسارت، صدور برخی بیمه نامه ها را از دستور کار خود خارج کرده است.

براساس این گزارش، شعبه مشهد بیمه رازی، در سال ۱۴۰۲ توجه ویژه ای به بیمه نامه آتش سوزی داشته و رشد ۱۸درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال ۱۴۰۱ به ثبت رسانده است.

آمار در حالی از رشد بیمه آتش سوزی در شعبه مشهد بیمه رازی خبر می دهد که این شعبه با وجود آنکه در سال های اخیر حادثه سیل در این استان رخ نداده بود، اما برای هر مکانی بیمه نامه صادر نکرده و از سوی دیگر مکان هایی که زیرزمین بوده و امکان آبگرفتگی برای آن وجود داشته نیز بیمه نامه آتش سوزی شرکت بیمه رازی صادر نشده یا اگر صادر شده پوشش سیل همراه آن ارائه نشده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

1403031912594139930251974
+چابهار
همچنین بخوانید
آخرین اخبار